مقدار کالری مصرفی در هر ورزش چقدر است؟
اگرچه کالری شماری و سوزاندن به خودی خود بهترین راه برای کاهش وزن نیست، اما این عادت هنوز در اکثر افرادی که به کاهش وزن یا مراقبت از اندام خود اهمیت می دهند بسیار وجود دارد. هنگام کاهش وزن معمولا باید به مقدار کالری مصرفی هر ورزش نیز توجه داشت تا بتوان کاهش وزن اصولی […]

اگرچه کالری شماری و سوزاندن به خودی خود بهترین راه برای کاهش وزن نیست، اما این عادت هنوز در اکثر افرادی که به کاهش وزن یا مراقبت از اندام خود اهمیت می دهند بسیار وجود دارد. هنگام کاهش وزن معمولا باید به مقدار کالری مصرفی هر ورزش نیز توجه داشت تا بتوان کاهش وزن اصولی را ایجاد کرد.

اهمیت شمارش مقدار کالری مصرفی در هر ورزش

مقدار کالری مصرفی در هر ورزش

فراتر از کالری موجود در یک غذا، نکته مهم در مورد خوردن یک رژیم غذایی سالم که می تواند باعث کاهش وزن شود، توجه به آنچه می خوریم است. به طور گسترده ای شناخته شده است که میوه هایی مانند گردو یا بادام کالری بالایی دارند، اما این نشان نمی دهد که آنها ناسالم هستند یا اگر فردی قصد کاهش وزن دارد باید آنها را از رژیم غذایی حذف کرد. بلکه کاملا برعکس. و کمترین کالری همیشه سالم ترین نیست.

اما با وجود این، ما حاضریم کالری های اضافی وارد شده به بدنمان را کنترل و بسوزانیم، بدون شک یک راه سالم برای ترویج کالری سوزی ورزش است. ورزش و حرکت به ما کمک می کند نه تنها انرژی موجود در بدن خود را کنترل کنیم، بلکه با تعداد زیادی فواید اضافی بر بدن ما تأثیر می گذارد.

لازم به ذکر است که هنگام شمارش کالری باید دانست که همه افراد یکسان پاسخ نمی دهند. مقدار مصرف در رابطه با عوامل خاصی مانند توده بدن، چربی بدن، سن، جنس، کارایی حرکت و شرایطی مانند ارتفاع که ممکن است انرژی مورد نیاز برای یک فعالیت را تحت تاثیر قرار دهد، متفاوت است.

مقدار کالری مصرفی هر ورزش چقدر است؟

مقدار کالری مصرفی در هر ورزش

این لیست شامل هر یک از 38 ورزش موجود در این طبقه بندی است، با کالری هایی که یک فرد با وزن متوسط ​​73 کیلوگرم در یک جلسه 60 دقیقه ای بدون استراحت مصرف می کند.

در مورد پرکاربردترین رشته‌های ورزشی کشورمان، داده‌های ارائه‌شده در آخرین بررسی انجام‌شده توسط شورای عالی ورزش حاکی از آن است که فوتبال، بسکتبال، سنگنوردی یا فوتبال از جمله ورزش‌هایی هستند که در سال ۱۳۹۵ بیشترین تعداد ثبت‌نام را داشته‌اند.

اگر چه اگر در مورد تمرین غیر حرفه ای صحبت می کنیم، باید انواع دیگر ورزش ها را انتخاب کنیم. بر اساس بررسی عادات ورزشی در اسپانیا 2015 که توسط وزارت آموزش، فرهنگ و ورزش تهیه شده است، دوچرخه سواری، شنا یا دویدن از جمله تمرینات ورزشی است که در سال های اخیر در کشور ما بیشترین رشد را داشته است.

مطالب مرتبط  ویتامین B12 در تغذیه نوزاد

با بازگشت به فهرست  مقدار کالری‌های مصرفی هر ورزش، این طبقه‌بندی شامل برخی از علاقه‌های نوظهور در اسپانیا، مانند یوگا یا رقص سالن رقص می‌شود، اگرچه اینها در پایین‌ترین جایگاه‌ها در طبقه‌بندی قرار دارند.

از جمله فعالیت هایی که بیشترین کالری را بعد از یک ساعت در روز مصرف می کند، تمرین های عجیب و غریبی مانند طناب زدن یا بالا رفتن از پله ها و همچنین برخی از ورزش های انجام شده در کشور ما است.

مهم ترین مقدار مصرفی کالری هر ورزش چقدر است؟

مقدار کالری مصرفی در هر ورزش

 1. هاتا یوگا: 180 کالری در ساعت

هاتا یوگا نوعی از یوگا است که بر وضعیت های بدن متمرکز است که از طریق آن می توان استحکام و کشش ماهیچه ها را ایجاد کرد. این تمرین یوگا به طور فزاینده ای در کشور ما رواج یافته و با عادات سبک زندگی سالم همراه است، اما از نظر کالری در انتهای لیست قرار دارد.

