کالری مصرفی تکواندو چقدر است؟
کاهش وزن تنها یکی از مزایای تمرینات تکواندو است. هر شکلی از فعالیت بدنی با سوزاندن کالری برای سلامتی شما مفید خواهد بود، با این حال انواع خاصی از ورزش بدن شما را تشویق می‌کند تا مدت‌ها پس از پایان جلسه تمرین به کالری سوزی ادامه دهد – این یک امتیاز عالی است، اینطور نیست؟! […]

کاهش وزن تنها یکی از مزایای تمرینات تکواندو است. هر شکلی از فعالیت بدنی با سوزاندن کالری برای سلامتی شما مفید خواهد بود، با این حال انواع خاصی از ورزش بدن شما را تشویق می‌کند تا مدت‌ها پس از پایان جلسه تمرین به کالری سوزی ادامه دهد – این یک امتیاز عالی است، اینطور نیست؟! نیازهای هوازی و بی هوازی تمرینات تکواندو ما در بریزبن یک رژیم ورزشی ایده آل برای کاهش وزن ارائه می دهد. کالری مصرفی تکواندو برای هر بدن متفاوت است.

کالری مصرفی تکواندو چقدر است؟

کالری مصرفی تکواندو

در اواسط دهه 1970، ایروبیک نحوه ورزش ما را تغییر داد. این “راه” برای مبارزه با فلب بود. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که شاید ورزش هوازی به مدت یک ساعت یا بیشتر برای از دست دادن چربی بدن و به دست آوردن عضلات بدون چربی به اندازه ورزش های بی هوازی برای مدت زمان بسیار کوتاه تری موثر نباشد.

بی هوازی یعنی بدون اکسیژن. تناسب اندام بی هوازی توانایی رساندن سطوح بالاتری از انرژی به عضلات نسبت به آنچه که از طریق استفاده از اکسیژن تامین می شود، است. از فسفات ها و قندهای موجود در ماهیچه ها و جریان خون برای تامین انرژی استفاده می کند. تمرینات بی هوازی به بدن اجازه می دهد تا با نیازهای انرژی بالا سازگار شود و سیستم تحویل سوخت و دفع مواد زائد کارآمدتری ایجاد می کند. مطالعات جهانی نشان می دهد که ورزش بی هوازی به سرعت از شر چربی های اضافی بدن خلاص می شود.

مطالب مرتبط  رژیم غذایی کم نمک برای چه افرادی مناسب است؟

تاثیر کالری مصرفی تکواندو در کاهش وزن

کالری مصرفی تکواندو

پس چگونه کار می کند؟ تمرینات بی هوازی شامل دوره‌های کوتاه (30 ثانیه) تمرین با انرژی بسیار بالا است که عضله را خسته می‌کند، سپس یک دوره ریکاوری حدود 60 تا 90 ثانیه (پیاده‌روی) و سپس حدود 6 تا 10 بار تکرار می‌شود. هنگامی که شما اینگونه ورزش می کنید، بدن چربی را به عنوان منبع انرژی خود هدف قرار می دهد، و این یک مزیت است – تا یک ساعت پس از توقف تمرین، به سوزاندن چربی ادامه می دهد، حتی اگر دراز کشیده و استراحت کنید. در همین حال، تناسب اندام هوازی برای سیستم قلبی عروقی – قلب – خوب است و شما باید دیوانه باشید تا فکر کنید این مهم نیست.

بنابراین، اگر می‌خواهید ورزش کنید، منطقی است که هر دو فعالیت هوازی و بی‌هوازی را برای بهترین نتیجه ترکیب کنید و این همان چیزی است که وقتی در کلاس‌های تکواندو ما در بریزبن به ما ملحق شوید، اتفاق می‌افتد. یک ساعت تمرین مداوم، آمیخته با اسپارینگ سریع، همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

چگونه با کالری مصرفی کواندو کاهش ورن داشته باشیم؟

کالری مصرفی تکواندو

تکواندو شکلی از هنرهای رزمی است که می تواند به شما کمک کند تا از طریق یادگیری نظم و انضباط و تکنیک های مبارزه به بدنی صاف و براق که می خواهید برسید. برای کاهش وزن از انجام این ورزش باید به طور منظم این ورزش را انجام داد. شما همچنین باید هوشمندانه و سالم غذا بخورید و تعداد کالری های مناسب را متناسب با نوع بدن و اندازه خود بشمارید. تمرین تکواندو علاوه بر کاهش وزن، فواید بسیار دیگری نیز دارد، مانند یادگیری مهارت‌های دفاع شخصی، افزایش اندورفین در بدن برای داشتن دیدگاه ذهنی مثبت‌تر، و لذت رقابت با دیگران در یک محیط اجتماعی.

