رژیم کاهش وزن ۳ روزه
رژیم کاهش وزن 3 روزه یکی دیگر از رژیم های غذایی مد روز است که به سال 1985 بازمی گردد. نسخه هایی از “رژیم غذایی 3 روزه” همچنان در فضای مجازی پخش می شود و وعده کاهش وزن سریع، پاکسازی، کاهش کلسترول و افزایش را می دهد.  انرژی.  با این حال، هیچ مدرکی برای اثبات […]

رژیم کاهش وزن 3 روزه یکی دیگر از رژیم های غذایی مد روز است که به سال 1985 بازمی گردد. نسخه هایی از “رژیم غذایی 3 روزه” همچنان در فضای مجازی پخش می شود و وعده کاهش وزن سریع، پاکسازی، کاهش کلسترول و افزایش را می دهد.  انرژی.  با این حال، هیچ مدرکی برای اثبات علم پشت ادعای “واکنش متابولیک منحصر به فرد” وجود ندارد.

 آیا واقعاً می توانید با رژیم کاهش وزن 3 روزه 10 پوند در 3 روز کاهش دهید؟

رژیم کاهش وزن ۳ روزه

برنامه غذایی رژیم کاهش وزن 3 روزه این وعده را می دهد که می توانید در سه روز تا 10 پوند وزن کم کنید.  در روز اول برنامه غذایی رژیم کاهش وزن 3 روزه شما حدود 1400 کالری، در روز دوم حدود 1200 کالری و در روز 3 حدود 1000 کالری مصرف می کنید، اگرچه در واقع، بیشتر این وزن احتمالاً به دلیل از دست دادن مایعات است و نه به میزان مطلوب.  کاهش چربی.  علاوه بر این، برای دستیابی به کاهش پیشنهادی، ورزش فقط در برنامه غذایی رژیم کاهش وزن 3 روزه پیشنهاد می‌شود، اما لازم نیست – یک عامل کلیدی در برنامه‌های کاهش وزن پایدار و موفق.

  • منوی روز اول برنامه رژیم 3 روزه

1 فنجان قهوه یا چای سیاه، همراه با کافئین (در صورت تمایل با استویا – این تنها شیرین کننده قابل قبول است) (جایگزین: چای سبز، شکلات داغ بدون قند، ردبول بدون شکر – همه اینها منابع کافئین هستند).

 ½ گریپ فروت.

 1 تکه نان تست (جایگزین: 1/8 فنجان تخمه آفتابگردان، 1/2 فنجان غلات سبوس دار، 1/2 نوار پروتئین بالا، 1/4 فنجان ماست با 1/2 قاشق چایخوری دانه کتان. همچنین می توانید جایگزین کنید.  یک تورتیلا یا دو کیک برنجی به جای نان).

مطالب مرتبط  نکات مهم رژیم لاغری ۷ روزه

نهار

 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی (جایگزین: همان مقدار کره بادام، کره بادام هندی، کره کدو تنبل، کره سویا، کره تخمه آفتابگردان، هوموس یا لوبیا، یا 2 قاشق غذاخوری تخمه آفتابگردان ساده).

 ناهار

 ½ فنجان تن ماهی (جایگزین: هر گونه گوشت بسیار کم چربی، پنیر دلمه، مرغ، توفو یا بادام، یا 1/2 آووکادو به اضافه 2 قاشق غذاخوری هوموس).

 نان تست 1 عدد،  فنجان قهوه یا چای سیاه، در صورت تمایل با کافئین و استویا

شام

 3 اونس از هر نوع گوشت (جایگزین: گیاهخواران یا وگان ها می توانند از عدس، لوبیا، توفو یا قارچ پورتوبلو به عنوان جایگزین گوشت استفاده کنند).

1 فنجان لوبیا سبز (جایگزین: همان مقدار کالری کاهو، گوجه فرنگی، اسفناج یا هر سبزی سبز دیگری).

