کالری مصرفی بسکتبال چقدر است؟
بسکتبال می تواند یک ورزش هوازی خوب باشد که عضلات شما را تقویت کند. کالری هایی که در بازی بسکتبال به مدت 30 دقیقه می سوزانید از فردی به فرد دیگر و نوع فعالیت بسکتبالی که انجام می دهید متفاوت است.باور کنید یا نه، بازی بسکتبال فقط برای 30 دقیقه می تواند به شما کمک […]

بسکتبال می تواند یک ورزش هوازی خوب باشد که عضلات شما را تقویت کند. کالری هایی که در بازی بسکتبال به مدت 30 دقیقه می سوزانید از فردی به فرد دیگر و نوع فعالیت بسکتبالی که انجام می دهید متفاوت است.باور کنید یا نه، بازی بسکتبال فقط برای 30 دقیقه می تواند به شما کمک کند کالری زیادی بسوزانید. مقدار کالری و در نتیجه به کاهش سریع پوندهای ناخواسته کمک می کند. بعلاوه، بازی بسکتبال معمولاً سرگرم کننده تر از گیرکردن نیم ساعت روی دستگاه ورزشی است. تعداد کالری هایی که می توانید در بازی بسکتبال بسوزانید بر اساس وزن بدن و شدت بازی شما است. در ادامه مقاله کالری مصرفی بسکتبال را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

بسکتبال طرفداران وفادار و بازیکنانی در تمام سطوح در سراسر جهان دارد. مهم نیست که چقدر از این ورزش لذت می برید (خواه دوست داشته باشید نوار بازی را با دوستان تماشا کنید یا در تعطیلات آخر هفته بازی های پیک آپ انجام دهید)، بسکتبال به دلیل استقامت، تکنیک و تفکر سریع در سراسر جهان محبوبیت دارد.

کالری مصرفی بسکتبال

کالری مصرفی بسکتبال

بازی کردن در یک بازی بسکتبال، یا مسابقه، به شما کمک می کند کالری بیشتری نسبت به سبدهای تیراندازی بسوزانید. با توجه به دانشکده پزشکی هاروارد، یک زن 125 پوندی می تواند حدود 240 کالری را در 30 دقیقه بسوزاند، در حالی که یک زن 155 پوندی می تواند حدود 298 کالری را در مدت زمان مشابه بسوزاند. زنانی که 185 پوند وزن دارند تقریباً 355 کالری در بازی بسکتبال به مدت نیم ساعت بسوزانند. اساساً هر چه وزن فرد بیشتر باشد کالری مصرفی آن نیز بیشتر می شود.

مطالب مرتبط  کالری مصرفی تکواندو چقدر است؟

کالری مصرفی بسکتبال  در مقابل یه ورزش دیگه

کالری مصرفی بسکتبال

بازی بسکتبال ممکن است به شما مزیت بدهد، حداقل در مورد سوزاندن کالری، بازی فوتبال یا والیبال ورزشی رقابتی. . با توجه به دانشکده پزشکی هاروارد، یک زن 125 پوندی با بازی فوتبال به مدت 30 دقیقه، 210 کالری و برای همین مدت زمان با بازی والیبال بدنسازی، 120 کالری می سوزاند. یک زن 155 پوندی در طول 30 دقیقه فوتبال و والیبال تقریباً 260 کالری و 150 کالری می سوزاند. با این حال، اگر والیبال ساحلی بازی می‌کنید، می‌توانید تقریباً همان مقدار کالری که می‌توانید در بازی بسکتبال بازی کنید بسوزانید، زیرا انرژی اضافی در حرکت در اطراف شن‌ها اعمال می‌کنید.

کالری مصرفی بسکتبال در مقابل اجرا کن

کالری مصرفی بسکتبال

اگرچه بازی بسکتبال می تواند به شما کمک کند تا سریعاً تناسب اندام داشته باشید، سرعت خود را افزایش داده و استقامت قلبی عروقی خود را بهبود بخشد. در واقع، با دویدن مداوم در مقابل حرکات توقف و حرکت در طول بازی های بسکتبال، می توانید کالری بیشتری بسوزانید. اما برای افزایش مصرف کالری، باید سرعت نسبتاً ثابتی را در طول دویدن خود حفظ کنید. با توجه به دانشکده پزشکی هاروارد، یک زن 125 پوندی در 30 دقیقه دویدن با سرعت 6 تا 6.7 مایل در ساعت، 300 تا 330 کالری می سوزاند و یک زن 155 پوندی با همان سرعت، 372 تا 409 کالری می سوزاند. نیم ساعت.

