کمر باریک با رژیم لاغری یک آرزو تا واقعیت
علاوه بر شکم صاف و ران های لاغر، کمر باریک نیز در بالای لیست آرزوهای بسیاری از مردان و زنان اسپرت قرار دارد. خبر خوب اول: کمر باریک لازم نیست رویا باقی بماند! خبر بد: هیچ ورزشی یا “تمرین جادویی” وجود ندارد که بتوانید به طور خاص کمر باریکی را تمرین دهید. عوامل مختلفی در […]

علاوه بر شکم صاف و ران های لاغر، کمر باریک نیز در بالای لیست آرزوهای بسیاری از مردان و زنان اسپرت قرار دارد. خبر خوب اول: کمر باریک لازم نیست رویا باقی بماند! خبر بد: هیچ ورزشی یا “تمرین جادویی” وجود ندارد که بتوانید به طور خاص کمر باریکی را تمرین دهید. عوامل مختلفی در اینجا نقش دارند که در زیر به شما نشان خواهیم داد.

زیبایی ایده آل “کمر باریک “

کمر باریک

سایز صفر دیروز بود – امروز زنان دوباره به دنبال چهره های زنانه تر با منحنی های زیبا اما باریک هستند. یک کمر باریک، مهره ای بر روی زیبایی است تا یک هیکل زنانه ورزیده را به خوبی نشان دهد. اما کمر باریک به معنای خیلی بیشتر است. پس از مطالعه ادبیات، محققان دانشگاه تگزاس در آستین (ایالات متحده آمریکا) دریافتند که کمر باریک همیشه به عنوان نشانه ای از سلامتی دیده می شود.

اما رویای کمر باریک تنها در بین خانم ها محبوب نیست. بدنی ورزیده با ویژگی های عضلانی و کمری باریک نیز تصویر بسیاری از مردان هوشیار است. هدف بسیاری از تمرینات به اصطلاح V شکل است: کمری پهن و خوب ورزیده و کمری باریک.

مطالب مرتبط  نکات مهم درباره رژیم لاغری شکم

ژنتیک یا ورزش در کمر باریک

کمر باریک

در واقع، استعداد ژنتیکی نقش اصلی را در کمر باریک بازی می کند. مانند سایر ایده‌های زیبایی، افرادی هستند که به طور طبیعی کمر کوچکی دارند حتی بدون تمرین، و برای دیگران این رویا دست نیافتنی به نظر می‌رسد. واقعیت این است که شما با فرم بدنی خاصی متولد شده اید. فرقی نمی‌کند نوع A (یا گلابی)، نوع V (نوع سیب)، نوع H (نوع موز)، نوع O (بیضی شکل) یا نوع X (ساعت شنی) باشید، ژنتیک قابل تغییر نیست با این وجود، همه این فرصت را دارند که شکل خود را بهینه کنند. فقط یکی بیشتر از دیگری طول می کشد. درصد چربی بدن نیز نقش عمده ای دارد. اگر درصد چربی بدن شما بیش از حد بالا باشد، کمر باریک زیر دستگیره های عشق اضافی پنهان می شود. فقط با درصد چربی بدن کمتر، ماهیچه‌های شما به خود می‌آیند و در نتیجه میانه‌ای لاغرتر از بدن را ایجاد می‌کنند.

3 عامل کلیدی

بنابراین شما می توانید با وجود ژنتیک در ایجاد یک کمر کوچک کمک کنید. با این حال، این امر را نمی توان تنها با تمرینات هدفمند برای عضلات شکم (چه با یا بدون مربی شکم) یا یک نوع خاص از ورزش به دست آورد. بلکه ترکیبی از این 3 عامل است:

1-تغییر رژیم غذایی:

اگر چربی بیش از حد در اطراف باسن خود دارید، باید وزن خود را کاهش دهید و برای این منظور باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با یک رژیم غذایی متعادل و کم کالری، درصد چربی بدن خود را کاهش می دهید و وزن کم می کنید. کالری مورد نیاز شخصی خود را مشخص کنید، زیرا برای کاهش وزن باید با کمبود کالری غذا بخورید، یعنی باید کالری کمتری نسبت به کالری مصرفی روزانه مصرف کنید. شکر را از رژیم غذایی خود حذف کنید. “دارو” شیرین منجر به نوسانات قند خون و در نتیجه میل به غذا می شود. به‌علاوه، به‌ویژه زنان چربی‌های شکمی بیشتری از شکر می‌گیرند.

