لاغری سریع با رژیم غذایی جنرال موتورز
رژیم غذایی جنرال موتورز
رژیم غذایی جنرال موتورز یا GM diet که به رژیم لاغری هفت روزه نیز معروف است یک رژیم غذایی خاص است که جهت لاغری سریع طراحی شده است. گفته می شود، این رژیم توسط شرکت جنرال موتورز برای رفع مشکل چاقی کارکنان این شرکت و همچنین بهبود بخشیدن به وضع سلامت جسمی آن ها طراحی […]

رژیم غذایی جنرال موتورز یا GM diet که به رژیم لاغری هفت روزه نیز معروف است یک رژیم غذایی خاص است که جهت لاغری سریع طراحی شده است. گفته می شود، این رژیم توسط شرکت جنرال موتورز برای رفع مشکل چاقی کارکنان این شرکت و همچنین بهبود بخشیدن به وضع سلامت جسمی آن ها طراحی شده است. کاهش وزن هفت کیلوگرم در هفت روز، سم زدایی بدن، بهبود گوارش و افزایش چربی سوزی بدن از جمله مزایای این رژیم کوتاه مدت هستند. اما در عین حال، معایبی از قبیل عدم تثبیت وزن و بازگشت به وزن اولیه که بر تمامی رژیم های لاغری کوتاه مدت وارد است، در مورد این رژیم نیز صدق می کند.

آنچه که در این هفت روز باید رعایت کنید

رژیم غذایی جنرال موتورز قوانین خاص خود را دارد. به عنوان مثال در روز اول این رژیم، تنها می توانید میوه بخورید (تمام میوه ها، غیر از موز آزاد هستند). حتی وعده های اصلی یعنی صبحانه و نهار و شام شما هم مقداری میوه خواهد بود. یک کاسه توت (هر نوع توتی)، یک عدد سیب یا گلابی و یا یک کاسه هندوانه می توانند وعده های غذایی شما باشند. در روز دوم، تنها می توانید سبزی بخورید. یک کاسه سیب زمینی آب پز، یک کاسه هویچ یا کلم بروکلی و هر آنچه که از سبزیجات دوست دارید می تواند غذای اصلی شما باشد. خیار، گوجه فرنگی و … را هم در میان وعده خود قرار دهید. روز سوم، روز میوه ها و سبزیجات است. فقط به یاد داشته باشید که سیب زمینی و موز جزو میوه و سبزیجات ممنوعه این رژیم می باشند.

مطالب مرتبط  نقش تغذیه در پوکی استخوان

رژیم غذایی جنرال موتورز

در روز چهارم رژیم غذایی جنرال موتورز فقط شیر و موز بخورید. یک یا دو عدد موز همراه با یک لیوان شیر، یک وعده غذای کامل است. البته شما باید در این روز وعده های تکراری داشته باشید. روز پنجم، روز دریافت پروتئین است. در این روز شما مجاز هستید مقدار ۳۰۰ گرم گوشت قرمز یا سفید میل کنید. اما از آنجا که این گوشت می تواند اسید اوریک بدن شما را بالا ببرد، حتما میزان آب مصرفی خود را افزایش دهید. ششمین روز از رژیم لاغری هفت روزه، همان ۳۰۰ گرم گوشت را به همراه انواع سبزیجات مصرف کنید. اما دو نکته یادتان نرود. اول اینکه سیب زمینی ممنوع است و دوم اینکه برای دفع اسید اوریک، آب زیادی بخورید. روز هفتم، روز برنج، پنیر، میوه و سبزیجات است. یک کاسه برنج قهوه ای به همراه سبزیجات یک وعده غذای کامل برای شام و ناهار شماست. برای صبحانه و میان وعده ها میوه و سبزی کم کالری میل کنید.

مزایا و معایب رژیم غذایی جنرال موتورز

طراحی رژیم غذایی جنرال موتورز به نحوی است که از مواد غذایی سالم جهت سم زدایی و لاغر کردن بدن استفاده می شود. پس به طور کلی می تواند مفید واقع شود. اما در کل، این رژیم پایه و اساس علمی ندارد و تحقیقات کاملی در مورد آن صورت نگرفته است. در ثانی جزو رژیم های سخت و سریع به شمار می آید و ممکن است در طول آن، گرسنگی شدید، کاهش کالری، کمبود برخی از مواد غذایی را تجربه کنید. از این رو توصیه می شود جهت دریافت رژیم غذایی از متخصص تغذیه کمک بگیرید تا با توجه به شرایط جسمی، روحی و سلامتی عمومی شما، رژیمی مختص خودتان طراحی کند.

مطالب مرتبط  کالری دلمه بادمجان چقدر است؟
×
×

سبد خرید