کاهش وزن اصولی چگونه است؟
اگر می‌پرسید سریع‌ترین راه کاهش وزن چیست، به جای درستی آمده‌اید. برای کاهش وزن سریع، مطمئن شوید که کالری بیشتری نسبت به کالری دریافتی در روز مصرف نکنید. اما شمارش کالری همه چیز برای ماهش وزن نیست. 11 نکته زیر به کاهش وزن سریع و موثر کمک می کند. چگونه کاهش وزن داشته باشیم؟ در […]

اگر می‌پرسید سریع‌ترین راه کاهش وزن چیست، به جای درستی آمده‌اید. برای کاهش وزن سریع، مطمئن شوید که کالری بیشتری نسبت به کالری دریافتی در روز مصرف نکنید. اما شمارش کالری همه چیز برای ماهش وزن نیست. 11 نکته زیر به کاهش وزن سریع و موثر کمک می کند.

چگونه کاهش وزن داشته باشیم؟

کاهش وزن

در اینجا 11 نکته ساده برای کمک به کاهش وزن در سریع ترین زمان ممکن آورده شده است:

به طور منظم غذا بخورید

  • شیک های لاغری مصرف کنید
  • مصرف قند خود را کاهش دهید
  • پروتئین و فیبر بیشتری مصرف کنید
  • قبل از غذا آب بنوشید
  • به قهوه سیاه بروید
  • از غذاهای فرآوری شده صنعتی خودداری کنید
  • از بشقاب های کوچک استفاده کنید
  • تمرینات استقامتی و قدرتی را انجام دهید
  • به اندازه کافی خوابیدن
  • از الکل اجتناب کنید

مهم ترین نکات برای کاهش وزن

کاهش وزن

در این قسمت از مقاله مهم ترین نکات مربوط به کاهش وزن آورده شده است.

به طور منظم غذا بخورید

همچنین مهم است که در وعده های غذایی منظم غذا بخورید و از میان وعده های کنترل نشده خودداری کنید. اگر فقط با وعده های غذایی اصلی غذا نمی خورید، ماست طبیعی با میوه، چند تکه سبزیجات یا یک مشت آجیل را برای میان وعده ترجیح دهید. شما می توانید میان وعده های لاغری، بسیاری از وعده های غذایی سریع دیگر و بسیاری از الهامات دیگر را در nu3Kitchen پیدا کنید.

شیک های لاغری مصرف کنید

با رژیم های شیک لاغری مانند BEAVITA، دو یا چند وعده غذایی را با یک وعده غذایی لاغری جایگزین می کنید. در مقایسه با یک وعده غذایی معمولی حدود 700 کیلو کالری (کیلو کالری)، شیک های لاغری به شما این امکان را می دهد که روزانه 300 تا 500 کالری کمتر (به عنوان بخشی از یک رژیم کم کالری) مصرف کنید. برای اینکه لذت از دست ندهید، می توانید بسته لاغری خود را با طعم های مختلف شیرین و خوش طعم ارائه شده توسط BEAVITA تهیه کنید. شیک لاغری BEAVITA می تواند جایگزین دو وعده غذایی در روز شود. و برای اینکه هرگز خسته نشوید، شیک های لاغری در طعم های مختلف موجود هستند. علاوه بر شیک های لاغری، BEAVITA سوپ، موسلی یا شکلات تخته ای نیز ارائه می دهد. بنابراین می توانید بسته لاغری خود را با توجه به سلیقه و نیاز خود تهیه کنید.

مطالب مرتبط  نوشیدنی سالم برای زنان باردار

مصرف قند خود را کاهش دهید

برای موفقیت در کاهش وزن سریع، باید مصرف قند خود را کاهش دهید، زیرا قند به شکل کربوهیدرات های زنجیره کوتاه، کالری زیادی را فراهم می کند و بر سطح انسولین شما تأثیر منفی می گذارد. نتیجه: بعد از یک وعده غذایی سرشار از قند، دوباره سریعتر احساس گرسنگی می کنید. اگر نمی خواهید کاملاً بدون طعم شیرین این کار را انجام دهید، می توانید از جایگزین های قند کم کالری یا حتی صفر کالری استفاده کنید.

فیبر و پروتئین بیشتری مصرف کنید

کاهش وزن

آنچه در کربوهیدرات ها هنگام کاهش وزن صرفه جویی می کنید، باید به پروتئین و فیبر محلول منتقل کنید. فیبر نه تنها برای هضم مهم است، بلکه چگالی انرژی کم غذا را تضمین می کند. این بدان معناست که غذاهای غنی از فیبر به طور کلی کالری کمی دارند. همچنین غذاهای پر پروتئین را در رژیم غذایی خود بگنجانید، زیرا پروتئین موجود در آنها به مقابله با تجزیه عضلات کمک می کند. در nu3 پودرهای پروتئینی با کیفیت بالا و ایده آل برای عضله سازی یا کاهش وزن پیدا خواهید کرد:

قبل از غذا آب بنوشید

اگر حدود 30 دقیقه قبل از غذا یک لیوان بزرگ آب بنوشید، پس از آن زودتر احساس سیری خواهید کرد، زیرا معده شما از قبل پر از مایعات خواهد بود. آب همچنین می تواند به عنوان یک سرکوب کننده کوچک اشتها بین وعده های غذایی عمل کند. علاوه بر این، بدن هنگام نوشیدن کالری اضافی مصرف می کند، به خصوص اگر آب سرد باشد و نیاز به گرم شدن در معده داشته باشد.

