دلایل شکست رژیم لاغری
دلایل شکست رژیم لاغری
برخی از افرادی که از چاقی رنج می برند و قصد کاهش وزن دارند اظهار می دارند که تاکنون بارها از رژیم های لاغری مختلف استفاده کرده اند اما هر بار با شکست مواجه شده و نتیجه مطلوبی نگرفته اند. اگر شما هم قصد دارید لاغر شوید اما شنیدن چنین سخنانی باعث سست شدن اراده […]

برخی از افرادی که از چاقی رنج می برند و قصد کاهش وزن دارند اظهار می دارند که تاکنون بارها از رژیم های لاغری مختلف استفاده کرده اند اما هر بار با شکست مواجه شده و نتیجه مطلوبی نگرفته اند. اگر شما هم قصد دارید لاغر شوید اما شنیدن چنین سخنانی باعث سست شدن اراده تان می شود بهتر است علل ناموفقیت این افراد را بشناسید. برخی از مهمترین دلایل شکست رژیم لاغری به شرح زیر می باشند:

رژیم غذایی نادرست

مهمترین علت عدم کاهش وزن، پیروی از یک رژیم غذایی نادرست است. برای آنکه بهترین رژیم لاغری را در پیش بگیرید بهتر است به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید و الگوی متناسب با شرایط جسمی خود را دریافت کنید. ممکن است فکر کنید تنها تحمل گرسنگی یا حذف برخی از وعده های غذایی و یا امتناع از خوردن برخی از مواد غذایی مانند سرخ کردنی ها برای لاغر شدن شما کافی است. اما واقعیت این است که برخی از این کارها کاملا اشتباه هستند و برخی دیگر برای آنکه نتیجه بدهند باید همراه با اعمال دیگری انجام شوند.

مطالب مرتبط  رژیم گیاهخواری در دوران بارداری

به عنوان مثال حذف وعده های غذایی کاری کاملا اشتباه است. حتی اغلب توصیه می شود تعداد وعده ها را بیشتر، اما حجم آن ها را کمتر کنید. یا اینکه حذف مواد غذایی مضر در صورتی صحیح است که غذاهای سالم را جایگزین آن ها کنید تا بدن شما از دریافت برخی از ریزمغذی ها محروم نشود.

نداشتن اراده

برای انجام هر کاری باید انگیزه خوب و اراده قوی داشته باشید. برای آنکه واقعا به هدفتان برسید لازم است کاملا با جسم و قلب خود بر روی آن هدف تمرکز کنید. هدف شما از لاغری ممکن است رسیدن به تناسب اندام، زندگی سالم و یا درمان برخی از بیماری ها باشد. در صورتی که انگیزه کافی برای کاهش وزن نداشته باشید احتمال اینکه به نتیجه برسید خیلی کم است.

دلایل شکست رژیم لاغری

ورزش نکردن

باید کالری بسوزاید. یکی از کارهایی که به شما در رسیدن به وزن ایده آلتان کمک می کند، ورزش کردن است. اگر می خواهید زودتر به هدف خود برسید و بعد از مدت زمان کوتاه به وزن اولیه خود برنگردید، ورزش منظم را جدی بگیرید.

خواب نامناسب

بی خوابی و یا خواب نامناسب موجب چاقی می شود. بنابراین می توان این عامل را یکی از دلایل شکست رژیم لاغری معرفی کرد. اگر رژیم گرفته اید، حتما در کنار آن یک الگوی خواب مناسب هم داشته باشید.

عجول بودن

عجله نکنید. به خودتان زمان کافی بدهید تا بتوانید با رژیم سالم و ورزش کردن، چربی های انباشته شده در قسمت های مختلف بدنتان را آب کنید. برخی از افراد می خواهند هر چه سریع تر به تناسب اندام برسند. به همین دلیل مدام رژیم غذایی یا شیوه درمانی خود را تغییر می دهند و به سراغ رژیم های کوتاه مدت و سخت می روند. گاهی هم خسته شده و به طور کلی برای مدتی، از ادامه راه منصرف می شوند.

مطالب مرتبط  اهمیت تغذیه در رشد کودک

کاهش سوخت و ساز بدن

اگر تمام اصول یک رژیم لاغری سالم را رعایت می کنید اما باز به نتیجه نمی رسید ممکن است سوخت و ساز بدن شما به دلایلی کم شده باشد. کم آبی بدن، سن، ژنتیک، مشکلات هورمونی و .. از جمله عواملی هستند که می توانند موجب این امر شوند. مشکل را ریشه یابی کنید و سعی کنید آن را حل کنید.

×
×

سبد خرید