یک تکه پیتزا چقدر کالری دارد؟
آیا می خواهید بدانید “یک تکه پیتزا چقدر کالری دارد؟” پاسخ این است که یک تکه پیتزای 12 اینچی متوسط حداقل 285 کالری دارد. می توانید ماشین حساب ها و نمودارهای زیادی را به صورت آنلاین برای شمارش کالری پیتزا پیدا کنید. حقیقت این است که هیچ ارزش واحدی کامل نیست. کالری پیتزا میتواند بر […]

آیا می خواهید بدانید “یک تکه پیتزا چقدر کالری دارد؟” پاسخ این است که یک تکه پیتزای 12 اینچی متوسط حداقل 285 کالری دارد. می توانید ماشین حساب ها و نمودارهای زیادی را به صورت آنلاین برای شمارش کالری پیتزا پیدا کنید. حقیقت این است که هیچ ارزش واحدی کامل نیست. کالری پیتزا میتواند بر أساس ساختار آن متفاوت باشد.

پیتزا یک غذای پر کالری است. محتوای کالری بسته به مواد تشکیل دهنده، ضخامت پوسته و رویه ها می تواند متفاوت باشد. بنابراین، به طور مداوم افزایش می یابد.

یک تکه پیتزا به طور متوسط چند کالری دارد؟

کالری پیتزا

به طور متوسط، یک تکه پیتزای معمولی 14 اینچی متوسط 285 کالری دارد. این یک تخمین کلی است و تغییرات قابل توجهی که می تواند با تغییر رویه یا پوسته رخ دهد را در نظر نمی گیرد. کالری پیتزا بسیار زیاد است.

ارزش غذایی چندین تاپینگ مانند پپرونی، سوسیس و پنیر اضافی کالری بسیار بیشتری به پیتزای نازک شما می‌افزاید.

در زیر تخمینی برای تعداد کالری در یک تکه پیتزا مورد بحث قرار داده ایم. این تخمین ها بر اساس نوع روکش یا نوع برند انتخابی است.

پیتزا با ترکیبی از کربوهیدرات، پروتئین و چربی ممکن است یک عنصر منظم از یک رژیم غذایی متعادل باشد. تعداد کالری موجود در هر تکه پیتزا با موادی که انتخاب می کنید تعیین می شود.

مطالب مرتبط  کالری الو اسفناج چقدر است؟

کالری پیتزا های مختلف :

کالری پیتزا

برای یک تکه، که یک هشتم یک پیتزا بزرگ است، کالری پیتزا های مختلف عبارت اند از:

آنچوی

 کالری پیتزا 15آنچوی  کالری با 1 گرم پروتئین و 1 گرم چربی دارد. هیچ کربوهیدراتی توسط آنچوی به برش اضافه نمی شود.

بیکن

کالری پیتزا بیکن در تر یک تیکه زیاد است.  50 کالری در هر برش، برش را کاملاً پر کالری کند. بیکن به طور متوسط 3.5 گرم چربی اشباع شده و 3 گرم پروتئین به یک برش اضافه می کند.

گوشت گاو

کالری پیتزا گوشت گاو نیز زیاد است. تقریباً همان درشت مغذی‌های بیکن را فراهم می‌کند، یعنی 50 کالری. به طور متوسط 3.5 گرم چربی اشباع شده و 3 گرم پروتئین فراهم می کند.

چیکن

مرغ گزینه بسیار سالم تری نسبت به تمام چاشنی های گوشتی است. افزودن مرغ به عنوان تاپینگ تقریباً نیمی از کالری را در مقایسه با بیکن یا گوشت گاو که حدود 25 کالری است، به بدن می رساند.

ژامبون

ژامبون یکی از کم کالری أنواع پیتزا هاست. به طور متوسط، افزودن ژامبون به عنوان مخلوط اصلی ، 15 کالری اضافی به برش اضافه می کند. با افزودن 1 گرم چربی و 2 گرم پروتئین، درشت مغذی موجود در برش را افزایش داد.

زیتون

کالری پیتزا زیتون  یکی از گزینه های سالم تر موجود است. 1.5 گرم چربی سالم به تکه پیتزا بدون هیچ پروتئین یا کربوهیدرات اضافی اضافه می کند. زیتون به طور متوسط 15 کالری به یک تکه پیتزا اضافه می کند.

پپرونی

این یکی از محبوب ترین تاپینگ ها در سراسر جهان است و همچنین یکی از کم بهداشت ترین گزینه های موجود است. علاوه بر این، پپرونی پر کالری با 50 کالری در هر برش است، محبوبیت پیتزاهای پپرونی به این دلیل است که پیتزاها به طور کلی به عنوان یک غذای ناسالم در نظر گرفته می شوند.

