بهترین رژیم لاغری ۷ روزه
 رژیم غذایی و لاغری ترکیبی از تغذیه متعادل سالم و داشتن یک سبک زندگی فعال موثرترین راه برای مدیریت وزن در دراز مدت است.  این برنامه بهترین رژیم لاغری ۷ روزه برای کاهش وزن مبتنی بر رعایت توصیه‌های ذکر شده در راهنمای استرالیا برای تغذیه سالم است و توسط یک متخصص تغذیه معتبر ایجاد شده […]

 رژیم غذایی و لاغری ترکیبی از تغذیه متعادل سالم و داشتن یک سبک زندگی فعال موثرترین راه برای مدیریت وزن در دراز مدت است.  این برنامه بهترین رژیم لاغری ۷ روزه برای کاهش وزن مبتنی بر رعایت توصیه‌های ذکر شده در راهنمای استرالیا برای تغذیه سالم است و توسط یک متخصص تغذیه معتبر ایجاد شده است.  این شامل بسیاری از دستور العمل های خوشمزه و سالم برای کمک به دستیابی به اهداف مرتبط با وزن شما لذت بخش است!

  برای اطمینان از اینکه برنامه غذایی شما واقع بینانه و پایدار است، ممکن است بخواهید چند بار در هفته یک وعده غذایی اضافی اضافه کنید.  به عنوان مثال می توان به یک لیوان شراب، یک تکه کوچک شکلات یا یک بیسکویت شیرین اشاره کرد.  هر یک از این آیتم ها 600 کیلوژول اضافی را فراهم می کند و میزان مصرف روزانه کیلوژول شما را به حدود 6800 کیلوژول می رساند.

  نکاتی درباره بهترین رژیم لاغری ۷ روزه

بهترین رژیم لاغری ۷ روزه

 • این برنامه غذایی تقریباً 6200-6800 کیلوژول روزانه را فراهم می کند و بر اساس میانگین انرژی مورد نیاز برای دستیابی به کاهش وزن در یک زن 20 تا 50 ساله است که سطح فعالیت سبکی را انجام می دهد.کسانی که بسیار فعال هستند ممکن است نیاز به خوردن بیشتر داشته باشند.
 • انرژی مورد نیاز بسته به سن، فعالیت، وضعیت سلامتی، قد و وزن متفاوت است.برای مشاوره شخصی، به دنبال خدمات یک متخصص تغذیه معتبر باشید.
 • کسانی که مشکل پزشکی دارند باید قبل از شروع یک برنامه کاهش وزن با یک پزشک مشورت کنند.

  نسخه ای از این برنامه غذایی را برای چاپ و استفاده آفلاین می خواهید؟  کل برنامه غذایی کاهش وزن را با کلیک بر روی این لینک دانلود کنید.

 • روز اول

 غلات و شیر

 صبحانه

 غلات سبوس دار و شیر: 1 فنجان غلات پوسته پوسته غلات سبوس دار + 1 فنجان شیر بدون چربی.

 ناهار

 سالاد و رول مرغ: ½ سینه مرغ (پوست برداشته شده) + 1 تکه پنیر کم چرب + 2 فنجان سبزیجات سالاد (مانند کاهو، هویج، گوجه فرنگی، خیار) + 1 رول نان دانه دار + 1/4 پخش آووکادو.

 شام

 گوشت گاو: 120 گرم گوشت گاو بدون چربی + 1.5 فنجان سبزیجات پخته (مانند هویج، قارچ، کرفس، فلفل دلمه ای، نخود برفی) + 1 فنجان برنج قهوه ای پخته شده + 2 قاشق چایخوری روغن کنجد برای پخت و پز.

 دسر/شام

 سالاد میوه و ماست: 1 فنجان سالاد میوه + 1 وان ماست کم چرب.

 تنقلات، خوراک مختصر

 1 وعده میوه (مثلاً سیب یا موز متوسط ​​یا ¾ فنجان انگور یا 2 قاشق غذاخوری کشمش/مویز/سلتانیا یا 1 انبه کوچک).

 • روز دوم

 تخم مرغ Oakridge 320

 صبحانه

 مافین انگلیسی و میوه: 1 مافین انگلیسی نان تست سبوس دار + ½ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی + 1 تکه میوه متوسط.

مطالب مرتبط  رژیم غذایی انسولین

 ناهار

 سالاد برنج رنگین کمان: 90 گرم سالمون کنسرو شده + 1/3 فنجان نخود + پنیر فتا خرد شده کم چرب + 2 فنجان سبزیجات سالاد (مثلا فلفل دلمه ای، هویج، نخود برفی، موشک) + 1 فنجان برنج قهوه ای پخته شده را با هم مخلوط کنید.

 شام

 املت میگو و کیمچی (1 وعده): با 2 فنجان سالاد و 1 تکه نان سبوس دار سرو می شود.

