همه چیز درباره رژیم غذایی شوک
رژیم غذایی شوک
رژیم غذایی شوک یک رژیم لاغری کوتاه مدت است. این رژیم همانطور که از نامش پیداست، با وارد کردن شوک اساسی به بدن سبب افزایش چربی سوزی و کاهش سریع وزن می شود. ویژگی بارز رژیم لاغری مذکور که سبب جلب توجه شده است، کاهش وزن چشمگیر در مدت زمان بسیار کوتاه می باشد. افرادی […]

رژیم غذایی شوک یک رژیم لاغری کوتاه مدت است. این رژیم همانطور که از نامش پیداست، با وارد کردن شوک اساسی به بدن سبب افزایش چربی سوزی و کاهش سریع وزن می شود. ویژگی بارز رژیم لاغری مذکور که سبب جلب توجه شده است، کاهش وزن چشمگیر در مدت زمان بسیار کوتاه می باشد. افرادی که مایلند به دلایلی از جمله حضور در یک مراسم خاص و … سریعا به وزن ایده آل خود برسند بیشتر سمت این رژیم می روند. رژیم شوک می تواند بر اساس شرایط شما دوره های زمانی متفاوتی داشته باشد. اما شناخته شده ترین دوره، دوره ۱۵ روزه است که شما می توانید طی آن، تا ۱۵ کیلو از وزن خود را کاهش دهید.

تغذیه در دوران رژیم شوک

دوره پانزده روزه رژیم غذایی به مقاطع زمانی کوچکتری تقسیم بندی می شود. شما در هر کدام از این مقطع ها، طبق توصیه متخصص تغذیه، روال تغذیه ای مشخصی را طی خواهید کرد. بدین صورت که: در پنج روز اول باید از یک رژیم غذایی سخت پیروی کنید. به عنوان مثال در طول این پنج روز، برای صبحانه می توانید یک عدد میوه (غیر از موز)، یک فنجان چای (بدون هیچ گونه شیرین کننده ای) و دو عدد بیسکوییت میل کنید. وعده های بعدی هم دستورات غذایی خاص خود را خواهند داشت. پس از گذشت این دوره از رژیم، دو روز کاملا آزاد خواهید بود. یعنی شما در دو روز آخر هفته می توانید هر غذایی که دلتان می خواهد بخورید. البته باید به یاد داشته باشید که بایستی حتی المقدور از پرخوری و میل کردن غذاهای پرکالری دوری کنید وگرنه ممکن است زحماتتان به باد رود.

مطالب مرتبط  رژیم آب درمانی چیست و چه معایب و مزایایی دارد؟

با به پایان رسیدن هفته اول از رژیم غذایی شوک وارد هفته دوم می شوید. حال باید دوباره همان روند را طی کنید. یعنی پنج روز رژیم سخت می گیرید و دو روز آزاد خواهید بود. در پایان، یک روز آخر را هم باید رژیم بگیرید.

رژیم غذایی شوک

آیا رژیم شوک واقعا سبب کاهش وزن می شود؟

رژیم غذایی شوک یکی از رژیم های لاغری معروف است. این رژیم ممکن است همانطور که ادعا می کند، میزان زیادی از وزن را در طول مدت زمان کوتاه کم کند. اما مشکل اینجاست که روند این رژیم بسیار طاقت فرساست و شما نمی توانید برای مدت طولانی به آن پایبند باشید. در ضمن افرادی که از این طریق وزن کم کرده اند، اصلا این رژیم را توصیه نمی کنند. آن ها می گویند در طول مدت درمان و کاهش وزن، همواره خسته و بی حال بودند. در ضمن به دلیل محدود شدن غیر علمی برخی از منابع غذایی، بدن شما دچار کمبود مواد مغذی مختلف خواهد شد و این برای سلامتی شما مضر است. سوم اینکه، وزن شما تثبیت نمی شود و ممکن است بعد از مدت زمان بسیار کوتاه باز گردد.

قوانین که در دوران شوک باید رعایت شود

هر کدام از رژیم های لاغری، قوانین خاص خود را دارند. رژیم غذایی شوک هم از این قاعده مستثنا نیست. از جمله قوانین این رژیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در طول دوره رژیم درمانی، مصرف الکل ممنوع است.
  • هر وعده غذایی باید سر موقع مصرف شود و شما نباید آن ها را با هم ترکیب کنید.
  • مصرف آب فراوان توصیه می شود.
  • در مقاطع زمانی ای که وعده های غذایی آزاد است، نباید پرخوری کنید.
مطالب مرتبط  کالری آش انار چقدر است
×
×

سبد خرید