کالری مصرفی فوتبال چقدر است؟
 دست دادن مقداری کالری (و وزن) می تواند عالی باشد. ما به شما می گوییم که در این 90 دقیقه چند می توانید بسوزانید ورزش فوتبال به عنوان یک سرگرمی رایج است. برخی معتقدند که این یک فعالیت جوانی است و فقط حرفه ای ها باید بعد از 20 سالگی بازی کنند، اما – البته […]

 دست دادن مقداری کالری (و وزن) می تواند عالی باشد. ما به شما می گوییم که در این 90 دقیقه چند می توانید بسوزانید ورزش فوتبال به عنوان یک سرگرمی رایج است. برخی معتقدند که این یک فعالیت جوانی است و فقط حرفه ای ها باید بعد از 20 سالگی بازی کنند، اما – البته – اینطور نیست و در واقع اگر بخواهیم فعال و فعال بمانیم، هر از گاهی کمی پوست اندازی می تواند ارزشمند باشد. شکل. در واقع فوتبال یکی از ورزش هایی است که بیشترین کالری در آن سوزانده می شود. به عبارت دیگر کالری مصرفی فوتبال چقدر است؟

کالری مصرفی فوتبال

کالری مصرفی فوتبال

برای محاسبه کالری مصرفی فوتبال اجازه دهید که سری به نظریه متخصصان بزنیم. سایت تخصصی Burned Calories از مقدار معادل متابولیک (MET) استفاده می کند و آن را در یک وزن خاص ضرب می کند. بر اساس محاسبات آنها، MET فوتبال 7 است. اگر یک فرد 65 کیلوگرمی را بگیریم، هر 15 دقیقه به طور متوسط ​​119 کالری می سوزاند.

این بدان معناست که هر 30 دقیقه 239 کالری سوزانده می شود. با ضرب این عدد در 3 و رسیدن به 90 دقیقه مسابقه سنتی، با در نظر گرفتن وزن 65 کیلوگرم، در مجموع 717 کالری سوزانده می شود. میزان کالری از دست رفته به وزن هر فرد بستگی دارد. یک فرد 80 کیلوگرمی به طور متوسط ​​882 کالری می سوزاند.

با مقایسه آن با سایر ورزش ها، طبق داده های سایت، فوتبال کالری بیشتری نسبت به بیسبال، بسکتبال، سافت بال و والیبال می سوزاند. از سوی دیگر، هاکی روی چمن، چوگان و راگبی که MET کمی بالاتر از فوتبال دارند، در این مدت کالری بیشتری می سوزانند.

مطالب مرتبط  علت عدم استفاده کودکان از رژیم لاغری سریع

بر اساس داده های سایت سلامت دانشگاه هاروارد، یک فرد 70 کیلوگرمی تقریباً 260 کالری را در 30 دقیقه می سوزاند و در مجموع در یک بازی 90 دقیقه ای به 780 کالری می رسد که با محاسبه مشترک ما فاصله زیادی ندارد.

ورزش، دریافت که فوتبال تفریحی (مثلاً یک پوسته غیرحرفه‌ای) فواید متعددی برای بدن دارد، از جمله فشار خون بهتر، توده بدنی کمتر و شاخص‌های سلامت بهتر استخوان، علاوه بر بهبود عملکرد متابولیک و قلب، به طور کلی. ، گزینه ای عالی برای کاهش وزن است.

کالری مصرف فوتبال و کاهش وزن :

کالری مصرفی فوتبال

مزیتی که فوتبال نسبت به سایر ورزش ها دارد، زمانی که از شدت بدنی صحبت می کنیم، این است که حرکت ثابت است، مکث های زیادی وجود ندارد (مثل آمریکایی یا بیسبال) و تقریباً همه بازیکنان معمولاً چندین کیلومتر در طول زمین می دوند. برخلاف بسکتبال که زمین کوچکتر است)، ناگفته نماند که این نیز در تمرینات کلیدی است. به همین ترتیب، اصلی‌ترین کاری که در فوتبال انجام می‌دهید، دویدن و دویدن است، به همین دلیل است که علاوه بر حفظ سلامت قلب و عروق، برای سوزاندن کالری و حفظ تناسب اندام بسیار موثر است.

البته، بازی فوتبال یا تمرین روزانه ممکن است برای برخی غیرممکن باشد، اما یک «کاسکاریتا» در هفته می‌تواند مکملی عالی برای سایر روال‌های ورزشی و سرگرمی با ورزش گهگاهی باشد. اگر 90 دقیقه بازی کنید و یک برنامه ورزشی هفتگی خوب را دنبال کنید، کالری سوزی قابل توجهی است، اگرچه همیشه توصیه می شود در روزهای دیگر ورزش کنید. و اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید، آنچه را که در طول هفته می خورید مرور کنید و از مصرف بیش از حد کالری خودداری کنید.

