رژیم غذایی سالم چه زمانی است؟
تو چیزی هستی که می خوری! این جمله به طرز چشمگیری اهمیت انتخاب متعادل غذا را توصیف می کند. تغذیه و سلامتی دست به دست هم می دهند – بدون یکی، دیگری امکان پذیر نیست. با این حال، اینکه رژیم غذایی بهینه دقیقاً چگونه به نظر می رسد، اغلب مورد بحث است. این مقاله رژیم […]

تو چیزی هستی که می خوری! این جمله به طرز چشمگیری اهمیت انتخاب متعادل غذا را توصیف می کند. تغذیه و سلامتی دست به دست هم می دهند – بدون یکی، دیگری امکان پذیر نیست. با این حال، اینکه رژیم غذایی بهینه دقیقاً چگونه به نظر می رسد، اغلب مورد بحث است. این مقاله رژیم غذایی سالم و روند کاهش وزن را روشن می کند

به همین دلیل است که یک رژیم غذایی سالم مهم است

رژیم غذایی سالم

اساسا، رژیم غذایی شما زمانی سالم است که بدن با تمام مواد مغذی، ویتامین ها، ریزمغذی ها، عناصر کمیاب و فیبر مورد نیاز بدن تامین شود. بسیاری از این مواد ضروری برای ارگانیسم حیاتی هستند، اما نمی توانند توسط خود بدن تولید شوند. به عنوان مثال، اسیدهای چرب ضروری و اسیدهای آمینه، برخی ویتامین ها و مواد معدنی مختلف از جمله این موارد هستند. این مواد باید از خارج از طریق غذا تامین شوند و مشخص کنند که یک رژیم غذایی سالم چقدر اهمیت دارد. بدون ترکیب متعادل غذاها، ارگانیسم شما قادر به حفظ عملکردهای حیاتی بدن نخواهد بود. علاوه بر این، شما ناتوان، ضعیف و مستعد بیماری خواهید شد.

کاهش وزن سالم با رژیم غذایی سالم

یک رژیم غذایی سالم با رژیم غذایی یکسان نیست. یک برنامه غذایی برای بیکینی عالی می تواند یک درمان کوتاه مدت برای شما فراهم کند. از سوی دیگر، در پیش زمینه یک رژیم غذایی متعادل، تامین طولانی مدت و بهینه بدن است.

حالت های گرسنگی و حذف دائمی برخی غذاها مستثنی هستند. با این حال، یک رژیم غذایی سالم به شما کمک می کند که پرخوری نکنید. اگر می خواهید وزن کم کنید، یک سبک زندگی آگاهانه با کالری کاهش یافته ضروری است. قانون طلایی این است که اگر کالری کمتری مصرف کنید، وزن کم خواهید کرد. بازار پر از روندهای خلاقانه کاهش وزن است.

مطالب مرتبط  راهکارهای مؤثر برای کاهش وزن بعد از زایمان

دو سوال در مورد کنترل وزن مطرح می شود: 1. بهترین کشنده چربی چیست؟ 2. قهوه سالم است یا مضر؟ پاسخ: در هر دو مورد، دوز بسیار مهم است. در اصل، غذاهایی که متابولیسم را تحریک می کنند می توانند از کاهش وزن حمایت کنند. بنابراین بیشتر به فلفل قرمز، دارچین یا زنجبیل تکیه کنید. کافئین در حد اعتدال نیز در اینجا کمک می کند. با این حال، رژیم های غذایی اغلب این خطر را به همراه دارد که بدن شما به اندازه کافی تمام مواد لازم را تامین نمی کند. بنابراین توصیه می کنیم که یک سبک زندگی سالم طولانی مدت ایجاد کنید. ما می توانیم با وجدان راحت دو رژیم غذایی زیر را توصیه کنیم.

کربوهیدرات کم در رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی سالم

اگر تصمیم به رژیم غذایی کم کربوهیدرات بگیرید، علاوه بر سبزیجات فراوان، منابع پروتئین و چربی نیز خواهید یافت. استخوان ها، مفاصل و ماهیچه های شما از مقادیر بالای پروتئین سود می برند. بسته به ورزشی که انجام می دهید، بدن شما می تواند با کربوهیدرات های کمتری کار کند. هنگام انتخاب منابع غذایی خود احتیاط توصیه می شود: اگر در درجه اول از غذاهای حیوانی استفاده می کنید، نسبت چربی های نامطلوب اغلب بسیار زیاد است. بنابراین، با یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات، آگاهانه روی منابع پروتئینی گیاهی تمرکز کنید.

این همچنین فیبر و ویتامین بیشتری به شما می دهد. به جای برنج معمولی، به عنوان مثال، برنج گل کلم سالم یا ارزن را امتحان کنید. مزیت رژیم کم کربوهیدرات این است که بسیاری از غذاهای ناسالم از منو حذف می شوند. بنابراین شما بدون شیرینی، مهمانی های پاستا و انواع فست فودها انجام می دهید. کاهش وزن با کربوهیدرات کم تنها در صورتی کار می کند که به تعادل کالری منفی در پایان روز توجه کنید.