مطالب مرتبط  راه مقابله با استپ وزن چیست؟

از غذاهای فرآوری شده صنعتی خودداری کنید

بعد از یک روز طولانی در محل کار، واقعاً حوصله آشپزی در عصر ندارید و ترجیح می دهید سریع پیتزای یخ زده را در فر قرار دهید؟ سپس مقیاس چند پوند اضافی را نشان می دهد: غذاهای فرآوری شده صنعتی، مانند فست فودها و غذاهای دیگر، به طور کلی حاوی مقدار زیادی شکر، نمک، چربی های ترانس مضر و بسیاری از مواد افزودنی هستند. نه تنها احساس نفخ می کنید، بلکه در دراز مدت چاق می شوید. سعی کنید از غذاهای آماده با فهرست طولانی مواد اجتناب کنید و تا حد امکان خودتان را با مواد تازه بپزید.

از بشقاب های کوچکتر استفاده کنید

شما می توانید مغز خود را فریب دهید تا اندازه بشقاب مناسب را هنگام صرف غذا انتخاب کنید. یک بشقاب کوچک و پر در ناخودآگاه شما به عنوان یک بخش بزرگ ظاهر می شود، در حالی که همان مقدار غذا در یک بشقاب بزرگ کمتر به نظر می رسد. بنابراین در وعده های غذایی از بشقاب های کوچک استفاده کنید تا وسوسه نشوید که بیشتر غذا بخورید. این امر شانس کاهش وزن سریع را افزایش می دهد.

تمرینات با وزنه و استقامت را تمرین کنید

اگر می خواهید سریع وزن کم کنید نمی توانید از ورزش و ورزش اجتناب کنید. هدف شما از ایجاد کسری کالری نیز می تواند با نخوردن به دست آید، اما با ورزش می توانید وزن خود را بسیار سریعتر کاهش دهید. ترکیبی از تمرینات قدرتی و استقامتی برای سوزاندن کالری، حفظ وزن و فعال کردن متابولیسم ایده آل است. بنابراین به سراغ دمبل‌ها، دستگاه‌های وزنه‌برداری بروید .

خواب کافی داشته باشید

در حالی که شب ها برای شارژ شدن استراحت می کنیم، بدن ما به طور منظم به کار خود ادامه می دهد. سلول های ما ترمیم می شوند، سموم فیلتر شده و از بین می روند. برای تمام این فرآیندها، بدن ما به انرژی نیاز دارد که از ذخایر چربی موجود دریافت می کند. بنابراین خواب آرام باعث موفقیت در کاهش وزن سریع شما می شود.

مطالب مرتبط  آنالیز بدن و دستگاه BIA

از مصرف الکل بپرهیزید

کاهش وزن

بیشتر نوشیدنی های الکلی نه تنها کالری زیادی دارند، بلکه از تجزیه چربی ها نیز جلوگیری می کنند. وقتی الکل می نوشید، بدن شما به طور کامل بر تجزیه الکل متمرکز می شود که مصرف پروتئین و کربوهیدرات ها را کاهش می دهد و چربی تقریباً هرگز برای انرژی استفاده نمی شود. اگر می خواهید به سرعت وزن کم کنید، باید در طول رژیم لاغری خود از مصرف الکل خودداری کنید.

سخن پایانی

یکی دیگر از نکات موثر برای کاهش وزن سریع، شمارش کالری است. کاهش چربی نیاز به کمبود کالری حدود 300-500 کیلو کالری در روز دارد. برای این کار باید به کل کالری مصرفی روزانه خود توجه کنید و بدانید چه مقدار کالری مصرف می کنید. در مقاله ما در مورد “غذاهای کم کالری” اطلاعات مفید زیادی در مورد محتوای کالری غذاها و همچنین فرمولی برای محاسبه کالری مصرفی خود خواهید یافت.

چند پوند می توانید در یک هفته کم کنید؟

کاهش وزن سریع در یک هفته چندان آسان نیست: برای کاهش وزن دائمی، بدون از دست دادن مقدار زیادی عضله و بدون هوس، باید روزانه 300 تا 500 کیلو کالری کمتر از انرژی روزانه خود مصرف کنید. از آنجایی که یک پوند چربی بدن 7000 کالری برای سوزاندن دارد، می‌توانیم محاسبه کنیم که این پوند چقدر سریع ناپدید می‌شود.

×
×

سبد خرید