 1. پیاده روی آهسته (3 کیلومتر در ساعت): 204 کالری در ساعت

شاید پیاده روی ورزشی به نظر نرسد، اما تمرینی است که اگرچه کالری زیادی را از بین نمی برد، اما فوایدی برای بدن به همراه دارد، زیرا هر حرکتی مورد استقبال آن قرار می گیرد.

مقدار کالری مصرفی در هر ورزش

. رقص : 219 کالری در ساعت

علاوه بر خارج شدن از روتین و داشتن اوقات خوشی، انجام رقص باله به مدت حداقل یک ساعت به سوزاندن حدود 219 کالری کمک می کند.

 1. تای چی: 219 کالری در ساعت

تای چی با اصالت چینی یکی از تمرین شده ترین هنرهای رزمی در جهان است. در حال حاضر تمرین آن بیشتر به سمت استفاده از آرامش و مدیتیشن است که به بهبود وضعیت روانی افراد کمک می کند.

 1. قایق رانی: 256 کالری در ساعت

قایق رانی یک ورزش آبی است که در یک قایق سبک انجام می شود و حداکثر تا 4 نفر می توانند آن را به حرکت درآورند. یک جلسه یک ساعته قایق سواری 256 کالری مصرف می کند.

 1. دوچرخه سواری آهسته (کمتر از 16 کیلومتر در ساعت): 292 کالری در ساعت

دوچرخه سواری یکی از ورزش هایی است که تمرین آن در سال های اخیر در کشور ما بیشترین افزایش را داشته است. اما نه تنها برای کسانی که می خواهند رقابت کنند. دوچرخه سواری هم برای جوانان و هم برای بزرگسالان مد شده است. یک ساعت پیاده روی آرام می تواند 292 کالری بسوزاند و به تقویت عضلات پا کمک کند، به تقویت زانوها کمک کند یا به سیستم قلبی عروقی ما با پدال زدن کمک کند.

 1. والیبال: 292 کالری در ساعت

والیبال یک ورزش تیمی نسبتاً محبوب است که می تواند به سوزاندن کالری کمک کند، بسیار بیشتر اگر روی شن بازی شود. علاوه بر این، تمرین آن به افزایش چابکی، هماهنگی دست و چشم و تعادل کمک می کند.

مطالب مرتبط  رژیم کم کالری و اصول آن چیست؟

 1. یوگای قدرتی: 292 کالری در ساعت

یوگای پرانرژی یا یوگای قدرتی، آساناها یا پوسچرها با سیالیت و تداوم بیشتری بدون مکث بین حرکات انجام می‌شوند که به افزایش قدرت و انعطاف‌پذیری کمک می‌کند.

 1. بازی گلف (چوب حمل): 314 کالری در ساعت

سوزاندن کالری در بازی گلف نیز امکان پذیر است، اگرچه بسیاری ممکن است فکر کنند که شما به سختی کار می کنید. حمل خود میله ها می تواند به اندازه ورزش اسکی متوسط ​​یا پیاده روی سریع کالری مصرف کند.

 1. اسکی آلپاین یا اسنوبورد آماتور: 314 کالری در ساعت

جلسات معتدل تر این ورزش ها نیز باعث سوزاندن کالری مناسب می شود.

 1. پیاده روی سریع (5.5 کیلومتر در ساعت): 314 کالری در ساعت

 1. ایروبیک کم ضربه: 365 کالری در ساعت

تمرینات هوازی با شدت کم که می توانند در سطوح اولیه یا در سنین بالاتر انجام شوند، می توانند به اندازه دویدن متوسط ​​روی تردمیل، وزنه برداری، سفر با کایاک یا بازی بیسبال کالری مصرف کنند.

 1. دویدن روی تردمیل: 365 کالری در ساعت

 1. تمرین مقاومتی/ وزنه برداری: 365 کالری در ساعت

 1. کایاک: 365 کالری در ساعت

 1. بیس بال: 365 کالری در ساعت

 1. ایروبیک در آب: 402 کالری در ساعت

علاوه بر مزایای قلبی عروقی ایروبیک، مزایای شناوری در آب نیز وجود دارد که تمرینات تهاجمی کمتری را برای مفاصل ما فراهم می کند.

شدت تمرین شنا می تواند تعداد کالری مصرف شده پس از یک ساعت شنا را بسیار تغییر دهد.

