نکات مهم درباره رژیم لاغری سریع بیماران قلبی
توجه داشته باشید که غذاهای رژیمی قلبی، همراه با ورزش منظم، می توانند به تقویت سلامت قلب شما برای سال های آینده کمک کنند. رژیم لاغری بیماران قلبی یک اصطلاح غیر رسمی برای رژیم غذایی سالم برای قلب است.  این یک برنامه منو برای خوردن مقدار زیادی غذاهای غنی از مواد مغذی است . میوه […]

توجه داشته باشید که غذاهای رژیمی قلبی، همراه با ورزش منظم، می توانند به تقویت سلامت قلب شما برای سال های آینده کمک کنند. رژیم لاغری بیماران قلبی یک اصطلاح غیر رسمی برای رژیم غذایی سالم برای قلب است.  این یک برنامه منو برای خوردن مقدار زیادی غذاهای غنی از مواد مغذی است . میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، مرغ بدون چربی و ماهی.  و همچنین به معنای پرهیز از چربی های اشباع، چربی های ترانس و سدیم و قند اضافی است. بیماران قلبی که دچار اضافه وزن هستند برای کاهش وزن باید رژیم لاغری بیماران قلبی را دنبال کرده تا خطری آنها را تهدید نکند.

غذاهای مفید برای قلب

رژیم لاغری بیماران قلبی

هنگامی که از یک رژیم لاغری بیماران قلبی پیروی می کنید، خوردن مقدار زیادی از غذاهای مفید برای قلب، از جمله میوه ها و سبزیجات، و غذاهای غنی از فیبر و اسیدهای چرب امگا 3 بسیار مهم است.

 • میوه ها و سبزیجات

 میوه ها و سبزیجات و بدون شک غذاهای مفیدی هستند.  آنها سیستم ایمنی شما را تقویت می کنند، مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین می کنند و به کاهش التهاب کمک می کنند.  بعلاوه، هرچه میوه و سبزیجات بیشتری بخورید، کمتر می توانید مواد غذایی ناخواسته بخورید.  در هنگام غذا، انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که نیمی از بشقاب خود را با سبزیجات و/یا میوه ها پر کنید.

 خبر خوب این است که هر سبزی و میوه ای برای شما مفید است، به شرطی که آنها را بدون نمک و شکر مصرف کنید.  هر چه رنگ های رنگین کمان بیشتری مصرف کنید، تنوع بیشتری از مواد مغذی دریافت می کنید.

مطالب مرتبط  کاهش وزن چه تاثیری بر بدن فرد دارد. ؟

 بهترین سبزیجات رژیمی لاغری سریع  بیماران قلبی:

 1. پیاز
 2. اسفناج
 3. کلم بروکلی
 4. گل کلم
 5. قارچ
 6. بوک چوی
 7. گوجه فرنگی
 8. آرگولا
 9. فلفل دلمه ای
 10. هویج
 11. مارچوبه
 12. فیبر محلول

 • اسیدهای چرب امگا 3

اسیدهای چرب امگا 3 در ماهی های چرب و در برخی مغزها و دانه ها یافت می شود.  این چربی های خوب می توانند فشار خون را کاهش دهند، سطح تری گلیسیرید را کاهش دهند، رشد پلاک در شریان ها را کاهش دهند و خطر آریتمی را کاهش دهند.  اگر رژیم غذایی بیماران قلبی دارید، ممکن است پزشک مکمل امگا 3 را تجویز کند، اما باید از غذاهای غنی از امگا 3 مانند موارد زیر نیز استفاده کنید.

غذاهای اسید چرب امگا 3 در رژیم غذایی قلبی:

 1. ماهی سالمون
 2. ماهی تن
 3. شاه ماهی
 4. ساردین
 5. گردو
 6. دانه کتان آسیاب شده
 7. دانه های کنف
 8. دانههای چیا

توجه به کلسترول بالا در رژیم لاغری سریع بیماران قلبی

 اگر کلسترول خون بالا دارید یا نگرانی دیگری برای سلامت قلب و عروق دارید، غذاهای خاصی وجود دارد که برای حفظ سلامت قلب خود باید از آنها اجتناب کنید.

 یکی از تصورات غلط رایج این است که از مصرف تمام غذاهای کلسترول بالا باید به طور کامل اجتناب کرد.  کریستی شاتلاک، MS، متخصص تغذیه در bistroMD می گوید: «کلسترول موجود در رژیم غذایی شما در واقع بر میزان کلسترول خون شما آنطور که قبلا تصور می شد تأثیر نمی گذارد.  با این حال، شما باید مراقب باشید زیرا اغلب غذاهای حاوی کلسترول سرشار از چربی های اشباع شده نیز هستند، که باید در یک رژیم غذایی سالم برای قلب محدود شود.  به عبارت دیگر، بیکن و شیر کامل را مصرف نکنید.  اما ادامه دهید و تخم مرغ، ماهی قزل آلا و میگو را با وجود اینکه کلسترول دارند بخورید، زیرا چربی اشباع بالایی ندارند.

