تغذیه کودک با سرلاک
آیا به دنبال پاسخی برای شروع تغذیه کودک با سرلاک  هستید؟ آیا تا به حال سؤالاتی از این قبیل، «آیا می توانم به نوزاد 4 ماهه خود سرلاک بدهم؟» به ذهن شما خطور کرده است؟ در اینجا یک راهنمای کامل وجود دارد که به شما کمک می کند تا همه چیز را در مورد شروع […]

آیا به دنبال پاسخی برای شروع تغذیه کودک با سرلاک  هستید؟ آیا تا به حال سؤالاتی از این قبیل، «آیا می توانم به نوزاد 4 ماهه خود سرلاک بدهم؟» به ذهن شما خطور کرده است؟ در اینجا یک راهنمای کامل وجود دارد که به شما کمک می کند تا همه چیز را در مورد شروع Cerelac برای کودک خود بدانید.

آیا با این سوال که غذای جامد را به کودک خود می دهید دستکاری می کنید؟ خب شما تنها نیستی! 80 درصد از والدینی که برای اولین بار به دنیا می آیند، زمانی که فرزند کوچکشان 4 ماهه شود، شروع به جستجوی پاسخ این سؤالات می کنند.

تغذیه کودک با سرلاک چه زمانی است؟

تغذیه کودک با سرلاک

آکادمی اطفال می توانند شروع مصرف مواد جامد را از 4 تا 6 ماهگی انجام دهند، اما همچنین از تغذیه انحصاری با شیر مادر برای 6 ماه اول حمایت می کند. این اظهارات متناقض این توصیه را برای بسیاری از والدین کمی گیج کننده می کند. شیر مادر و شیر خشک بهترین منابع تمام مواد مغذی مورد نیاز کودک شما هستند. همچنین سیستم گوارشی کودک در 6 ماهه اول آنقدر قوی نیست که بتواند غذای دیگری غیر از شیر را هضم کند.

با این حال، مطالعات نشان می دهد که غذای کودک را می توان از 4 ماهگی شروع کرد. خوب، این کار باید فقط پس از مشورت با پزشک اطفال انجام شود.

مهم ترین غلامی که می ‌توانید تغذیه کودک با سرلاک را انجام دهیم

تغذیه کودک با سرلاک

هنگامی که نشانه های گرسنگی کودک شما بسیار مکرر است

مطالب مرتبط  چگونه رژیم غذایی سالم داشته باشیم؟

زمانی است که شکم کودک شما با وجود شیری که به تازگی با آن تغذیه کرده اید سیر نیست و او همچنان به طور مکرر گرسنه می شود. سپس، این نشانه این است که کودک شما به غذای جامد نیاز دارد. آنها توصیه می کنند کودک خود را از 4 ماهگی به بعد با مواد جامد آشنا کنید. پزشک از شما می‌خواهد تا زمانی که کودک شما چهار ماهه است، چند نشانه مراقب کودک خود باشید.

کودک شما کنترل خوبی بر سر دارد و می تواند با حمایت بنشیند

این رشد فیزیکی و پیشرفت رشد نشان می دهد که اشتهای کودک شما نیز در حال افزایش است. بنابراین یک تب در این مورد نگه دارید.

او به بشقاب شما علاقه نشان می دهد و انگشتی را در دهانش می گیرد

نشانه های کودک شما مبنی بر اینکه بشقاب غذای شما بیشتر از بطری شیرش برای او جالب است، نشانه خوبی است که جوانه های چشایی او اکنون هوس خوردن غذاهای نیمه جامد را دارند.

اشتهایش بیشتر می شود

و وقتی قاشق را به دهانش می آورید به راحتی دهانش را باز می کند.

اگر کودک شما این ویژگی ها را نشان می دهد، می توانید او را از 4 ماهگی با مواد جامد آشنا کنید. اما مطمئن شوید که شیر مادر باید تا 6 ماهگی منبع اصلی تغذیه او باقی بماند. مواد جامد باید در بخش‌های بسیار کوچک ارائه شوند تا او به غذا عادت کند، اما مواد جامد کامل را تنها پس از 6 ماه شروع کنید.

می توانید از طریق قاشق به او غذای سرلاک تک دانه بدهید. با ۱ قاشق غذاخوری سرلاک شروع کنید و سپس به تدریج به ۲ تا ۳ قاشق برسانید. ترجیح دهید سرلاک خانگی تک دانه را به کودک خود معرفی کنید.

تغذیه کودک با سرلاک خانگی

تغذیه کودک با سرلاک

برنج یکی از مطمئن ترین مواد غذایی است که باید به نوزادان معرفی شود. هر زمان که سرلاک را برای نوزادتان شروع کردید، با رایس سرلاک شروع کنید. برای کوچولوی خود در خانه خود یک سرلاک برنج درست کنید.

