کالری مصرفی تنیس چقدر است؟
انجام ورزش برای حفظ یک زندگی سالم ضروری است و همچنین راهی عالی برای تفریح ​​یا حتی ملاقات با افراد جدید است. به همین دلیل، مهم است که ورزشی را انتخاب کنیم که بیشتر دوست داریم و ما را به انجام آن ترغیب می کند، اما اینکه بدانیم این فعالیت چه میزان مصرف انرژی را […]

انجام ورزش برای حفظ یک زندگی سالم ضروری است و همچنین راهی عالی برای تفریح ​​یا حتی ملاقات با افراد جدید است. به همین دلیل، مهم است که ورزشی را انتخاب کنیم که بیشتر دوست داریم و ما را به انجام آن ترغیب می کند، اما اینکه بدانیم این فعالیت چه میزان مصرف انرژی را به دنبال دارد نیز ضرری ندارد. و به همین دلیل است که در این مقاله خواهیم به تفصیل توضیح دهیم که در بازی تنیس چقدر کالری می سوزانید. کالری مصرفی تنیس چقدر است؟

بازی تنیس چقدر کالری می سوزاند؟

کالری مصرفی تنیس

میزان کالری مصرفی تنیس به چند عامل بستگی دارد، از جمله:

وزن بدن شما

شدت بازی شما

چقدر بازی میکنی

وزن بدن مهمترین نقش را در سوزاندن کالری دارد. افرادی که وزن بیشتری دارند، کالری بیشتری نسبت به کسانی که وزن کمتری دارند، می سوزانند، حتی اگر همان بازی را با شدت یکسان برای مدت زمان یکسان انجام دهند.

عوامل دخیل در کالری مصرفی تنیس

کالری مصرفی تنیس

اول از همه، مهم است که بدانید چه عواملی در محاسبه کالری هایی که هنگام بازی تنیس می سوزانید مهم هستند. به این ترتیب تعداد بسته به موارد زیر متفاوت خواهد بود:

مدت زمان مسابقه یا زمانی که شما بازی می کنید

شدت

جنسیت و وزن فعلی

به صورت آماتور تنیس بازی کنید

مطالب مرتبط  کالری ابگوشت چقدر است؟

بدیهی است که بازی تنیس به عنوان یک مبتدی مانند بازی در سطح متخصص نخواهد بود، زیرا دومی همیشه انرژی بیشتری مصرف می کند و بنابراین کاهش کالری آنها بیشتر خواهد بود. بنابراین، اگر در دنیای تنیس شروع می کنید یا فقط به عنوان یک سرگرمی آن را تمرین می کنید، باید فرمول زیر را برای دانستن کالری هایی که می سوزانید به کار ببرید:

کالری سوزانده شده تقریبا = 0.032 x (وزن x 2.2)

مثال:

یک نفر 80 کیلویی که یک ساعت تنیس بازی می کند باید محاسبه کند:

0.032 x (70 x 2.2) x 60 = 295.68 کالری

به عنوان یک متخصص تنیس بازی کنید (انفرادی)

در مورد افرادی که سطح مشخصی در تمرین تنیس دارند، فرمول متفاوت خواهد بود و وقتی ساده بازی می کنید باید آن را بر اساس زیر محاسبه کنید:

کالری سوزانده شده تقریبا = 0.071 x (وزن x 2.2)

به عنوان یک متخصص تنیس بازی کنید (دو نفره)

اگر مسابقه دو نفره انجام می شود، باید نحوه محاسبه کالری سوزانده شده در تنیس را نیز اصلاح کنید. نتیجه کمتر از بازی به صورت انفرادی خواهد بود، زیرا تلاش بدنی بین هر دو عضو تیم تقسیم می شود:

کالری سوزانده شده تقریبا = 0.049 x (وزن x 2.2)

اگر می‌خواهید مقاله‌های بیشتری مشابه با بازی تنیس چقدر کالری بسوزانم بخوانید، توصیه می‌کنیم وارد دسته ورزش ما شوید.

کالری مصرفی  تنیس (مسابقه انفرادی)

انجام یک بازی تنیس می تواند بین 300 تا 500 کالری در ساعت بسوزاند. اگر بازی رقابتی‌تری با رالی طولانی‌تر انجام می‌دهید، می‌توانید حدود 575-775 کالری در یک ساعت بسوزانید. یک مسابقه با سرعت بیشتری کالری می سوزاند زیرا بازیکن باید در اطراف زمین بدود تا توپ را برگرداند.