بررسی مزایا انجام ورزش بسکتبال

بسکتبال تمرینات فیزیکی، ذهنی و بازی را کاملاً ترکیب می کند. این را نیز باید در نظر گرفت که یکی از مزیت های بزرگ آن نسبت به سایر ورزش ها این است که آب و هوای بد مانعی برای ادامه بازی نیست زیرا می توان آن را هم در فضای باز و هم در داخل خانه انجام داد.

مطالب مرتبط  کالری الو اسفناج چقدر است؟

مزایای اصلی چیست؟

با شروع از یک سن مناسب و با یک مربی خوب که مراحل مناسب را دنبال می کند، فواید فیزیکی که به وجود می آیند بسیار چشمگیر است:

هماهنگی بهتر

مقاومت را افزایش می دهد

توسعه چابکی، توانایی حرکتی و رفلکس های سریع.

تمرکز بیشتر و رفلکس های فوق العاده سریع.

از سیستم قلبی عروقی مراقبت و محافظت می کند و مقاومت عضلانی را بهبود می بخشد.

با توجه به جنبه عاطفی، پویایی بازی خود به نفع تمرکز است و به ما می آموزد که سریع عمل کنیم و تصمیماتی بگیریم که به آنها کمک کند موقعیت های مشکل ساز را حل کنند.

علاوه بر فواید جسمی و عاطفی، بسکتبال به رشد فردی و اجتماعی مناسب، افزایش ارزش‌هایی مانند رفاقت، کار گروهی، احترام و همبستگی کمک می‌کند.

شدت

طبق گفته‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، فعالیت‌های با شدت متوسط ​​به شما امکان می‌دهند مکالمه را ادامه دهید، اما نمی‌توانید آواز بخوانید. فعالیت های با شدت بالا به شما این امکان را می دهد که چند کلمه بدون توقف برای نفس کشیدن بگویید. شما در فعالیت های شدید، مانند تمام میدانی یا پنج به پنج، کالری بیشتری نسبت به یک فعالیت متوسط ​​مانند تمرین انفرادی نیمه میدانی می سوزانید.

بچه ها

شورای ورزش آمریکا سه نوع بسکتبال را برای کالری سوزی تعریف می کند: مسابقه، غیر مسابقه/عمومی و تیراندازی به ترتیب کاهش شدت. یک فرد 150 پوندی در 30 دقیقه بازی بسکتبال حدود 204 کالری می سوزاند اما در یک بازی نمی سوزاند، در مقابل 153 کالری برای شلیک یک سبد و 272 کالری در یک بازی.

جلوه ها

هر چه وزن شما بیشتر باشد، با انجام همان تمرین کالری بیشتری می سوزانید. به عنوان مثال، همانطور که در بالا ذکر شد، یک فرد 150 پوندی با انجام یک مسابقه به مدت 30 دقیقه، 272 کالری می سوزاند. با انجام همین تمرین، فردی که 100 پوند وزن دارد، 181 کالری و فردی با وزن 200 پوند، 363 کالری می سوزاند. به ازای هر 50 پوند وزن در هر 30 دقیقه 91 کالری سوزانده می شود.

مطالب مرتبط  اهمیت صبحانه در تغذیه کودک

سخن پایانی

در این مقاله شما عزیزان را با کالری مصرفی بسکتبال آشنا کردیم. بسکتبال باعث افزایش سرعت، چابکی، قدرت، قدرت و استقامت می شود. همچنین نشان داده شده است که انعطاف پذیری و هماهنگی حرکتی را افزایش می دهد.هنگامی که به طور منظم بسکتبال بازی می کنید، سعی کنید کالری کافی بخورید تا بتوانید وزن بدن خود را سالم نگه دارید و انرژی کافی برای انجام بازی بسکتبال خود دریافت کنید. طبق مطالعه ای که در سال 2010 در مجله “Pakistan Journal of Biological Sciences” منتشر شد، زنان نیمه حرفه ای که ورزش های تیمی با توپ مانند بسکتبال را انجام می دهند، به طور متوسط ​​روزانه 2050 کالری مصرف می کنند. به گفته وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، بازیکنان بسکتبال زنانی که به دنبال کاهش وزن هستند، احتمالاً به کالری کمتری نیاز دارند، حدود 1200 تا 1600 کالری در روز.کالری مصرفی بسکتبال نسبت به دیگر ورزش ها بسیار بالا تر است.

×
×

سبد خرید