مطالب مرتبط  باید و نباید ها درباره رژیم لاغری سریع

مواد لازم: برنج 100 گرم شیر.

مراحل تهیه سرلاک برنج برای کودک:

تغذیه کودک با سرلاک

  1. برنج را خوب بشویید. آنها را در طول شب یا حداقل به مدت 4-5 ساعت در آب کافی خیس کنید. بگذارید در نور خورشید خشک شوند.
  1. تمام برنج را در یک کادای خشک کباب کنید. همینطور به هم زدن ادامه دهید. برنج پراکنده خواهد شد. آنها را کنار بگذارید و بگذارید خنک شود.
  1. تمام برنج را به صورت پودر درشت ریز خرد کنید. پودر برنج را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید.

در صورت نیاز، 1 قاشق غذاخوری پودر برنج را در شیر مادر یا شیر خشک بجوشانید. مخلوط را هم بزنید تا از ایجاد توده جلوگیری شود. باید به صورت خمیری باشد. آن را برای کودک خود سرو کنید.

توجه: می توانید برنج را با سایر غلات جایگزین کنید.

نکاتی که باید هنگام تغذیه سرلاک به کودک به خاطر بسپارید:

تا به حال شما باید به این پاسخ رسیده باشید که چه زمانی باید Cerelac را برای نوزادان شروع کنید، اما در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام تغذیه سرلاک به کودک خود به خاطر بسپارید.

  1. به سرلاک شکر اضافه نکنید. تا سن 1 سالگی باید از مصرف شکر پرهیز کرد.
  1. تا 6 ماهگی کودک هیچ آجیل جامد یا پودر ریز اضافه نکنید. استفاده از پودر آجیل را از 6 ماهگی شروع کنید.
  1. مطمئن شوید که مقدار مایع را در حین تغذیه سرلاک به کوچولوی خود افزایش داده اید.
  1. هرگونه بیماری، آلرژی یا عدم تحمل مواد جامد را در کودک خود بررسی کنید. در صورت وجود، دادن سرلاک به او را متوقف کنید.
  1. هنگام غذا دادن به سرلاک، کودک خود را به درستی بنشینید. اگر کودک شما در وضعیت نامناسبی تغذیه شود، خطر بلع ناایمن وجود دارد. آن را بررسی کنید

و در آخر، در مورد شیر مادر یا شیرخشک سازش نکنید و تا جایی که می توانید آن را ادامه دهید.

سخن پایانی

شیر دادن انحصاری به کودک را به مدت شش ماه توصیه می کند، اما اگر کودک در حال رشد است، ممکن است پزشکان توصیه کنند که سرلاک از چهار ماهگی شروع شود. WHO همچنین توصیه می کند که از 6 ماهگی به بعد به نوزادان خردسال پوره های خانگی بدهید.

مطالب مرتبط  تغذیه سالم در دوران بارداری چگونه است؟

بعد از 6 ماه، می توانید میوه های بخار پز و له شده مانند سیب، موز و گونه را امتحان کنید. در تابستان ها معمولاً برنج له شده و آب نارگیل را تغذیه می کنند زیرا تسکین دهنده هستند. سایر گزینه های غذایی خوب می تواند خیچدی خانگی، دلیا، سوجی خیر، حلوا و غیره باشد.

بدون شک Cerelac اولین انتخاب برای همه مادران علاقه مند است که می خواهند بهترین ها را به لولوهای خود بدهند. این غلات سرشار از تمام مواد مغذی ضروری برای رشد و نمو مناسب کودک شماست.

سرلاک به خودی خود یک وعده غذایی کامل است که هیچ ماده شیمیایی یا نگهدارنده ای به آن اضافه نشده است. از تغذیه کامل کودک شما مراقبت می کند. با این حال، تنها مؤلفه ای که زنگ خطر را به صدا در می آورد، سطح بالای قند است. مصرف قند منجر به پوسیدگی دندان می شود و همچنین ممکن است منجر به چاقی در کودکان نوپا شود.

علاوه بر این، با توجه به ماهیت اعتیادآور اثبات شده شکر، ممکن است ایده خوبی نباشد که آن را زودتر به کودک خود معرفی کنید. بیشتر مادران تا زمانی که به یک سالگی می‌رسند از دادن نمک یا شکر به نوزاد خودداری می‌کنند، زیرا کلیه‌ها و اندام‌های داخلی کودک شما هنوز در حال رشد هستند.

×
×

سبد خرید