کالری مصرفی سوارکاری چقدر است؟
اگر تا به حال سوار اسب شده اید، احتمالاً می دانید که پاسخ این سوال مثبت است! در حالی که بسیاری از مردم بر این باورند که دوچرخه سواری شامل «تنها نشستن» است، دوچرخه‌سواران می‌دانند که حتی یک دوچرخه سواری آرام در مسیر مبتدیان مطمئناً عضلات آن‌ها را زخمی می‌کند. کالری مصرفی اسب سواری متفاوت […]

اگر تا به حال سوار اسب شده اید، احتمالاً می دانید که پاسخ این سوال مثبت است! در حالی که بسیاری از مردم بر این باورند که دوچرخه سواری شامل «تنها نشستن» است، دوچرخه‌سواران می‌دانند که حتی یک دوچرخه سواری آرام در مسیر مبتدیان مطمئناً عضلات آن‌ها را زخمی می‌کند. کالری مصرفی اسب سواری متفاوت است.

سوارکاری به قدرت زیادی نیاز دارد تا صندلی شما را متعادل کند و مقدار قابل توجهی از ماهیچه پا برای برقراری ارتباط واضح با اسب شما. آماده شدن به کار، زمان، انرژی و بله کالری نیاز دارد تا بتوانید روی اسب خود بمانید و به سطوح بالاتری از سوارکاری پیشرفت کنید.

کالری مصرفی سوارکاری چقدر است؟

کالری مصرفی سوارکاری

در سال 2011، انجمن اسب بریتانیا مطالعه ای انجام داد تا ببیند آیا اسب سواری می تواند ورزش محسوب شود یا خیر. آنها دریافتند که فعالیت های اسب سواری سطح خوبی از ورزش قلبی عروقی را فراهم می کند. مطالعه آنها همچنین نشان داد که دوچرخه سواری انرژی کافی مصرف می کند تا به عنوان “ورزش با شدت متوسط” طبقه بندی شود.

اگر روزی در کلاس سوارکاری شرکت کنید، متوجه خواهید شد که زمان زیادی برای استراحت، نفس کشیدن و استراحت قبل از ادامه وجود دارد. بسیاری اسب سواری را راهی عالی برای ورزش کردن و حرکت دادن بدن می دانند.

همانطور که انواع مختلف ورزش می تواند کم و بیش سخت باشد، رشته های مختلف سوارکاری نیز می تواند کم و بیش برای بدن سخت باشد. ما در این راهنمای سریع برای شما فعالیت های مختلف رانندگی را که مقادیر متفاوتی کالری می سوزانند، تجزیه و تحلیل می کنیم. در این محاسبات فرض می شود که فرد به طور متوسط ​​150 پوند وزن دارد و یک ساعت کامل با این شدت سواری می کند.

مطالب مرتبط  رژیم گیاهخواری برای کودکان

یک ساعت پیاده روی اسب سواری ساده ترین راه برای انجام تمرینات اسب سواری نیست. این شامل اسب سواری یا یک درس مبتدی است. در طول یک ساعت رکاب زدن با پای پیاده، یک فرد می تواند حدود 270 کالری بسوزاند. هنوز برای یک فعالیت آرامش بخش بد نیست!

بعد، ما اسب سواری یورتمه سواری داریم. در طول یک ساعت کامل دویدن، فرد می تواند تا 415 کالری بسوزاند. این مقدار به 6 یا 7 کالری در دقیقه دویدن کاهش می یابد. دویدن از منظر بیرونی خیلی شدید به نظر نمی رسد. با این حال، هر کسی که یاد گرفته است چگونه یورتمه را بگذارد یا صرفاً سعی در حفظ تعادل دارد، می تواند این واقعیت را تأیید کند که یورتمه زدن می تواند از نظر فیزیکی بسیار سخت باشد.

یک ساعت کامل سوار شدن بر اسب در کانتر می تواند 523 کالری بسوزاند. البته معمول نیست که شخصی این مراحل را برای یک ساعت متوالی حفظ کند. اما بر اساس این محاسبات می توانید تعیین کنید که ممکن است در طول سفر چه مقدار کالری سوزانده باشید

آیا رشته های مختلف سوارکاری  کالری های مختلفی را می سوزانند؟

کالی مصرفی سوارکاری

کالری مصرفی سوارکاری در رشته های مختلف  از عضلات، تعادل و حرکات متفاوتی استفاده می کند. بنابراین منطقی است که هر رشته سطح متفاوتی از فعالیت داشته باشد. در اینجا چند سبک رانندگی متداول و میزان کالری که ممکن است با هر کدام بسوزانید آورده شده است.

Rodeo طیف گسترده ای از ورزش های سواری را پوشش می دهد، اما شدت آن به این معنی است که مقدار قابل توجهی تلاش می شود. با تلاش متوسط، ورزش رودئو می تواند حدود 390 کالری در ساعت بسوزاند. با این حال، در شدت بالا، شما می توانید بیش از 500 کالری در ساعت بسوزانید! برای سوزاندن همان مقدار کالری باید به مدت 30 دقیقه با شدت شنا کنید.

