یک پرس اسپاگتی چقدر کالری دارد؟
اسپاگتی یکی از محبوب‌ترین شکل‌های پاستا است که در سرتاسر دنیا از آن در غذاهای مختلف استفاده می‌شود. بیشتر اسپاگتی از گندم دوروم تهیه می شود، بنابراین سرشار از کربوهیدرات های پیچیده است و تمام مواد مغذی موجود در آرد سفید تصفیه شده را شامل می شود. به همین علت در این مقاله شما را […]

اسپاگتی یکی از محبوب‌ترین شکل‌های پاستا است که در سرتاسر دنیا از آن در غذاهای مختلف استفاده می‌شود. بیشتر اسپاگتی از گندم دوروم تهیه می شود، بنابراین سرشار از کربوهیدرات های پیچیده است و تمام مواد مغذی موجود در آرد سفید تصفیه شده را شامل می شود. به همین علت در این مقاله شما را با کالری اسپاگتی آشنا می‌کنیم.

کالری اسپاگتی چقدر است؟

اسپاگتی معمولی از نظر رژیم غذایی نسبتاً خنثی است، اما اسپاگتی سبوس دار می تواند منبع خوبی از فیبر باشد. مقدار اسپاگتی و هر چیزی که روی ماکارونی خود قرار می دهید احتمالاً چیزی است که یک وعده غذایی سالم را ایجاد می کند یا نه. کالری اسپاگتی نیز اگر خاک پخته شود آنچنان زیاد نیست.

ارزش غذایی و کالری اسپاگتی

کالری اسپاگتی

اطلاعات تغذیه زیر توسط USDA برای 1 فنجان (140 گرم) اسپاگتی پخته شده بدون نمک، چربی یا مواد افزودنی ارائه شده است.

مقدار مواد مغذی در هر وعده

کالری 221

چربی 1.3 گرم

سدیم 1 میلی گرم

کربوهیدرات 43.2 گرم

فیبر 2.5 گرم

شکر 0.8 گرم

پروتئین 8.1 گرم

آهن 1.01 میلی گرم

فولات 115 میلی گرم

تیامین

یک وعده برابر است با یک فنجان اسپاگتی پخته شده یا 2 اونس اسپاگتی خشک، یعنی تقریباً مقدار ماکارونی خشکی که در دهانه بطری نوشابه قرار می گیرد.

بررسی ارزش غذایی و  کالری اسپاگتی

کالری اسپاگتی

کربوهیدرات ها

مطالب مرتبط  روز جهانی ساندویچ

اسپاگتی که از غلات تهیه می شود، دارای انرژی متراکم است و در هر فنجان بیش از 200 کالری دارد. این منبع خوبی از کربوهیدرات های پیچیده است، با بیش از 40 گرم کربوهیدرات در یک وعده. این غذا برای رژیم های کم کربوهیدرات مناسب نیست، اما به تنهایی یک غذای کم چرب است و به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای قلب تشویق می شود.

یک وعده اسپاگتی 2.5 گرم فیبر دارد. شاخص گلیسمی آن 452 و بار گلیسمی آن 22 است که آن را به یک ماده غذایی با گلیسمی پایین تبدیل می کند که باید تأثیر کمی بر قند خون داشته باشد. با این حال، بسیاری از افراد مبتلا به دیابت یا مشکلات قند خون متوجه می شوند که همه انواع پاستا می توانند تأثیر زیادی بر قند خون داشته باشند.

اگر مراقب قند خون خود هستید یا کربوهیدرات ها یا کالری ها را می شمارید، مهم است که به اندازه وعده های غذایی خود با اسپاگتی توجه کنید.

چربی ها

اسپاگتی به خودی خود یک غذای کم چرب است. یک وعده معمولی 1 فنجان حاوی کمتر از 2 گرم چربی است و فقط مقداری چربی اشباع شده است. و کالری اسپاگتی نیز کم است.

پروتئین

اسپاگتی دارای 8 گرم پروتئین در یک وعده 1 فنجان است که 16 درصد از پروتئین مصرفی روزانه توصیه شده برای بزرگسالان است.3 برخی از مارک ها رشته فرنگی را با پروتئین کمی بالاتر تهیه می کنند و 10 گرم پروتئین در هر وعده 2 اونس وجود دارد.

ویتامین ها و مواد معدنی

یک وعده معمولی 1 فنجان اسپاگتی حاوی حدود 10 درصد از آهن مورد نیاز روزانه شما و همچنین 5 درصد از دوز روزانه ویتامین B-6 و 6 درصد از مقدار توصیه شده روزانه منیزیم است.

