رژیم غذایی مناسب برای لاغری شکم و پهلو
رژیم غذایی مناسب برای لاغری شکم و پهلو
اغلب افرادی که تصمیم به درمان اضافه وزن خود با استفاده از یک رژیم لاغری می گیرند، از چاقی دور شکم و پهلو رنج می برند. انباشته شدن چربی در این نواحی از بدن، نه تنها سبب به هم خوردن تناسب اندام شما می شود بلکه احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری ها از جمله […]

اغلب افرادی که تصمیم به درمان اضافه وزن خود با استفاده از یک رژیم لاغری می گیرند، از چاقی دور شکم و پهلو رنج می برند. انباشته شدن چربی در این نواحی از بدن، نه تنها سبب به هم خوردن تناسب اندام شما می شود بلکه احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت، کبد چرب و مشکلات قلبی و عروقی را نیز به میزان زیادی افزایش می دهد. یک مشکل اساسی در رابطه با لاغری شکم و پهلو این است که چربی های انباشته شده در این نواحی معمولا از نوع زیرپوستی بوده و آب کردن آن ها سخت است. به همین دلیل، اغلب افراد در میانه راه از هدف خود دست برمی دارند. اما بد نیست بدانید که شما می توانید با در پیش گرفتن یک رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو که توسط متخصص تغذیه طراحی شده و همچنین رعایت نکات زیر به وزن و اندام ایده آل خود دست یابید.

مطالب مرتبط  کالری مصرفی سوارکاری چقدر است؟

مصرف قند و شکر را به حداقل برسانید

شکر سفیدی که در اغلب شیرینی ها، غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود یکی از خوراکی های ناسالم در رژیم غذایی ماست. این ماده از گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است و اگر بیش از حد وارد بدن شود توسط کبد به چربی تبدیل شده و ناچارا در اطراف کبد و ناحیه شکم انباشته می شود. در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو باید سعی کنید شکر سفید را به کمترین میزان مصرف خود برسانید و یا به طور کلی، آن را از رژیم خود حذف کرده و شیرین کننده های سالم تر از جمله شکر قهوه ای و یا عسل را جایگزین آن نمایید.

میزان پروتئین مصرفی خود را افزایش دهید

پروتئین یکی از مهمترین مواد مغذی مورد نیاز بدن است. غذاهای حاوی پروتئین موجب ایجاد احساس سیری و همچنین افزایش سوخت و ساز بدن می گردند. مصرف به اندازه این ماده در دایت می تواند تا حد زیادی به شما در راه رسیدن به تناسب اندام کمک کنند.

رژیم غذایی مناسب برای لاغری شکم و پهلو

حواستان به میزان کربوهیدرات ها در رژیم غذایی تان باشد

کربوهیدرات ها یکی از دیگر از مواد مغذی مورد نیاز بدن است. اما توجه کنید که اگر قصد دارید چربی های بدن خود را آب کنید و به ویژه نواحی شکم و پهلو را لاغر کنید باید کربوهیدرات کمتری را مصرف کنید. همچنین تلاش کنید همیشه سالم ترین مواد غذایی را در رژیم روزانه خود بگنجانید تا علاوه بر لاغری، سلامتی خود را نیز تضمین کرده باشید.

فیبر بخورید

گنجاندن فیبر خوراکی در رژیم غذایی، آن هم به میزان لازم، یکی دیگر از بهترین راه ها برای سوزاندن چربی های دور شکن و پهلو است. فیبر را می توانید در میوه ها، سبزیجات، آجیل ها، مغزها و غلات و خلاصه غذاهای گیاهی بیابید. به همین دلیل است که میوه ها و سبزیجات جایگاه ویژه ای در رژیم های لاغری دارند.

مطالب مرتبط  رژیم غذایی مادر برای تعیین جنسیت فرزند دختر

ورزش کنید

ورزش کردن، نقش بسزایی در داشتن اندام متناسب ایفا می کند. اگر می خواهید قسمت خاصی از بدن خود مانند ناحیه شکم و پهلو را لاغر کنید می توانید علاوه بر حرکات ورزشی ساده که روزانه انجام می دادید، ورزش های مربوط به تخت کردن شکم و آب کردن چربی های پهلو را نیز یاد بگیرید و انجام دهید. پیاده روی، دویدن، ورزش های هوازی، دراز و نشست و حرکت مسگری از جمله ورزش هایی هستند که در این راه به شما کمک می کند.

×
×

سبد خرید