رژیم لاغری بستنی چیست؟
امروزه رژیم های مدرنی وجود دارد که هر مدام از آنها سبب تعجب شنونده ها می شود. رژیم لاغری بستنی نیز یکی از آنها است. معمولا در تمامی رژیم ها وجود بستنی به علت داشتن کالری بالا کاملا ممنوع است. اما جامعه مدرن امروزه یک‌رژیم تحت تاثیر این تنقلات ایجاد کرده است. سوال اساسی آن […]

امروزه رژیم های مدرنی وجود دارد که هر مدام از آنها سبب تعجب شنونده ها می شود. رژیم لاغری بستنی نیز یکی از آنها است. معمولا در تمامی رژیم ها وجود بستنی به علت داشتن کالری بالا کاملا ممنوع است. اما جامعه مدرن امروزه یک‌رژیم تحت تاثیر این تنقلات ایجاد کرده است. سوال اساسی آن است که آیا این رژیم واقعا کارامد است؟ در ادامه مقاله تمامی نکات مروبط به رژیم لاغری بستنی را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

رژیم بستنی از کجا اومده است.

رژیم لاغری بستنی

رژیم لاغری بستنی بر اساس کتابی نوشته شده توسط هالی مک کورد در سال 2002 منتشر شد. این رژیم بسیار ساده است: بستنی را به برنامه روزانه خود اضافه کنید و وزن کم خواهید کرد. اما رژیم واقعی در عمل ارتباط چندانی با مزایای کاهش وزن مرتبط با بستنی ندارد.

جو بارتل، متخصص تغذیه توضیح می دهد: «این یک رژیم غذایی با کالری محدود است. هر زمان که افراد از یک رژیم غذایی با کالری محدود پیروی می کنند و کالری کمتری نسبت به آنچه که در طول روز می سوزانند می خورند، یا بیشتر از آنچه قبل از اجرای برنامه می خوردند، وزن کم می کنند.

رژیم غذایی بستنی پیشنهاد می کند که می توانید شیرینی خامه ای را به زندگی روزمره خود اضافه کنید و همچنان وزن کم کنید. این به این دلیل نیست که بستنی دارای قدرت کاهش وزن جادویی است، بلکه به این دلیل است که شما کالری را محدود می کنید.

مطالب مرتبط  کالری عدسی چقدر است؟

علاوه بر بستنی، به افرادی که رژیم می گیرند، برنامه های غذایی کم چرب و فیبر بالا نیز داده می شود. همچنین به آنها گفته می شود که سبزیجات و میوه های بیشتری بخورند که همگی پیشنهادهای سالمی هستند.

رژیم بستنی چگونه کار می کند؟

رژیم لاغری بستنی
این رژیم به شما امکان می دهد دسر بخورید و بنابراین به هیچ وجه شبیه یک رژیم غذایی سخت به نظر نمی رسد. شما تنها مجاز به دریافت بستنی و سبزیجات در طول روز هستید. تنها باید سبزیجات خام و بستنی بخورید

. زمانی که شروع به خوردن واحد معینی از بستنی در طول روز‌کنید، به علت کالری بالایی که دارد انرژی شما تامین است و کمتر احساس گرسنگی می‌کنید. درصورتی که گرسنه شدید باید سبزیجات خام بخورید. سبزیجات خام به دلیل داشتن فیبر بالا، بیشتر در معده مونده و شما را کمر گرسنه می‌کند.

همچنین رژیم لاغری بستنی کلسیمی را که بسیاری از زنان از آن محروم هستند برای شما فراهم می کند و در واقع به شما کمک می کند تا تعادل کلسیم را در بدن حفظ کنید که برای سلامت استخوان ها مهم است.

هر کسی که روزانه 1200 کالری می‌خورد، در کوتاه‌مدت وزن کم می‌کند، زیرا بدن دچار کمبود کالری می‌شود. این به کمبود کالری مربوط می شود و نه بستنی. پس بستنی قدرت جادویی برای کاهش وزن ندارد.

آیا رژیم لاغری بستنی خطرناک است؟

رژیم لاغری بستنی

خوردن فقط بستنی هرگز سالم نیست. و مصرف مقادیر زیاد بستنی در حین رژیم غذایی با کالری محدود خطر بسیار بیشتری نسبت به وزن اضافی دارد. مهم ترین خطرات رژیم لاغری بستنی عبارت اند از:

• ناپایدار است

کاهش چشمگیر کالری می‌تواند باعث از دست دادن مایعات شود، که وقتی به ترازو نگاه می‌کنید این توهم کاهش وزن را ایجاد می‌کند، اما از نظر تغییرات محسوس زیاد نیست.