 1/2 موز (جایگزینی: 2 کیوی، 1 فنجان پاپایا، یا 2 زردآلو. آلو، انگور و سس سیب نیز تا زمانی که کالری یکسانی داشته باشد، موثر است).

 1 سیب کوچک (جایگزین: آلو، هلو، انگور، کدو سبز، گلابی، یا زردآلو خشک).

 ۱ فنجان بستنی معمولی وانیلی (جایگزین: ۱ فنجان ماست با طعم میوه یا آب سیب. شیر بادام با طعم توت فرنگی، وانیل یا موز. (شیر بادام شکلاتی را جایگزین نکنید. گیاهخواران می توانند از بستنی بدون لبنیات استفاده کنند. جایگزین نکنید.  بستنی کم چرب.)

  • منوی روز دوم برنامه رژیم کاهش وزن 3 روزه

 صبحانه

 1 تخم مرغ – جایگزین: یک فنجان شیر، یک بال مرغ، 1/4 فنجان دانه یا آجیل، 2 برش بیکن، یا 1/2 فنجان لوبیا پخته برای گیاهخواران و وگان ها.

 ½ موز.

 1 تکه نان تست.

ناهار

 1 فنجان پنیر دلمه (جایگزین: ماست یونانی ساده، پنیر ریکوتا، پنیر چدار، تخم مرغ یا ژامبون. برای گیاهخواران و گیاهخواران، توفو، یا 1 فنجان شیر سویا/کنف/بادام شیرین نشده و 2 قاشق غذاخوری هوموس).

 1 تخم مرغ آب پز (جایگزین: 1/2 آووکادو).

 5 کراکر نمکی (جایگزین: کیک برنج یا همان مقدار کالری کینوآ یا کوسکوس).

 شام

 2 هات داگ (بدون نان) (جایگزین: سگ بوقلمون، سگ سویا، سگ توفو، براتوورست، گوشت ناهار، گوشت اغذیه فروشی یا بالونی). گیاهخواران و وگان ها می توانند لوبیا، عدس، قارچ پورتوبلو یا توفو ساده را جایگزین کنند. مطمئن شوید که 300  کالری ارزش دارد.).

 1 فنجان بروکلی (جایگزین: سبزیجات سبز یا سبز مانند گل کلم، اسفناج، کلم بروکسل یا مارچوبه).

 ½ فنجان هویج (جایگزین: کدو، ازگیل، چغندر، کرفس و فلفل دلمه ای).

مطالب مرتبط  رژیم غذایی مدیترانه ای چیست؟

 ½ موز.

 ½ فنجان بستنی وانیلی معمولی.

  • روز سوم برنامه رژیم کاهش وزن 3 روزه

 صبحانه

 5 کراکر نمکی.

 1 تکه پنیر چدار (جایگزین: تخم مرغ، پنیر دلمه یا ژامبون، یا غیر لبنی، جایگزین پنیر گیاهی با کلسیم مانند پنیر سویا، شیر سویا، کلم و توفو).

 1 عدد سیب کوچک.

 ناهار

 1 تخم مرغ آب پز (یا پخته شده هر طور که دوست دارید)، (جایگزین: 1 فنجان شیر، یک بال مرغ، 1/4 فنجان دانه یا آجیل، یا 2 تکه بیکن. گیاهخواران و گیاهخواران، 1/2 آووکادو یا 20 عدد  بادام ها).

 1 تکه نان تست.

 شام

 1 فنجان ماهی تن (جایگزین: 1/2 فنجان نخود کنسرو شده)

 ½ موز

 1 فنجان بستنی وانیلی

آیا رژیم کاهش وزن 3 روزه جواب می دهد؟

رژیم کاهش وزن ۳ روزه

 برنامه رژیم 3 روزه کاهش وزن ممکن است برای متابولیسم شما خطرناک یا حداقل مضر باشد.  به گفته سیندی مور، مدیر سابق تغذیه درمانی در کلینیک کلیولند، “تنها دلیلی که باعث کاهش وزن می شود این است که کالری بسیار کمی دارد، نه به دلیل ترکیبات غذایی یا واکنش های متابولیکی.”