مطالب مرتبط  رژیم غذایی سالم همراه با کاهش وزن

مرحله 1

تمرین تکواندو را به طور منظم ترجیحاً سه تا شش بار در هفته به مدت 60 دقیقه انجام دهید تا از انجام آن وزن کم کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که در کلاس تکواندو شرکت کنید یا به دنبال کلاس های خصوصی تکواندو باشید. اگر به دنبال حمایت اجتماعی برای کمک به تغییر سبک زندگی و کاهش وزن خود هستید، یک محیط کلاسی با دانش آموزان دیگر بهتر است. مطمئن شوید که یک مربی معتبر برای کمک به شما در یادگیری تکنیک های مناسب این هنر رزمی پیشرفته پیدا کرده اید.

گام 2

افراد دیگری را که به تکواندو علاقه مند هستند پیدا کنید تا وقتی اصول اولیه را یاد گرفتید، با آنها همبازی شوید. اسپارینگ می تواند یک فعالیت هوازی ایمن و موثر باشد، به شرطی که لباس محافظ مناسب بپوشید و قوانینی را که در کلاس یاد گرفتید رعایت کنید. این کار را حداقل یک بار در هفته به مدت 30 تا 60 دقیقه انجام دهید.

مرحله 3

بسته به اهداف کاهش وزن، نوع بدن و وزن فعلی، از یک رژیم غذایی سالم متشکل از 1500 تا 2500 کالری استفاده کنید. برای کاهش وزن تقریباً یک پوند در هفته، باید روزانه 500 کالری کمتر بخورید یا بسوزانید. غذاهای سالم مانند منابع پروتئین بدون چربی، غلات کامل، لبنیات کم چرب و میوه ها و سبزیجات را برای سطوح بهینه انرژی و تغذیه انتخاب کنید. حداقل هشت لیوان آب در روز بنوشید تا هیدراته بمانید و به بدن کمک کنید در طول روز احساس سیری بیشتری داشته باشید.

مرحله 4

تمرینات تکواندوی خود را با انواع دیگر ورزش، به ویژه تمرینات قدرتی اضافی تکمیل کنید. اگر چند بار در هفته تکواندو انجام می دهید، احتمالاً به اندازه کافی ورزش هوازی برای کاهش وزن انجام می دهید، اما می توانید با چند بار وزنه زدن در هفته، متابولیسم خود را افزایش دهید و عضلات خود را افزایش دهید. سعی کنید این کار را دو تا چهار بار در هفته به مدت 30 تا 60 دقیقه در هر جلسه انجام دهید. وزنه هایی را بلند کنید که هم روی بالاتنه و هم پایین تنه شما کار می کنند و به تدریج با افزایش قدرت، مقدار وزنه و تکرارهایی را که انجام می دهید افزایش دهید.

مطالب مرتبط  رژیم لاغری ۳ روزه و شرایط آن

سخن پایانی

در این نقاله شما عزیزان را با تعداد کالری مصرفی تکواندو آشنا کردیم. فعالیت قلبی عروقی جزء مهمی از اکثر برنامه های کاهش وزن است. افزایش وزن در صورتی اتفاق می افتد که تمام کالری مصرفی خود را نسوزاند و در نتیجه باعث ذخیره چربی می شود. این فعالیت اساساً در تمرینات هوازی و بی هوازی نهفته است که برای سوزاندن کالری بسیار مفید هستند

تکواندو نمونه ای از ورزش های هوازی است، به همین دلیل است که فواید مختلفی برای سلامت قلب و عروق دارد. ورزشی است که علاوه بر اینکه مبتنی بر فلسفه زندگی و دفاع شخصی است، به کالری سوزی کمک می کند.

تمرین هر روزه به شما این امکان را می دهد که سطح چربی انباشته شده در نقاط خاص را کاهش دهید. در واقع، یک نوع فعالیت متوسط ​​تا شدید به شما امکان می دهد بین 500 تا 800 کالری بسوزانید.

×
×

سبد خرید