آناناس

آناناس روی پیتزا به عنوان یک تاپینگ از زمانی که این غذا به وجود آمد، بحثی بحث برانگیز بوده است. پیتزاهای هاوایی معمولا از آناناس به عنوان رویه استفاده می کنند.

مطالب مرتبط  اصول دستگاه آنالیز بدن

علیرغم موقعیت بحث برانگیز آن به عنوان یک رویه پیتزا، آناناس جایگزین سالمی برای رویه پیتزا است، به خصوص در مقایسه با تاپینگ های پپرونی و گوشت گاو.

آناناس روی یک تکه پیتزا به طور متوسط تنها 10 کالری اضافه می کند. اکثر این کالری ها به شکل کربوهیدرات هستند.

سلامی

افزودن سالامی به عنوان رویه 35 کالری به آن تکه پیتزا اضافه می کند.

سالامی هیچ کربوهیدرات اضافی اضافه نمی کند. با این حال، 3 گرم چربی و 2 گرم پروتئین به عنوان درشت مغذی اضافی اضافه می کند.

سوسیس

بسیاری از برندهای پیتزا انواع مختلفی از تاپینگ سوسیس را ارائه می دهند. تاپینگ های سوسیس برش خورده و تاپینگ های سوسیس ایتالیایی دو تکرار محبوب آن هستند. سوسیس‌ها یکی از پر کالری‌ترین رویه‌های موجود هستند که به طور متوسط 60 کالری در هر پیتزا تامین می‌کنند. بیشتر این کالری ها از چربی های اشباع و پروتئین ها می آیند.

کالری پیتزا سالم چگونه است؟

کالری پیتزا

پایه پیتزا سالم

یک رژیم غذایی سالم باید حاوی حدود 33 درصد کربوهیدرات، 44 درصد پروتئین و 23 درصد چربی از منابع مختلف مانند حبوبات، گوشت بدون چربی، محصولات لبنی کم چرب و غلات کامل باشد. در حالی که کربوهیدرات ها برای تامین انرژی و کاهش خستگی در طول روزهای طولانی در محل کار یا مدرسه ضروری هستند، لزوما برای دور کمر شما عالی نیستند.

در صورت امکان، از انتخاب های گندم کامل استفاده کنید و از نان سفید و پاستا به نفع برنج قهوه ای و نان قهوه ای اجتناب کنید! یک پیتزای معمولی با پوسته نازک دارای پایه خمیر، سبزی و ادویه جات تازه یا خشک، سس گوجه فرنگی، پروتئینی مانند مرغ یا ژامبون بدون چربی و مقداری سبزیجات است.

تاپینگ های پیتزا سالم

ممکن است از انواع تاپینگ های سالم برای لذت بردن بیشتر پیتزا استفاده شود و در عین حال مواد مغذی ضروری بدن را نیز تامین کند. سبزیجات سبز مانند اسفناج و کلم بروکلی، گوشت بدون چربی مانند بوقلمون یا مرغ، غذاهای دریایی مانند ماهی قزل آلا، آووکادو برای برخی از چربی های سالم، قارچ، توفو برای گیاهخواران و دانه هایی مانند کدو تنبل یا آفتابگردان از بهترین ها هستند.

مطالب مرتبط  ویارغذایی در دوران بارداری چیست؟

پنیر (به طور ایده آل کم چرب) و گوشت های آماده مانند ژامبون یا سالامی دو جایگزین کم مغذی اما همچنان سالم هستند. اگر وزن خود را مدیریت می کنید، بسیار مهم است که در مصرف این اجزاء زیاده روی نکنید زیرا ممکن است به سرعت از نظر کالری اضافه شوند.

سس های پیتزا سالم

سس گوجه فرنگی اغلب از گوجه فرنگی هایی تهیه می شود که با پیاز، سیر و پونه کوهی پخته شده اند. برخی از افراد ادویه های مفید دیگری مانند ریحان یا رزماری را به سس خود اضافه می کنند.

گوجه فرنگی منبع طبیعی خوبی از پتاسیم، ویتامین C و لیکوپن است که در برخی مطالعات مشخص شده است که به کاهش خطر سرطان کمک می کند. با این حال، آنها حاوی قندهای طبیعی هستند که اگر محتاط نباشید ممکن است مصرف کالری شما را افزایش دهد. برای سالم نگه داشتن پیتزا، سس گوجه فرنگی استفاده شده در هر برش را کاهش دهید! همچنین از استفاده از سس های آماده و اضافی خودداری کنید.

×
×

سبد خرید