 با پیروی از یک برنامه با کمتر از 1000 کالری، یک روز نگران مور است.  این برنامه روزانه حدود 1000 کالری دریافت می کند که این توانایی را دارد که متابولیسم را کاهش دهد، بنابراین وقتی به غذای عادی برگردید، وزن خود را سریعتر به دست می آورید.

 مور می افزاید که این رژیم، “یک چرخه معیوب از گرسنگی در طول سه روز محدود و به احتمال زیاد پرخوری در روزهای تعطیل ایجاد می کند.”

 علاوه بر این، از آنجایی که رژیم کاهش وزن 3 روزه دارای کربوهیدرات بسیار کم است، احتمالاً کاهش وزن اولیه در درجه اول وزن آب است، زیرا کربوهیدرات ها بدن شما را تشویق می کنند که آب را حفظ کند.  به محض اینکه رژیم گیرنده به مصرف کربوهیدرات های معمولی برمی گردد، وزن آب باز می گردد.

کاهش وزن در رژیم لاغری 3 روزه امکان پذیر است، اما فقط به این دلیل که کالری بسیار کمی دارد.  بازگشت به به اصطلاح “تغذیه عادی” کمک چندانی به ترویج سبک زندگی سالم تر نمی کند.  در عوض، این الگوی رژیم غذایی نامطلوب یویو یا رویکردی دوباره برای مدیریت وزن را ترویج می کند که در درازمدت موفقیت آمیز نیست.  خط پایین؟  به دنبال یک برنامه کاهش وزن متعادل باشید که کالری ها را هر روز کنترل کند، مانند رژیم های مدیترانه ای، گیاهخواری، وگان یا رژیم های کم چرب.

مطالب مرتبط  پرکاری تیروئید و رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به این عارضه

آیا ورزش می تواند به کاهش وزن بیشتر در رژیم لاغری  3 روزه کمک کند؟

 رژیم کاهش وزن 3 روزه به طور خاص نیازی به ورزش ندارد، آنها توصیه می کنند هر روز 20 تا 30 دقیقه در حالی که رژیم دارید پیاده روی کنید.  اگر قبلاً قبل از شروع رژیم در یک برنامه ورزشی شرکت کنید.  می توانید به بهتر انجام شدن آن کمک زیادی کنید.  اما از آنجایی که شمارش کالری در رژیم کاهش وزن 3 روزه بسیار کم است، ممکن است در حین ورزش احساس سرگیجه یا ضعف داشته باشید و در صورت بروز هر گونه فعالیتی باید متوقف شوید.

 ورزش بیشتر به شما این امکان را می دهد که به جای محدود کردن رژیم غذایی خود، همانطور که در برنامه رژیم کاهش وزن 3 روزه نیاز است، طیف گسترده ای از غذاهای سالم بخورید.  فهرستی از غذاهای مغذی را که باید بخورید چاپ کنید و آن را در یخچال خود قرار دهید تا تمام خانواده یادشان باشد که غذاهای سالم بخورید.  رژیم های غذایی مد روز وعده کاهش وزن سریع را می دهند.  شما فقط کالری، الکترولیت و مواد معدنی کافی دریافت نمی کنید.

 رژیم کاهش وزن ۳ روزه برای چه کسانی لازم است؟

 این رژیم ممکن است برای افرادی مناسب به نظر بی‌یاید  که باید در مدت زمان کوتاهی چند پوند وزن کم کنند و علاقه ای به شمارش کالری یا تهیه وعده های غذایی ندارند.  این رژیم برای افرادی مناسب است که برای کاهش وزن در آخرین لحظه، مانند قبل از عروسی یا تعطیلات در نظر دارند کاهش وزن داشته باشند.

×
×

سبد خرید