4 غذای کم کالری که به لاغری کمک می‌کنند!
غذای کم کالری
همیشه گفته می شود غذای کم کالری چندان خوشمزه نیستند و بعد از مدتی از خوردن آن ها خسته خواهید شد. سبزیجات بخارپز شده در کنار پروتئین های آب پز شده هیچ لذتی ندارند. اما این طورها هم نیست. در میان غذاهای کم کالری هم هستند غذاهای خوشمزه ای که هم شما را سیر می […]

همیشه گفته می شود غذای کم کالری چندان خوشمزه نیستند و بعد از مدتی از خوردن آن ها خسته خواهید شد. سبزیجات بخارپز شده در کنار پروتئین های آب پز شده هیچ لذتی ندارند. اما این طورها هم نیست. در میان غذاهای کم کالری هم هستند غذاهای خوشمزه ای که هم شما را سیر می کنند و هم باعث چاقی شما نمی شوند و از همه مهم تر غذاهای سالمی هستند. از میان این غذاها 4 غذای کم کالری را به شما معرفی می کنیم تا در دورانی که در رزیم هستی رنگی به وعده های غذاییتان بدهید.

استیک مرغ با بامیه

بامیه از جمله سبزیجات بسیار مفید جهت لاغری است. مرغ نیز کالری بسیار محدودی دارد مخصوصا سینه مرغ. با گریل کردن سینه مرغ و اضافه کردن کمی نمک و فلفل می توانید آن را مزه دار کنید و در کنار کمی بامیه ها را آب پز کرده و چاشنی مورد نظرتان را به آن اضافه کنید. این غذای خوشمزه نه تنها چاق کننده نیست بلکه اگز به اندازه استفاده شود باعث لاغزی نیز می شود. از جمله موادی که می تواند این غذا را خوشمزه کند می توان به سرکه سیب، پیاز، سیر، آبغوره یا آبلیمو، سیب زمینی، گوجه گیلاسی، رب گوجه و ادویه های خوش طعم مانند زنجبیل، زعفرون، فلفل، نمک و زردچوبه اشاره کرد.

مطالب مرتبط  رژیم غذایی خوب و تأثیر آن بر سلامتی

غذای کم کالری

باقالاقاتوق

بله این غذای کم کالری اصیل ایرانی شمالی از جمله غذاهای خوشمزه اما کم کالری است. در لیست مواد اولیه آن روغن زیتون، باقالا تازه، شوید تازه خرد شده، سیر خرد شده، نمک و زردچوبه، آب و تخم مرغ دیده می شود. همه این مواد اولیه کم کالری هستند و ضرری به رژیم شما وارد نمی کنند. در ضمن با توجه به کم کالری بودن از تمام مواد غذایی در هرم غذایی نیز بهره مند است.

خورشت کرفس

نام کرفس در صدر سبزیجات لاغرکننده قرار دارد. اگر یک خورشت کرفس با روغن کم درست کنید، برای وعده ناهار یک خورشت خوشمزه اما کم کاری دارید. کرفس نه تنها باعث لاغری می شود بلکه برای درمان بیماری های زیادی نیز مفید خواهد بود. هر فرد خورشت کرفس خود را با یک ترکیب سبزیجات تهیه می کند اما به صورت کلی استفاده از جعفری، گشنیز، نعنا و برگ کرفس ترکیب اصلی خورشت کرفس شما خواهد بود. در کنار آن می توانید از رب گوجه فرنگی، ابلیمو، آبغوره، فلفل و … نیز برای خوش طعم شدن غذا استفاده کنید.

حلیم بخورید

به عنوان فردی که به رژیم غذایی خود اهمیت می دهید می دانید که مهم ترین وعده غذایی شما صبحانه است. برای صبحانه یک غذای کم کالری، خوشمزه و سیرکننده بخورید. حلیم یکی از این غذاهای توصیه شده است. گندمی که در حلیم وجود دارد چندان کالری بالایی ندارد و در عوض مدت زیادی شما را سیر نگه می دارد. این وعده غذایی تنها 200 کالری دارد.

در ضمن پختن این غذا در خانه میزان کمتری کالری دارد. کافی است که گندم پوست کنده را خیس کنید، اجازه دهید خوب بپزد و در کنار آن از یک پروتئین مانند گوشت مرغ، بوقلمون و گوشت گوسفند استفاده کرده و خوب بپزید. این مواد را با هم مخلوط کنید اجازه بدهید با هم ترکیب شوند. شاید نیاز به کمی روغن احساس کنید از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون یا روغن کنجد کمک بگیرید.

مطالب مرتبط  چگونه با روانشناختی کاهش وزن چشمگیر مقابله کنیم؟
×
×

سبد خرید