کالری سوزانده شده در بازی تنیس (مسابقه دو نفره)

کالری سوزی برای مسابقات دوبل باید حدود 315 کالری باشد. اما، همانطور که در بالا گفتیم، همه چیز به وزن شما، شدت بازی و مدت زمان بستگی دارد. اگر بازی آرام تر باشد کالری سوزی کمتر و اگر بازی شدیدتر باشد کالری سوزی بیشتر می شود.

مطالب مرتبط  کالری خورشت فسنجان چقدر است

تاثیر کالری مصرفی تنیس در کاهش وزن

کالری مصرفی تنیس

بازی تنیس علاوه بر سوزاندن کالری و کمک به کاهش وزن یا حفظ وزن سالم، فواید دیگری نیز دارد. این شامل:

تنیس بازی منظم می تواند با آموزش مغز و بدن شما برای همکاری با یکدیگر به بهبود هماهنگی شما کمک کند. بازی همچنین به رفلکس های سریع نیاز دارد که می تواند به شما در افزایش زمان واکنش کمک کند.

در حالی که برای بازی تنیس نیازی به انعطاف پذیری ندارید، این ورزش همچنان می تواند به افزایش انعطاف پذیری شما کمک کند. این به این دلیل است که رسیدن، تاب خوردن و رسیدن نیاز به تحرک خاصی دارد. هر چه بیشتر بازی کنید، انعطاف پذیرتر خواهید شد.

تنیس همچنین راهی عالی برای کاهش استرس و بهبود خلق و خوی شماست. ورزش می تواند به ترشح اندورفین کمک کند، هورمونی که خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و به شما احساس خوبی می دهد.

و از آنجایی که تنیس معمولاً به صورت دو نفره یا دو نفره بازی می‌شود، فرصت خوبی برای معاشرت و ملاقات با افراد جدید است.

اینها تنها بخشی از مزایای بازی تنیس است. اگر به دنبال راهی سرگرم کننده و چالش برانگیز برای فعال ماندن هستید، تنیس ممکن است ورزش مناسبی برای شما باشد. و به عنوان یک امتیاز اضافی، می توانید در حین انجام آن مقداری کالری جدی بسوزانید.

نتیجه

در این مقاله شما عزیزم را با کالری مصرفی تنیس آشنا کردیم. تنیس چربی می سوزاند، عضله می سازد، استخوان ها را تقویت می کند، مهارت های حرکتی ظریف و درشت را بهبود می بخشد، تناسب اندام قلبی عروقی را تقویت می کند و به بدن شما کمک می کند سطح انرژی بالا را حفظ کند. طبق مقاله ای که در Consumer Reports در سال 2005 منتشر شد، تنیس نسبت به پیاده روی، گلف، قایقرانی و شنا کالری بیشتری می سوزاند.

مطالب مرتبط  کالری مصرفی صخره نوردی چقدر است؟

تعداد کالری هایی که در بازی تنیس می سوزانید به وزن، شدت بازی و مدت زمان بستگی دارد. اما به طور کلی، شما می توانید انتظار داشته باشید که با انجام یک مسابقه 300 تا 500 کالری در ساعت و با انجام یک بازی رقابتی تر، تا 775 کالری در ساعت بسوزانیدتعداد دقیق کالری که در طول یک مسابقه تنیس انفرادی 2 ساعته می سوزانید به وزن فعلی، جنسیت و شدت بازی شما بستگی دارد. انجمن رژیم غذایی آمریکا تخمین می زند که بازیکنان آماتور می توانند بین 600 تا 1320 کالری در هر جلسه انفرادی دو ساعته بسوزانند، در حالی که متخصصان می توانند بین 668 تا 1728 کالری بسوزانند.

بازی تنیس یک راه عالی برای ورزش و در عین حال سرگرمی است. و اگر به دنبال سوزاندن مقداری کالری هستید، تنیس می تواند گزینه خوبی باشد. بنابراین، یک راکت بگیرید و به زمین ضربه بزنید، بدن شما از شما تشکر خواهد کرد. بین امتیازات، بازیکنان فقط 25 ثانیه استراحت می کنند. در طول تغییرات، دوره استراحت 90 ثانیه است. در این مدت به حرکت خود ادامه دهید. برای بازیابی توپ ها بین نقاط، بدوید یا آهسته دوید. در طول تعویض 90 ثانیه ای، در جای خود دویدن، اسکوات یا سایر تمرینات کالیستنیک را انجام دهید.

×
×

سبد خرید