شیر گاو در تغذیه نوزاد
تاثیر شیر گاو در تغذیه نوزاد بسیار زیاد است. کودک در حال رشد شما برای ساختن استخوان های قوی به ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین D و کلسیم نیاز دارد. شیر گاو پاستوریزه کامل و نوشیدنی های سویا که نماد هشدار غنی شده با ویتامین D هستند، منابع خوبی از ویتامین D و […]

تاثیر شیر گاو در تغذیه نوزاد بسیار زیاد است. کودک در حال رشد شما برای ساختن استخوان های قوی به ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین D و کلسیم نیاز دارد. شیر گاو پاستوریزه کامل و نوشیدنی های سویا که نماد هشدار غنی شده با ویتامین D هستند، منابع خوبی از ویتامین D و کلسیم هستند. بیشتر شیر گاوی که در ایالات متحده فروخته می شود با ویتامین D غنی شده است.

شیر یا شیرهای جایگزین بدون طعم و شیرین را انتخاب کنید. شیر گاو طعم‌دار و نوشیدنی‌های سویای غنی‌شده می‌توانند قندهای افزوده داشته باشند. کودک شما نیازی به قند اضافه ندارد.

چه زمانی باید شیر گاو در تغدیه نوزاد را  بگنجانیم.

شیر گاو در تغدیه نوزاد

در 12 ماهگی (اما نه قبل از آن)، می توان کودک شما را با شیر گاو آشنا کرد. قبل از اینکه فرزند شما 12 ماهه شود، شیر گاو ممکن است او را در معرض خطر خونریزی روده قرار دهد. همچنین دارای پروتئین و مواد معدنی بسیار زیادی است که کلیه‌های کودک شما نمی‌توانند آن‌ها را کنترل کند و مقدار مناسبی از مواد مغذی مورد نیاز کودک شما را ندارد.

میزان شیر گاو در تغذیه نوزاد باید چگونه باشد.

شیر گاو در تغدیه نوزاد

شیر گاو یا نوشیدنی های غنی شده سویا می تواند بخشی از رژیم غذایی متعادل و متنوع کودک باشد، اما تنها چیزی نیست. دستورالعمل های غذایی برای آمریکایی ها به کودکان ۱۲ تا ۲۳ ماهه توصیه می کند روزانه ۱ تا ۲ فنجان معادل لبنیات از جمله شیر گاو، ماست، پنیر، نوشیدنی های سویای غنی شده و ماست مبتنی بر سویا مصرف کنند.

مطالب مرتبط  رژیم غذایی پرفیبر و نقش آن در لاغری

اگر کودک شما بیش از حد شیر گاو می‌نوشد، ممکن است گرسنه غذاهای دیگر با مواد مغذی مهم نباشد. برخی از کارشناسان می گویند که مصرف بیش از حد شیر گاو می تواند جذب آهن مورد نیاز کودک از غذاها را برای بدن دشوارتر کند.

به دنبال نشانه های کودک خود ادامه دهید تا تصمیم بگیرید که او چه زمانی گرسنه یا سیر است. برای سوالات بیشتر در مورد افزودن شیر گاو یا نوشیدنی های غنی شده سویا در رژیم غذایی او با پزشک یا پرستار کودک خود صحبت کنید.

شیر پرچرب  یا شیر گاو کم چرب؟

شیر گاو در تغدیه نوزاد

همانطور که در پاراگراف های قبلی گفته شد شیر گاو در تغذیه نوزاد بسیار مهم است. اما سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است مربوط به آن است که در تغذیه نوزاد از شیر گاو پر چرب یا کم چرب استفاده کنیم؟

کودکان می توانند شیر کامل گاو را بدون طعم و بدون طعم بنوشند. شیر کامل گاو همان شیر گاو کم چرب است با این تفاوت که چربی بیشتری دارد. برای کودکان خردسال مهم است که در رژیم غذایی خود برای رشد و تکامل سالم چربی دریافت کنند. اگر فرزند شما اضافه وزن بیش از حد دارد یا سابقه خانوادگی چاقی، کلسترول یا تری گلیسیرید بالا یا بیماری قلبی عروقی دارد، با پزشک یا پرستار کودک خود در مورد نوع شیر گاو صحبت کنید.

شیر خام یکی از ممنوعیت های تغذیه

شیر گاو در تغدیه نوزاد

شیر خام و فرآورده‌های شیر خام گاو، بز و گوسفند می‌توانند حامل باکتری‌های مضر و سایر میکروب‌ها باشند که می‌توانند کودک شما را بسیار بیمار کرده و زندگی را تهدید کنند. شیر خام را می توان شیر غیر پاستوریزه نیز نامید. به کودک خود شیر خام یا غیر پاستوریزه ندهید.