کالری اسپاگتی

اسپاگتی برای 1 فنجان (140 گرم) اسپاگتی پخته شده بدون نمک، چربی یا مواد افزودنی 221 کالری دارد. کالری 80 درصد کربوهیدرات، 15 درصد پروتئین و 5 درصد چربی است.

فواید سلامتی اسپاگتی

کالری اسپاگتی

اسپاگتی، به ویژه انواع غلات کامل، منبع انرژی، فیبر و مواد مغذی است. در حالی که مطالعات زیادی به طور خاص در مورد اسپاگتی انجام نشده است، چندین مزیت شناخته شده از مصرف غلات وجود دارد. همانطور که گفته شد کالری اسپاگتی بسیار کم تر از سایر إذا های مشابه است.

مطالب مرتبط  مواثر ترین رژیم لاغری چیست؟

منبع کربوهیدرات را فراهم می کند

اکثر افراد، به ویژه افراد فعال، باید کربوهیدرات ها را در یک رژیم غذایی متعادل قرار دهند. در واقع، حدود نیمی از غلات روزانه شما باید غلات کامل باشد. با این حال، ممکن است بخواهید اسپاگتی تهیه شده با آرد گندم کامل را انتخاب کنید تا اطمینان حاصل کنید که طیف وسیع تری از مواد مغذی دریافت می کنید.

منبع فیبر غذایی

اسپاگتی گندم کامل انتخاب خوبی است زیرا فیبر بیشتری نسبت به ماکارونی معمولی دارد. فیبر برای یک سیستم گوارشی سالم ضروری است، و اکثر آمریکایی ها مقدار توصیه شده روزانه را دریافت نمی کنند. اگر از یک رژیم غذایی بدون گلوتن پیروی می کنید، ماکارونی نخود یا ماکارونی ساخته شده از برنج قهوه ای را برای داشتن مزایای فیبر در نظر بگیرید.

ما بهترین پاستاهای بدون گلوتن را امتحان، آزمایش و بررسی کرده ایم. اگر در بازار ماکارونی بدون گلوتن هستید، بررسی کنید که کدام گزینه ممکن است برای شما بهترین باشد.

غنی شده با مواد مغذی ضروری

ماکارونی خشکی که در قفسه های ایالات متحده پیدا می کنید معمولاً با آهن، ریبوفلاوین، تیامین و اسید فولیک غنی شده است. در یک وعده 140 گرمی اسپاگتی، 185 میکروگرم اسید فولیک دریافت خواهید کرد که 46 درصد ارزش روزانه است. اسید فولیک یک ویتامین B است که به جلوگیری از ناهنجاری های مادرزادی هنگام تولد (نقص لوله عصبی) کمک می کند.

اسپاگتی همچنین منبع خوبی از آهن است و حدود 20 درصد از ارزش روزانه را در همان وعده 140 گرمی تامین می کند. پاستا یک غذای مقرون به صرفه، راحت، همه کاره و مغذی است که در قفسه ماندگاری دارد و برای مدت طولانی در انبار شما ماندگاری دارد. این باعث می شود که منبع مهم و در دسترس ویتامین ها و مواد معدنی باشد.

مطالب مرتبط  ویتامین ها در تغذیه دوران بارداری

اسپاگتی غلات کامل  دارای کالری کم اشت ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد

اسپاگتی غلات کامل یک غذای عالی برای بهبود سلامت قلب است زیرا فیبر زیادی را فراهم می کند و دریافت فیبر کافی به حفظ وزن متعادل و کنترل سطح کلسترول و قند خون کمک می کند. مرض. افرادی که بیشتر غلات کامل مصرف می کنند، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی کمتری دارند

افرادی که بیشتر از سایرین غلات کامل می خورند کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان کولورکتال، سرطان پانکراس و سرطان معده هستند. دو متاآنالیز نشان داد کسانی که مقدار بیشتری از غلات کامل مصرف می‌کنند، مرگ و میر کلی کمتری در اثر سرطان دارند.

سخن پایانی

اسپاگتی یکی از انواع ماکارونی است. سایر حقایق تغذیه ماکارونی در هر گرم پاستا یکسان خواهد بود، تا زمانی که پاستاها از همان مواد تشکیل شده باشند. به عنوان مثال، اسپاگتی سبوس دار و پنه گندم سبوس دار دارای حقایق تغذیه ای یکسانی گرم به گرم هستند. همین امر در مورد اسپاگتی سفید و پنه سفید نیز صادق است.کالری اسپاگتی بسیار کم است و یک وعده 140 گرمی اسپاگتی سبوس دار پخته شده دارای 207 کالری، 2.4 گرم چربی، 42 گرم کربوهیدرات، 6 گرم فیبر و 8 گرم پروتئین است.

×
×

سبد خرید