زیرا حتی غذاهای مطابق با رژیم غذایی مانند آجیل یا پنیر به دلیل داشتن چربی زیاد، با وجود محتوای کم کربوهیدرات، کالری زیادی دارند. رژیم سرخپوشان نیز در جهت مشابهی پیش می رود: مانند عصر حجر غذا بخورید. آموزش مناسب برای رژیم سرخپوشان را می توانید در این مقاله «مهم ترین حقایق در مورد تناسب اندام پالئو» بیابید.

مطالب مرتبط  بهترین زمان برای ورزشکاران جهت کاهش وزن

روزه متناوب در رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی سالم

روزه در اصل به معنای پرهیز کامل یا جزئی از غذا برای مدت معینی است. برخلاف روزه درمانی، با روزه‌های فواصل زمانی، شما فقط دوره‌های زمانی خاصی دارید که بدون دریافت کالری انجام می‌دهید. کلاسیک ترین نوع روش 16 تا 8 است. شما یک پنجره 8 ساعته برای غذا خوردن دارید. این به شما این امکان را می دهد که با یک ترفند به چندین افکت به طور همزمان برسید.

زمان کمتری برای خوردن دارید. این همچنین به این معنی است که شما احتمالاً کالری کمتری نسبت به زمانی که مثلاً 12 ساعت فرصت غذا خوردن دارید، مصرف خواهید کرد.

دستگاه گوارش شما 16 ساعت استراحت دارد. این مرحله استراحت هضم سالم را تضمین می کند و مرگ برنامه ریزی شده سلولی را می توان ارتقا داد، که برای نشاط شما خوب است.

بسته به زمان های غذایی که انتخاب می کنید، می توانید از شیرینی های غیر ضروری روی مبل خودداری کنید. به عنوان مثال، اگر فقط بین ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر غذا می خورید، شکلات و چیپس روی مبل به طور خودکار حذف می شوند. بنابراین، کالری دریافتی شما کمتر است.

ویتامین ها و مواد معدنی: پیدایش و اثر

برای اینکه بدن خود را در دراز مدت سالم نگه دارید، باید مطمئن شوید که ویتامین ها و مواد معدنی کافی دریافت می کنید. هرچه غذا منطقه ای تر و تازه تر باشد، حاوی مواد بیشتری است. مقدار دقیق ویتامین ها و ریزمغذی های مورد نیاز بدن شما در هر روز به نیازهای غذایی شما بستگی دارد. در هر صورت، همیشه باید یک ترکیب رنگارنگ باشد. نکته ما: به هرم غذایی زیر بچسبید. این یک راه بدون عارضه برای اطمینان از تامین متعادل کلی مواد مغذی است.

هرم غذایی در رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی سالم

بسیاری از کارشناسان از هرم غذایی به عنوان یک دستورالعمل تقریبی برای یک رژیم غذایی سالم استفاده می کنند. در پایه غذاهایی هستند که باید پایه را تشکیل دهند. این شامل نوشیدنی های شیرین نشده نیز می شود. هر چه نوک آن نازک تر شود، مواد غذایی کمتری باید مصرف شوند.

مطالب مرتبط  کالری تخم مرغ در روش های مختلف پخته شدن

نوشیدن به اندازه کافی مهم‌تر است و پس از آن سبزیجات و میوه‌ها. سپس کربوهیدرات هایی مانند نان، ماکارونی و برنج می آیند. محصولات لبنی در رتبه بعدی قرار دارند و پس از آن محصولات حیوانی مانند گوشت، تخم مرغ و ماهی قرار دارند. چربی ها و روغن ها باید بخش کوچکی از انرژی دریافتی روزانه شما را تشکیل دهند.

غذاهایی که برای بدن مفید نیستند در قسمت بالایی قرار می گیرند: محصولات چرب، فرآوری شده، شیرینی ها و الکل. لازم نیست کاملاً بدون آن کار کنید، بلکه فقط مقادیر کمی از این غذاها را بخورید. شاید فکر کرده باشید کدام آب نبات کمترین کالری را دارد. بهتر است از میوه های کم کالری که در زیر توضیح داده شده است استفاده کنید.

طعم شیرین و کم انرژی است. اگر می خواهید مقداری شکلات همراه آن باشد، میوه را در شکلات تیره و آب شده فرو کنید. هرچه شکلات تیره تر باشد، قند کمتری در آن وجود دارد. اما مراقب باشید: شکلات تلخ با حداقل 70 درصد کاکائو دارای مواد بسیار خوب و شکر کمی است، اما همچنان کالری بسیار بالایی دارد.

به طور خلاصه، این بدان معنی است که یک رژیم غذایی سالم حاوی محصولات حیوانی، شکر و غلات کمی نیست. در عوض، میوه، سبزیجات، منابع پروتئین گیاهی و سالاد بیشتری باید روی میز باشد. اما کدام میوه کمترین کالری را دارد؟ ریواس، هندوانه یا توت ها چگالی انرژی کمی دارند. تا حد امکان از غذاهای تازه و طبیعی استفاده کنید. همچنین تا جایی که می توانید خودتان را آماده کنید. اگر آشپزی می کنید، فقط به طور خلاصه و آرام.

برای دریافت رژیم غذایی با شماره 09125258034 تماس حاصل فرمایید

×
×

سبد خرید