راه مقابله با استپ وزن چیست؟
استپ وزن
بعد از یک دوره رژیم غذایی سالم و سخت، ناگهان متوجه می شوید که وزن شما با تمام تلاش های انجام شده کم نمی شود. وزن شما مدت ها است که در یک مقدار مشخص ثابت مانده است. در این زمان بهترین کار بررسی علل استپ وزن و راه های مقابله با آن است. عوامل […]

بعد از یک دوره رژیم غذایی سالم و سخت، ناگهان متوجه می شوید که وزن شما با تمام تلاش های انجام شده کم نمی شود. وزن شما مدت ها است که در یک مقدار مشخص ثابت مانده است. در این زمان بهترین کار بررسی علل استپ وزن و راه های مقابله با آن است. عوامل زیادی باعث این اتفاق می شوند اما ما به تعداد محدودی از آن ها می پردازیم:

در رژیم خود تقلب نکنید

یکی از مهم ترین دلایل استپ وزن تقلب در رژیم است. شما رژیم را باید درست و و جدی رعایت کنید. اگر تصمیم داشته باشید یک روز، بر خلاف رژیم غذایی پر کالری مصرف کنید و کالری دریافتی در روزتان را افزایش دهید، به شکل باورنکردنی در آن هفته لاغر نخواهید شد. در ضمن یک بار تقلب این اجازه را به شما می دهد که مرتب این کار را انجام دهید. حتی گاه از سر تقلب های فراوان، ممکن است رژیم خود را فراموش کرده و رها کنید. در رژیم های سخت حتی چند ده کالری هم می تواند شما را برای مدت ها از لاغری دور کند.

مطالب مرتبط  علت افزایش وزن در بارداری چیست؟

استپ وزن

میزان ورزش خود را افزایش دهید

با اینکه داشتن رژیم غذایی سالم بسیار مهم است اما در صورتی که تحرک خود را نسبت به قبل افزایش ندهید، رژیم نمی توند شما را به ی انسان با اندام ایده آل تبدیل کند. پس اگر مدت ها است که نتوانستید به اندازه کافی وزن کم کنید و مطمئن هستید که هیچ تقلبی در آن نداشته اید حتما باید تمرینات ورزشی خود را کمی جدی تر بگیرید.

در نوع رژیم غذایی خود تغییر ایجاد کنید

اگر مدت ها است که در وعده های رژیم غذایی خود از یک نوع غذا استفاده می کنید و یا یک متد ثابت را برای کاهش وزن انتخاب نموده اید باید بدانید که ممکن است بدن شما به آن عادت کرده و وزن کم نکنید. از این رو باید در طولانی مدت و با مشورت پزشک تغذیه کمی در رژیم خود تغییر ایجاد کنید.

خود را قحطی زده نکنید

بدن انسان خود را در برابر قحطی حفظ می کند و متابولیسم خود را کاهش می دهد. پس با مشورت پزشک در طول رژیم غذایی خود از شوک استفاده کنید. بدن شما نباید خود را در حالت قحطی زده ها ببیند پس باید با مشورت پزشک در بعضی از روزها مقدار محدود اما بیشتری کالری دریافت نمایید.

ریزه خواری نکنید

شاید یکی از دوستانتان یک بیسکوییت تعارف کند شما یک تکه از آن بخورید. در جای دیگر یک تکه از نان یا ساندویچ دوستتان و …. همگی این ریزه خواری ها در کالری مصرف شما نادیده گرفته می شود. اما باید بدانید که همه این ریزه خواری ها در انتها باعث استپ وزن می شود.

مطالب مرتبط  نکات مهم رژیم لاغری ۷ روزه

نوشیدنی های سالم بنوشید

اگر این تصور را دارید که یک لیوان شیر موز بیشتر یا حتی یک لیوان شیر نمی تواند شما را چاق کند باید بدانید که اصلا این طور نیست. به جز آب و بعضی از انواع آب میوه ها، بقیه این آب میوه ها به افزایش کالری در طول روز می انجامد.

×
×

سبد خرید