و همه چیز برای جوانان نیست. ورزشی به نام فوتبال پیاده روی وجود دارد که شامل انجام بازی اما بدون سرعت کلاسیک است. برای افراد بالای 50 سال توصیه می شود. یک مطالعه به طور خاص نشان داد که این ورزش به طور قابل توجهی چربی بدن را کاهش می دهد و آن را برای فعال ماندن پس از آن سن بسیار عالی می کند.

مطالب مرتبط  رژیم لاغری میوه چیست

بنابراین اگر در کودکی بازی کرده اید و تسلیم شده اید، همیشه می توانید برای ورزش کردن برگردید و سعی کنید در صف بمانید.

مطالعه ورزشی در جهت کالری مصرفی ورزش فوتبال

کالری مصرفی فوتبال

همه تیم های First و Most Second متخصصان رژیم غذایی را در تیم خود دارند که به بازیکنان و کادر مربیان توصیه می کنند که فوتبالیست ها چه رژیمی را برای افزایش عملکرد خود رعایت کنند.

مشخص است که یک بازیکن فوتبال به طور متوسط ​​10 کیلومتر در هر بازی می دود، اگرچه برخی از هافبک ها به حدود 14 می رسد و بسته به اندازه بازیکن فوتبال و موقعیتی که در آن بازی می کنند بین 1500 تا 2000 کالری در هر بازی می سوزانند.

علیرغم کنترل وزنی که بازیکنان امروزی تحت آن قرار دارند، مصرف کالری آنها همچنان بالاتر از یک فرد معمولی است، زیرا در مجموع آنها به طور متوسط ​​حدود 3800 کالری دریافت می کنند، یعنی 1.5 برابر بیشتر از آنچه که معمولاً می خورند. یک شهروند عادی باید مصرف کند. اگرچه ممکن است اغراق آمیز به نظر برسد، اما این مقادیر در مقایسه با سایر ورزش ها زیاد نیست.

برای یک دوچرخه‌سوار تور دو فرانس، انرژی مصرفی بین 7000 تا 10000 کالری است، زمانی که او معمولاً 2800-3000 کالری از طریق غذا مصرف می‌کند. بنابراین، اکثر آنها بدنه ورزشی دارند.

در مسابقات سه گانه دو کیلومتر شنا، 90 کیلومتر دوچرخه سواری و 21 کیلومتر دویدن، مسافتی که شامل نیمی از مرد آهنی است، حدود 5000 کالری مصرف می شود. در ماراتن، کالری مصرفی حدود 2800 است.

از کل کالری رژیم غذایی ورزشکاران نخبه، 55 درصد باید کربوهیدرات باشد. بنابراین توصیه می شود روزانه بین شش تا ده گرم در هر کیلو کربوهیدرات و حداکثر دو گرم در هر کیلو پروتئین مصرف کنید.

اما نه تنها این که چه مقدار می خورید، بلکه چگونه می خورید نیز مهم است: خوردن یک ساندویچ چوریزو و یک نوشابه مانند ساندویچ نان سبوس دار با بوقلمون و یک تکه میوه نیست.

مطالب مرتبط  رژیم لاغری سی روزه برای کاهش وزن: 1200 کالری

در مثال دوم، کربوهیدرات ها از منابع غذایی به دست می آیند که فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی را نیز برای ما فراهم می کنند. به همین ترتیب، خوردن ماهی پخته همراه با سبزیجات با خوردن ماهی نان با چیپس یکسان نیست.

مانند سایر ورزش‌ها، در شنا نیز کالری مصرفی به مسافت و شدت تست بستگی دارد، اما یک ساعت شنا با شدت متوسط ​​به بالا می‌تواند حدود 700 کالری باشد.

در زمان او در مورد 12000 کالری که از نظر تئوری، مایکل فلپس در دوره آماده سازی برای ریو خورده بود، مطالب زیادی گفته شد. اگر این درست بود، باید در نظر گرفت که ورزشکاری مانند فلپس می تواند سه جلسه شنا در یک روز انجام دهد و روزانه 8 تا 10 ساعت تمرین داشته باشد.

میریا بلمونته اسپانیایی بیش از یک بار فاش کرده است که حدود 9 ساعت در روز در دوره های قبل از مسابقه تمرین می کند و مصرف کالری روزانه او حدود 6000 کالری در روز است.

ممکن است فکر کنید که با چنین سطوحی از مصرف کالری، یک ورزشکار می تواند تقریباً هر چیزی بخورد، اما یک ورزشکار در این سطوح مانند یک ماشین است: اگر بنزینی را که مصرف می کند نگذارید، خراب می شود و یک ورزشکار اگر او خوب غذا نمی خورد، آنطور که باید بهبود نمی یابد و با شرایط کامل آماده رقابت نخواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله شما عزیزان را با کالری مصرفی فوتبال آشنا کردیم. فوتبال یک ورزشی است که علاوه بر کاهش وزن استقامت افراد را زیاد کرده و به سلامتی انها کمک زیادی می‌کند.

×
×

سبد خرید