مطالب مرتبط  تثبیت وزن بعد از رژیم

تغییر رژیم غذایی

کمر باریک

  1. آموزش مستمر:

برای فرم دادن به بدن خود، نمی توانید از ورزش منظم اجتناب کنید. به ترکیب صحیح تمرینات استقامتی و قدرتی توجه کنید. تمرینات استقامتی منظم بسیار مهم است، به خصوص در مورد کاهش درصد چربی بدن. ۳ تا ۴ بار در هفته با یک کراس مربی، دستگاه روئینگ یا تردمیل تمرین کنید و دسته های عشق شما از بین می روند.

اما کاردیو به تنهایی عضله نمی سازد. اگر فقط تمرینات استقامتی انجام دهید، لاغرتر می شوید، اما به جای اینکه سالم و تناسب اندام باشید، به سرعت لاغر به نظر می رسید. بنابراین، همیشه واحدهای قلبی خود را با تمرینات قدرتی ترکیب کنید. هیچ تمرین خاصی برای کمر باریک وجود ندارد، اما به عنوان مثال با تمرین دادن گروه‌های عضلانی بزرگتر (مانند شانه‌ها و پشت) مرکز بدن باریک‌تر می‌شود و کمر باریک‌تر به‌طور خودکار رخ می‌دهد. تمرینات قدرتی با دمبل به اندازه تمرین در مولتی باشگاه موثر است.

لباس مناسب:

این به ویژه برای زنان صادق است – با لباس مناسب می توانید کمر خود را به شکلی خاص زیبا نشان دهید. از شلوارها یا دامن های کم کمر خودداری کنید. و زنانی که به طور طبیعی کمر نسبتا صافی دارند نباید لباس های گشاد بپوشند. شلوارهایی که روی باسن بالاتر می‌نشینند، شکم شما را صاف می‌کنند و کمرتان را صاف می‌کنند. در مورد لباس نیز باید به فرم مناسب توجه کنید. کمر شما به ویژه در لباس خط A یا لباسی با کمربند باریک که در سطح کمر قرار می گیرد به خوبی نشان داده می شود. حتی لباس‌هایی با رنگ‌های تیره در کناره‌ها، خطی باریک را تداعی می‌کنند. و برای داشتن ظاهری عالی در یک لباس کوکتل، زنان گاهی اوقات می‌توانند از لباس‌های زیر زنانه‌ای خوش فرم استفاده کنند.

مطالب مرتبط  رژیم لاغری پالئو چیست

نکات آموزشی HAMMER:

تمرین روی ماشین قایقرانی فرصت های بهینه ای را برای ترکیب تمرینات قدرتی و استقامتی ارائه می دهد. با دستگاه هایی مانند Cross Rower CR2، شما از 90 درصد عضلات بدن خود استفاده می کنید و در عین حال چربی و کالری زیادی را از طریق دنباله های حرکتی فشرده می سوزانید.

تمرین هسته ای یکی دیگر از راه های عالی برای به دست آوردن یک هسته لاغر است. در طول تمرینات مرکزی، به عنوان مثال با کتل بلز، از کل عضله تنه استفاده می شود. از طریق تمرینات چند مفصلی، کل بدن در تمرین ادغام شده و از نظر عملکردی تقویت می شود. خط باریک کاملا اتفاقی تشکیل شده است.

نتیجه

نیازی نیست که مرکز باریک یک رویا باقی بماند، حتی اگر پیش نیازهای ژنتیکی ایده آل را نداشته باشید. با رژیم غذایی مناسب و تمرینات منظم، شما نیز می توانید به یک کمر زیبا و سفت و یا بهینه V شکل بالاتنه برسید.

×
×

سبد خرید