معرفی رژیم لاغری سریع بیماران قلبی

رژیم لاغری بیماران قلبی

 • رژیم کتوژنیک (کتو)
مطالب مرتبط  کمبود وزن و خطرات آن برای سلامتی

 این رژیم غذایی پرچرب، پروتئین کافی و کم کربوهیدرات بدن را وارد حالت کتوز می کند که در آن بدن از چربی ذخیره شده برای انرژی استفاده می کند.  تحقیقات منتشر شده در قلب و عروق بالینی نشان می دهد که رژیم کتوژنیک یا “کتو” می تواند یک روش کاهش وزن موثر باشد، اما برای موفقیت، باید این برنامه را به طور مداوم بدون روزهای تقلب دنبال کنید – در غیر این صورت، فقط یک رژیم غذایی پرچرب می خورید.  رژیم غذایی که ممکن است بدون هیچ دلیلی سرشار از چربی های ناسالم باشد.

 اگرچه رژیم کتو در بین افراد مبتلا به دیابت نوع 2 رایج است، اما اگر دیابت نوع 1 یا سایر اختلالات متابولیکی خاص دارید، باید از این رژیم اجتناب کنید.

مهم نیست که وضعیت فعلی سلامتی شما چگونه است، طبق توصیه های موجود در مقاله ای که در آگوست 2017 در مجله آکادمی تغذیه و رژیم غذایی منتشر شد، باید قبل از شروع رژیم کتوژنیک با پزشک خود صحبت کنید.

 یکی از بزرگترین موانع این رژیم؟  خداحافظی با نان و سایر کربوهیدرات ها.  هالتین می‌گوید: «حتماً رسیدن به سطوح پایین توصیه شده برای کربوهیدرات‌ها می‌تواند چالش برانگیز باشد.  این رژیم احتمالاً به معنای برنامه ریزی زیاد از پیش و آوردن غذا با خود در مهمانی ها و رویدادها است.

 همچنین باید برای برخی از عوارض جانبی قابل توجه این برنامه، مانند اسهال و یبوست مرتبط با کتو، خستگی، نوسانات خلقی، سردرد و بوی بد دهان آماده باشید.  به گفته کارشناسان، این علائم بخش مشترکی از به اصطلاح آنفولانزای کتو هستند، که زمانی اتفاق می‌افتد که بدن شما به جای سوختن کربوهیدرات برای سوخت، خود را با سوزاندن چربی سازگار می‌کند.

 • رژیم اتکینز

 این رژیم غذایی کم کربوهیدرات و پروتئین بالا چندین دهه است که وجود داشته است.  در واقع، برخی می گویند رژیم کتو اتکینز جدید است، اگرچه این برنامه های محبوب کم کربوهیدرات به طور قابل توجهی متفاوت هستند.

 طبق وب‌سایت اتکینز، این طرح در فازها کار می‌کند، با مقدار کربوهیدرات خالص روزانه بسیار کم حدود 20، 40 یا 100 گرم (گرم) در مرحله اول، به این معنی که رژیم شما را به کتوزیس می‌کشاند.  اینکه چه مقدار کربوهیدرات خالص نیاز دارید به برنامه ای که انتخاب می کنید بستگی دارد.  (شما می توانید کربوهیدرات خالص را با کم کردن فیبر و الکل های قند از کل کربوهیدرات ها محاسبه کنید. این مقدار، اگرچه یک اصطلاح تغذیه ای غیر رسمی است، می تواند تخمینی از میزان تأثیر یک غذا بر سطح قند خون به شما بدهد.) برخلاف رژیم کتو، شما  با ادامه مراحل کربوهیدرات بیشتری مجاز است.

مطالب مرتبط  کالری مصرف دویدن چقدر است؟ چه تاثیری روی کاهش وزن دارد؟

 • رژیم غذایی MIND

مداخله مدیترانه-DASH برای تاخیر عصبی، نوعی ترکیب بین رژیم غذایی DASH و رژیم مدیترانه ای است.  طبق گفته انجمن آلزایمر، غذاهایی برای کند کردن پیشرفت یا توسعه بیماری آلزایمر، شایع ترین شکل زوال عقل و یک بیماری عصبی غیرقابل درمان که بیش از 5 میلیون آمریکایی با آن زندگی می کنند، دارد. فلش سمت راست برخی تحقیقات این تصور را تایید می کند.  از جمله یک مطالعه منتشر شده در سپتامبر 2016 در آلزایمر دمانس که نشان داد بین پیروی از رژیم غذایی MIND و کاهش خطر ابتلا به این بیماری ارتباط وجود دارد.

 با تاکید بر سبزیجات، انواع توت ها، لوبیاها، غلات کامل، روغن زیتون، ماهی و شراب، همچنین به کاهش چربی های اشباع شده نیاز دارد.  غذاهای تازه، افرادی که از رژیم MIND پیروی می کنند ممکن است به عنوان یک مزیت اضافه وزن کم کنند.

×
×

سبد خرید