مطالب مرتبط  چه غذاهایی در رژیم لاغری سریع ، چربی سوزی دارند؟

کاهش وزن دائمی نیست و افرادی که رژیم دارند وقتی به رژیم غذایی عادی روزانه خود بازگردند دوباره وزن اضافه می کنند.

بارتل اضافه می کند که همه غذاهایی که به عنوان غذاهای سالم شناخته می شوند، در واقع سالم نیستند و بسیاری از رژیم های غذایی “پاک” به طور بالقوه خطرناک هستند زیرا باعث دریافت کالری بسیار کم می شوند.

• ناسالم است

یک فنجان بستنی وانیلی می تواند حاوی 273 کالری، 31 گرم کربوهیدرات، 14.5 گرم چربی و 28 گرم شکر باشد.

حتی بستنی بدون چربی بر پایه شیر و با “بدون شکر اضافه شده” حاوی حداقل 6 گرم قند شیر (لاکتوز) در هر فنجان است – و فیبر ندارد.

بارتل می‌گوید: «این دسر یخ‌زده همچنان سرشار از چربی اشباع شده و قند است و باید هر چند وقت یک‌بار با آن رفتار کرد. و در حالی که بستنی مبتنی بر شیر حاوی کلسیم است، سایر گزینه‌های سالم‌تر مانند ماست یونانی نیز وجود دارد.

علاوه بر این، محتوای کالری بالای بستنی، فضای کمی را برای غذاهای غنی از مواد مغذی در رژیم غذایی کم کالری باقی می گذارد. این ممکن است در طول زمان منجر به کمبود مواد مغذی شود.

چه چیزی باید در رژیم لاغری بستنی بخورید؟

رژیم لاغری بستنی

این رژیم مانند هر رژیم غذایی سالم دیگری است که باید در محدوده 1200-1300 کالری محدود شود. همراه با آن، شما می توانید بستنی را بخورید که 200 کالری دیگر خواهد بود. طبق معمول باید روغن، چربی و کربوهیدرات سفید بیش از حد را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
مقدار زیادی سبزیجات تازه، پروتئین مانند گوشت بدون چربی، ماهی، تخم مرغ، لوبیا و غلات و همچنین میوه اضافه کنید.
از آنجایی که رژیم بستنی لبنیات را برای شما فراهم می کند، سعی کنید از شیر، پنیر و پنیر خودداری کنید زیرا مصرف بیش از حد محصولات لبنی ممکن است هضم و سلامت پوست شما را مختل کند. همچنین، تنقلات ناسالم نخورید زیرا در پایان روز شما را در انتظار می‌کند.
فقط به دلیل اینکه مجاز به خوردن بستنی هستید، نباید در خوردن آن زیاده روی کنید. بیش از یک قاشق در روز نروید. شما مجاز به خوردن یک بسته بزرگ بستنی شکلاتی در روز نیستید فقط به این دلیل که رژیم غذایی حاوی “بستنی” است. بستنی های کم چرب موجود در بازار را انتخاب کنید.
بدون شکر، انواع بستنی دیابتی ها نیز گزینه های خوبی هستند زیرا قطع شکر راهی عالی برای کاهش وزن است. همچنین می توانید بستنی را بعد از ناهار به جای بعد از شام میل کنید زیرا خوردن شیرینی در شب عمل سالمی نیست و می تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد.
همچنین می‌توانید میوه‌ها را به بستنی اضافه کنید تا آن را سالم کند و از اضافه کردن قاشق دیگر جلوگیری کنید. برای کسانی که عدم تحمل لاکتوز دارند، بستنی نارگیل یا بستنی شیر سویا جایگزین عالی هستند. همچنین، اگر احساس می‌کنید که می‌توانید بدون بستنی در یک روز خاص کار کنید، قطعاً می‌توانید این کار را انجام دهید.

مطالب مرتبط  نوشیدنی سالم برای زنان باردار

سخن پایانی

رژیم بستنی یکی از رژیم های لاغری سریع است. انا حذف گروه های مهم غذایی سبب خطرات احتمالی زیادی می‌شود. به همسن دلیل بهتر است از رژیم های پایدار لاغری که تمامی گروه های غذایی را در بر دارد استفاده کنید.

×
×

سبد خرید