رژیم آب درمانی چیست و چه معایب و مزایایی دارد؟
رژیم آب درمان
اگر شما هم جزو افرادی هستید که مشکل اضافه وزن دارید و به تازگی تصمیم گرفته اید لاغر شوید حتما از تنوع بالای رژیم های لاغری اطلاع دارید. کافی است گشتی در سایت های اینترنتی بزنید. نام ده ها و شاید صدها رژیم لاغری را مشاهده خواهید کرد. هر کدام از این رژیم ها به […]

اگر شما هم جزو افرادی هستید که مشکل اضافه وزن دارید و به تازگی تصمیم گرفته اید لاغر شوید حتما از تنوع بالای رژیم های لاغری اطلاع دارید. کافی است گشتی در سایت های اینترنتی بزنید. نام ده ها و شاید صدها رژیم لاغری را مشاهده خواهید کرد. هر کدام از این رژیم ها به نحو خاصی موجب کاهش وزن می شوند. برخی از آن ها تنها با تکیه بر یک ماده غذایی سبب لاغری می شوند. رژیم آب درمانی هم جزو این رژیم های تک بعدی است و همانطور که از نامش پیداست تنها با استفاده از آب و تأکید بر خواص درمانی آن سبب می شود که شما در مدت کوتاهی، مقداری از وزن خود را از دست دهید. رژیم آب مانند روزه داری است. با این تفاوت که شما مجاز هستید به اندازه کافی آب بنوشید. همچنین در برخی از انواع آن می توانید سیب یا عسل بخورید و یا از میوه ها و سبزیجات دیگر استفاده کنید.

مطالب مرتبط  مرغ سوخاری چقدر کالری دارد؟

رژیم آب درمانی چگونه موجب لاغری می شود؟

در رژیم آب درمانی مصرف هر گونه ماده غذایی محدود می شود. به دلیل اینکه بدن هیچ گونه چربی، کربوهیدرات و ماده معدنی دیگری دریافت نمی کند در واقع کالری دریافتی شما صفر خواهد بود. از این رو، برای تمام فعالیت های خود از کالری انباشته شده در بدنتان استفاده خواهید کرد. بنابراین کالری مصرفی بیش از کالری دریافتی است. اما در عوض حق دارید هر چه می توانید آب بخورید. نوشیدن آب کافی، خود سبب چربی سوزی می شود. از سویی بدن شما به دلیل عدم دریافت مواد غذایی، دچار یک شوک می شود. این عوامل موجب می شوند که وارد پروسه کاهش وزن شوید.

رژیم آب درمان

خواص و مزایای رژیم لاغری آب درمانی

آب درمانی باید با آگاهی کامل آغاز شود. انجام آزمایش ادرار و خون قبل از رژیم و در انتهای کار ضروری می باشد. برای شروع کار بهتر است از سه روز شروع کنید. سپس به مدت یک هفته طبق دستورات رژیم، غذا بخورید. حال آب درمانی را به مدت ۶ روز انجام دهید. و به همین روال تا زمان پاکسازی کامل بدن و لاغری، ادامه دهید. هر کدام از رژیم ها دارای مزایا و معایبی هستند. مهمترین مزیت رژیم آب درمانی این است که می تواند در مدت زمان کوتاه شما را به وزن دلخواهتان برساند. در واقع جزو رژیم های سریع به شمار می آید. از دیگر مزایای این رژیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش متابولیسم بدن با نوشیدن آب
  • چربی سوزی در قسمت های شکم و پهلو
  • سم زدایی بدن و پاکسازی کلیه و کبد
  • برطرف کردن مشکلات گوارشی مانند یبوست
  • تقویت پوست و روشن سازی آن
مطالب مرتبط  نقش رژیم غذایی برای دیابت بارداری

عوارض و معایب 

رژیم آب درمانی هم مانند رژیم های دیگر ایرادهایی دارد. مهمترین ایرادی که بر این رژیم وارد است، محدودیت رسیدن ریزمغذی های ضروری به بدن می باشد. شما ناچارید برای مدتی بدن خود را از دریافت ویتامین، پروتئین و مواد معدنی مختلف محروم کنید. ایراد دیگر، تحمل گرسنگی در طول روز است. گرسنگی طولانی مدت ممکن است شما را آزار دهد و عوارضی چون افت فشار، ضعف و سرگیجه را به دنبال داشته باشد. در ضمن بعید نیست که پس از اتمام دوره رژیم، پرخوری و عادات نادرست پیش از رژیم را دوباره تکرار کرده و به وزن قبلی بازگردید.

×
×

سبد خرید