مطالب مرتبط  کالری دلمه بادمجان چقدر است؟

سوارکارانی که در طول مسابقه سوار می شوند می توانند تا 523 کالری در ساعت بسوزانند. با این حال، بیشتر دویدن‌ها فقط چند دقیقه طول می‌کشند، بنابراین برای سوزاندن این مقدار کالری باید اغلب در طول روز با این سرعت حرکت کنید.

چوگان به عنوان یک ورزش سواری شدید و سریع شناخته می شود. در طول یک ساعت کامل چوگان، یک دوچرخه سوار می تواند انتظار داشته باشد که 573 کالری بسوزاند.

امروزه پرش یکی از پرطرفدارترین رشته های سوارکاری است. این ورزش به عنوان ورزش سوارکاری با بیشترین کالری که یک سوارکار می تواند با 644 کالری در ساعت بسوزاند معرفی شده است. برای سوزاندن همان مقدار کالری باید 40 تا 50 دقیقه مستقیم با طناب بپرید.

راه های دیگری که ممکن است در کالری مصرفی سوارکاری تاثیر بگذارد؟

کالری مصرفی سوارکاری

اسب سواری تنها فعالیت مرتبط با اسب نیست که می تواند انرژی زیادی بسوزاند. دوستداران اسب با کار سخت غریبه نیستند و همگام شدن با کارهای ثابت به خودی خود یک تمرین است. یک ساعت انجام کارهایی مانند تغذیه، آبیاری و پاکسازی می تواند حدود 300 کالری بسوزاند.

اگر می خواهید روزهایی را در باشگاه نگذرانید، گرفتن شغل به عنوان پیشخدمت نیز می تواند گزینه خوبی باشد. در طول یک ساعت سواری یا مهار و درآوردن اسب، می توانید 322 کالری بسوزانید.

دفعه بعد که اسب شما از زمین پوشیده از گل برگشت، آن را فرصتی برای ورزش در نظر بگیرید. سخت ترین فعالیت مربوط به اسب های غیر سواری، نظافت، مسواک زدن و به طور کلی تمیز کردن اسب شما است. شما می توانید به طور متوسط ​​523 کالری در ساعت بسوزانید تا اسب خود را تمیز و براق نگه دارید. برای سوزاندن همان مقدار کالری باید به مدت 45 دقیقه با سرعت 6 مایل در ساعت بدوید.

اسب سواری – یک ورزش بسیار فعال

دفعه بعد که احساس خستگی کردید یا کسی نظر داد که اسب سواری یک ورزش واقعی به نظر نمی رسد، در نظر بگیرید که واقعاً در حین کار با اسب خود چقدر انرژی صرف می کنید. دوچرخه سواری برای سفت نگه داشتن بدن، رشد ماهیچه ها و درگیر شدن هسته بدن بسیار مفید است.

مطالب مرتبط  رژیم غذایی تثبیت وزن؛ راه رسیدن به تناسب اندام واقعی

نه تنها فواید فیزیکی دارد، بلکه مطالعه انجمن اسب بریتانیا که در بالا ذکر شد نیز در مورد اینکه چگونه اسب سواری می تواند از نظر عاطفی به ما کمک کند، توضیح می دهد. هر نوع فعالیت بدنی می تواند به ما انرژی بدهد، خلق و خوی ما را بهبود بخشد و استرس و اضطراب را کاهش دهد. با این حال، اسب سواری، به ویژه، می تواند به افراد کمک کند تا اعتماد به نفس و عزت نفس بالاتری داشته باشند. این مطالعه نشان داد که «اسب‌سواری عمدتاً احساسات روان‌شناختی مثبت را تحریک می‌کند، افسردگی را تا 30 درصد و احتمال زوال عقل را تا 30 درصد کاهش می‌دهد».

اسب سواری در واقع یک ورزش بسیار سالم است که باید برای سلامت کلی خود در نظر بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله شما عزیزان را با کالری مصرفی سوارکاری آشنا کردیم. بر اساس اکثر ماشین حساب های سوارکاری، یک فرد به طور متوسط ​​تقریباً 250 تا 400 کالری می سوزاند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که با سرعت آهسته سوار شوید. از سوی دیگر، فعالیت‌های سریع‌تر، مانند تاختن، معمولاً بین 550 تا 700 کالری در ساعت می‌سوزاند.هنگام اسب سواری، عضلات اصلی اصلی کار می شوند: شکم، پشت، لگن و ران. اینها تنه را تثبیت می کنند و در عین حال هماهنگی، ثبات، تعادل و انعطاف پذیری را تقویت می کنند. این فعالیت ایزومتریک است، یعنی ماهیچه ها در برابر چیزی که حرکت نمی کند منقبض می شوند.

×
×

سبد خرید