چرا بعد از رژیم غذایی وزن افزایش می یابد؟
افزایش وزن بعد از رژیم غذایی
یکی از ذغدغه های ما در طول رژیم غذایی، ترس از افزایش وزن بعد از رژیم غذایی است. این مشکل برای همه ما اتفاق می افتد و گاه ما را از یک دوره سخت رژیم ناامید می کند. این درحالی است که تنها با رعایت چند نکته ساده و پیش پا افتاده می توان از […]

یکی از ذغدغه های ما در طول رژیم غذایی، ترس از افزایش وزن بعد از رژیم غذایی است. این مشکل برای همه ما اتفاق می افتد و گاه ما را از یک دوره سخت رژیم ناامید می کند. این درحالی است که تنها با رعایت چند نکته ساده و پیش پا افتاده می توان از این مشکل پیشگیری کرد. بهتر است بدانید که رژیم گرفتن تنها یک درمان برای کاهش وزن نیست بلکه یک سبک زندگی است که شما باید یاد بگیرید. به عبارتی اگر در طول رژیم غذایی مرتب ورزش می کردید باید این ورزش کردن را تا مدت ها ادامه دهید. به یک استاندارد و متوسط غذا خوردن برسید و سعی کنید از پر خوری و بهتر بگوییم از بد غذا خوردن پرهیز کنید. در این مقاله تصمیم داریم به دلایل افزایش وزن بعد از رژیم غذایی بپردازیم.

گرفتن رژیم غیر استاندارد

یکی از مهم ترین دلایل افزایش وزن بعد از رژیم غذایی، گرفتن رژیم غیر استاندارد است. رژيمی که خودسرانه گرفته شده است و یا شما در سختی فراوانی قرار داده است. بدیهی است که ماه های آخر رژیم میزان کالری دریافتی شما به حداقل می رسد و این شما را آزار خواهد داد اما اگر یک دوره بازگشت رژیم دریافت نکنید به راحتی وزن از دست رفته جبران شده و دوباره چاق خواهید شد. از این رو بهتر است زیر نظر یک کارشناس وارد به رژیم و مسائل تغذیه ای، رژیم اصولی را دریافت کرده و به آن پایبند باشید.

مطالب مرتبط  تغذیه کودک ۱۸ ماهه

ورزش کردن سنگین

اگر در طول رژیم غذایی به شدت و به صورت اغراق آمیز ورزش کرده باشید، بعد از متوقف کردن آن وزن از دست رفته شما باز می گردد. افزایش وزن بعد از رژیم غذایی به دلیل توقف ورزش بدیهی به نظر می رسد. شما باید ورزش کردن را به آرامی کاهش دهید اما هیچ وقت متوقف نکنید. برای افرادی که به خر دلیل دچار چاقی می شوند ورزش کردن بسیار با اهیمت تر است. البته ورزش کردن برای همه مهم است چه افرادی که چاق هستند و چه آنهایی که تناسب اندام دارند؛ اما افرادی که بعد از یک دوره سخت ورزش کردن و رژیم گرفتن به یک باره این کار را رها می کنند به شدت دچار افزایش وزن می شوند.

افزایش وزن بعد از رژیم غذایی

وارد شدن بدن در شکاف انرژی

بدن انسان زمانی که احساس کند وارد قحطی شده است، وارد فازی به نام شکاف انرژی خواهد شد. شکاف انرژی یعنی تلاش بدن برای از دست ندادن کالری و زنده ماندن. امروزه کارشناسان تغذیه و رژیم این دانش را دارند که به شما هر چند روز یک بار اجازه دریافت کالری بیشتر بدهند. به این شکل بدن وارد شدن به قحطی را احساس نمی کند و به آرامی کاهش وزن ادامه می یابد. در صورتی که به این مهم اهمیت ندهید، بدن به سختی وزن کم کرده و با اولین بار مصرف کالری بیشتر افزایش وزن بعد از رژیم غذایی رخ می دهد.

عدم تغییر در سبک زندگی

در ابتدای مقاله نیز گفته شد که رژیم گرفتن یک دوره غذا نخوردن نیست بلکه یک سبک زندگی است که باید آن را یادبگیرید. به اندازه کالری دریافت کنید، به اندازه تحرک داشته باشید، به اندازه بخوابید و خوردن غذای سالم را در اولویت قرار دهید. در صورتی که سبک زندگی خود را تغییر ندهید افزایش وزن بعد از رژیم غذایی نباید شما را متعجب کند.

مطالب مرتبط  رژیم کتوژنیک چگونه به نظر می رسد؟
×
×

سبد خرید