مطالب مرتبط  میان وعده سالم برای کودکان ورزشکار

جایگزین های شیر

جایگزین های شیر می تواند شامل نوشیدنی های تهیه شده از گیاهان مانند سویا، جو دوسر، برنج، نارگیل، بادام هندی و بادام باشد.

اگر جایگزین شیر را انتخاب می کنید، موارد زیر را باید به خاطر بسپارید:

  • شیر جایگزین نباید قبل از 12 ماهگی داده شود.
  • نوشیدنی های سویای غنی شده تنها جایگزین شیر هستند که به رفع نیازهای لبنی توصیه شده کودک کمک می کنند.
  • یکی را انتخاب کنید که بدون طعم و شیرین باشد. کودک شما نیازی به قند اضافه ندارد.
  • یکی را انتخاب کنید که با ویتامین D و کلسیم غنی شده باشد. برچسب ها را بررسی کنید، زیرا محتوای مواد مغذی می تواند بین برندها متفاوت باشد.
  • با پزشک یا پرستار فرزندتان در مورد شیر جایگزینی که استفاده می کنید صحبت کنید، زیرا ویتامین ها و مواد معدنی موجود در این نوع شیرها با شیر گاو متفاوت است.

ریختن شیر در لیوان آیا در مورد زمان انتقال کودک از شیر مادر یا شیر خشک به شیر گاو سؤالی دارید؟ سپس ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چه چیزی باید بدانید.

چه زمانی شیر گاو را به نوزاد بدهیم؟

شیر گاو در تغدیه نوزاد

هنگامی که کودک شما حداقل دو بار در روز از انواع غذاهای غنی از آهن استفاده می کند، می توانید 3.25 درصد شیر کامل گاو همگن شده را در 9 تا 12 ماهگی معرفی کنید. شیر گاو را در یک فنجان معمولی (نه یک فنجان جرعه ای) ارائه دهید. این به کودک شما کمک می کند تا نحوه نوشیدن را بیاموزد.

نوزاد من چقدر باید شیر گاو بخورد؟

شیر گاو در تغدیه نوزاد

میزان شیر گاو در تغذیه نوزاد بر أساس میزان تحمل کودک است. هنگامی که نوزاد خود را به شیر گاو انتقال دادید و این منبع اصلی شیر کودک شماست، حدود 2 فنجان (500 میلی لیتر) در روز به او بدهید. بیش از 3 فنجان (750 میلی لیتر) شیر در روز ندهید. شیر بیش از حد می تواند کودک شما را سیر کند و جایی برای غذاهای دیگر باقی نگذارد.

مطالب مرتبط  دلایل عدم کاهش وزن چیست

آیا می توانم به نوزادم شیرهای دیگری بدهم؟

شیر گاو در تغدیه نوزاد

شیر بدون چربی (0٪ چربی شیر) و شیر نیمه بدون چربی (1٪ و 2٪ چربی شیر) در سنین زیر 2 سال توصیه نمی شود زیرا چربی بسیار کمی دارند. نوشیدنی های غنی شده سویا، برنج، بادام، نارگیل و کنف نیز برای کودکان زیر 2 سال توصیه نمی شود زیرا چربی و پروتئین بسیار کمی دارند.

اگر کودک من نتواند شیر کامل گاو بنوشد چه؟

اگر کودک شما حساسیت یا عدم تحمل شیر دارد، گیاهخوار است یا به هر دلیلی از محصولات شیر اجتناب می کند، در مورد جایگزین ها با پزشک خود صحبت کنید.

ویتامین D برای کودکتان چطور؟

اگر شیر می‌دهید (یا تا حدی شیر می‌دهید و شیر خشک می‌دهید)، پس از معرفی شیر گاو، به کودکتان مکمل ویتامین D 400 واحد بین‌المللی بدهید. مکمل ویتامین D باید تا 2 سالگی به کودک داده شود. اگر فقط شیر خشک به نوزاد می دهید و در حال انتقال به شیر گاو هستید، نیازی به دادن مکمل ویتامین D ندارید. اگر مطمئن نیستید که آیا کودک شما به ویتامین D نیاز دارد یا خیر، با متخصص مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

سخن پایانی

هنگامی که کودک شما حداقل دو بار در روز غذاهای غنی از آهن می خورد، می توانید 3.25 درصد شیر کامل گاو همگن شده را در سن 9 تا 12 ماهگی معرفی کنید. شیر دادن به نوزاد را تا دو سال یا بیشتر ادامه دهید.

×
×

سبد خرید