 1. پیاده روی: 438 کالری در ساعت

در حال حاضر به عنوان پیاده روی شناخته می شود، یک ساعت پیاده روی در حومه شهر می تواند کالری زیادی مصرف کند. این نوع ورزش ها معمولا برای سلامت قلب و عروق و تراکم استخوان مفید هستند.

 1. پارو زدن روی ماشین (با شدت متوسط): 438 کالری در ساعت

این تمرین علاوه بر تامین کالری مصرفی بالا، بسیار کامل است زیرا به شما این امکان را می دهد که عضلات کمر، پاها و بازوهای خود را همزمان به کار بگیرید.

 1. اسکی روی آب: 438 کالری در ساعت

این نوع ورزش ترکیبی از اسکی و موج سواری است.

 1. اسکی کراس کانتری (4 کیلومتر در ساعت): 496 کالری در ساعت

در این روش، ورزشکاران مسیرهای طولانی را در زمین های نسبتاً مسطح طی می کنند تا سعی کنند مسیرها را در کوتاه ترین زمان ممکن طی کنند.

 1. کوله پشتی: 511 کالری در ساعت

 1. اسکیت روی یخ: 511 کالری در ساعت

این روش معمولاً به اسکیت بازی اشاره دارد که ترکیبی از رقص و اسکیت است. به دلیل حرکات آکروباتیکی که نیاز دارد، نیاز به فرم بدنی خوبی دارد.

 1. ایروبیک با تاثیر بالا: 533 کالری در ساعت

این نوع تمرین کالری زیادی می سوزاند در حالی که تعداد زیادی ماهیچه کار می کند.

 1. اسکیت های درون خطی: 548 کالری در ساعت

اسکیت علاوه بر اینکه نوعی اوقات فراغت است که به نظر می رسد بازگشته است، فواید سلامتی خاصی نیز دارد، به ویژه تقویت عضلات قسمت پایینی بدن.

مطالب مرتبط  نکات مهم غذای نوزاد چیست؟

 1. بسکتبال: 584 کالری در ساعت

بسکتبال در کنار فوتبال یکی از رشته های ورزشی است که بیشترین فدراسیون را در کشور ما دارد.

 1. فوتبال آمریکایی: 584 کالری در ساعت

 1. صخره یا کوه نوردی: 584 کالری در ساعت

صعود می تواند بسته به سختی، نوع ماده ای که قرار است صعود شود یا عمودی بودن، و مواد مورد استفاده برای گرفتن و پیشرفت متفاوت باشد.

 1. تنیس: 584 کالری در ساعت

این کالری ها به بازی ای اطلاق می شود که به صورت انفرادی انجام می شود که به تلاش بیشتری نسبت به بازی دوتایی نیاز دارد.

 1. دویدن (8 کیلومتر در ساعت): 606 کالری در ساعت

دویدن یکی از تمرین‌های ورزشی است که اخیراً بیشترین فالوور را در کشور ما داشته است.

 1. دویدن از پله ها: 657 کالری در ساعت

گنجاندن پله های طولانی در سفرهای دویدن ما می تواند تلاش و کالری سوزی را تا حد زیادی افزایش دهد.

 1. شنای با شدت بالا: 715 کالری در ساعت

این نوع شنا شامل تمریناتی است که منجر به کالری سوزی بیشتر و همچنین تقویت عضلات می شود.

 1. تکواندو: 752 کالری در ساعت

تکواندو یک تمرین ورزشی شدید است که کالری سوزی بالایی دارد. سایر هنرهای رزمی مانند کاراته نیز به سطوح مشابهی از مصرف انرژی می رسند.

 1. فوتبال: 752 کالری در ساعت

فوتبال علاوه بر اینکه یکی از ورزش‌های مورد علاقه اسپانیایی‌ها برای تماشای تلویزیون است، یکی از تمرین‌های ورزشی در کشور ما نیز هست.

 1. طناب پرش: 861 کالری در ساعت

در میان دو فعالیت ورزشی اصلی که بیشترین کالری را می سوزانند، فعالیت های واقعا ساده ای را پیدا می کنیم که نیاز به سرمایه گذاری کمی دارند. طناب زدن یکی از آنهاست که با پرش 861 کالری می سوزاند. ورزش هایی مانند بوکس معمولاً این تمرین را در تمرینات خود گنجانده اند.

1.دویدن سریع (13 کیلومتر در ساعت): 861 کالری در ساعت

دویدن با سرعت متوسط ​​13 کیلومتر در ساعت یکی از ورزش هایی است که بیشترین کالری را می سوزاند.

سخن پایانی

در این مقاله شما عزیزان را با مقدار کالری مصرفی هر ورزش آشنا کرده ایم. شما می‌توانند بر اساس این مقدار کالری، رژیمی متناسب با فعالیت خود بگیرید که به کاهش ورزش کمک کند.

×
×

سبد خرید