 دسر/شام

 اسموتی میوه: 1 فنجان شیر بدون چربی + 1 سرو میوه (مثلاً 1 موز متوسط ​​یا 2 فنجان توت).

 تنقلات، خوراک مختصر

 1 وان ماست کم چرب/بدون شکر اضافه شده.  + 10 آجیل (بدون نمک، خام/خشک بوداده).

 •  روز سوم

صبحانه

 ماست و میوه: 1 وان (200 گرم) ماست کم چرب/بدون شکر + 1 وعده میوه (مثلاً 2 شلیل یا 200 میلی لیتر آب میوه یا 1 سیب).

 ناهار

 ساندویچ سالاد ماهی تن: 200 گرم تن ماهی کنسرو شده در آب چشمه (آبکش شده) + 2 فنجان سبزیجات سالاد (مانند کاهو، خیار، گوجه فرنگی) + 2 قاشق غذاخوری آووکادو + 1 تکه پنیر + 2 تکه نان چند دانه.

 شام

 گوشت خوک و سبزیجات: 120 گرم گوشت خوک کبابی بدون چربی + 1 سیب زمینی پخته متوسط ​​+ 1.5 فنجان سبزیجات پخته شده (مانند هویج، کدو حلوایی، کلم بروکلی) + 2 قاشق چایخوری روغن در پخت و پز یا به عنوان سس.

 دسر/شام

 سالاد میوه: 1 فنجان سالاد میوه تازه.

 تنقلات، خوراک مختصر

 40 گرم پنیر کم چرب + 4 کراکر سبوس دار.

 •  روز چهارم

صبحانه

 آووکادو روی نان تست: 2 قاشق غذاخوری آووکادوی له شده روی 2 تکه نان چند دانه (تست شده) + 1 وعده میوه (2 میوه کیوی یا 2 زردآلو یا 1 گلابی)

 ناهار

 سوپ نخود، سبزیجات و جو: ¾ فنجان نخود + 1 فنجان سبزیجات پخته (مانند گوجه فرنگی، کرفس، پیاز، هویج، اسفناج) + ½ فنجان جو پخته شده.

 شام

 رامن گاو (1 وعده): با 2 فنجان سبزیجات پخته دیگر سرو می شود.

 دسر/شام

 ماست: 1 وان کم چرب/بدون شکر اضافه شده ماست یونانی با مخلوط دانه ها و آجیل.

 تنقلات، خوراک مختصر

 1 وعده میوه (مثلاً 1 فنجان هندوانه / خربزه یا توت خرد شده) + 20 گرم پنیر کم چرب.

 •  روز پنجم

صبحانه

 فرنی با میوه: ½ فنجان جو دوسر نورد + 2 فنجان توت (نکته: فرنی تهیه شده با آب + 0.5 فنجان شیر بدون چربی).

 ناهار

 سوپ توفو میسو (1 وعده): با 2 فنجان سالاد + 2 قاشق چایخوری سرکه بالزامیک سرو می شود.

 شام

 مرغ کبابی و سبزیجات: 100 گرم مرغ کبابی + 1.5 فنجان سبزیجات (مانند هویج، کلم بروکلی، بادمجان) + 1 ذرت متوسط ​​+ 2 قاشق چایخوری روغن در پخت و پز یا به عنوان سس.

 دسر/شام

 اسموتی میوه: 1 فنجان شیر بدون چربی + 1 سرو میوه (مثلاً 1 موز متوسط ​​یا 2 فنجان توت).

 تنقلات، خوراک مختصر

 1 وان ماست کم چرب/بدون شکر اضافه شده.  + 10 آجیل (بدون نمک، خام/خشک بوداده).

 •  روز ششم

صبحانه

 موسلی و شیر با میوه اضافه شده: 1 فنجان غلات موسلی + 1 فنجان شیر کم چرب + 1 موز.

 ناهار

 برگر مرغ خانگی: 100 گرم مرغ کبابی + 2 فنجان سبزیجات سالاد (مانند کاهو، خیار، گوجه فرنگی) + 2 قاشق غذاخوری آووکادو + 1 رول نان دانه دار.

 شام

 گوشت بره با پوره و سبزیجات: 1 قطعه گوشت بره کبابی بزرگ (چربی خرد شده) + 1 سیب زمینی متوسط ​​(له شده با 3 قاشق چایخوری مارگارین + یک قطره شیر بدون چربی) + 1.5 فنجان سبزیجات (مانند هویج، کدو تنبل، کلم بروکلی).

 دسر/شام

  پارفه انبه و ماست: 200 گرم ماست کم چرب لایه لایه با ½ فنجان انبه برش شده و 2 قاشق غذاخوری آجیل خرد شده.

مطالب مرتبط  کالری کوفته تبریزی

 تنقلات، خوراک مختصر

 1 قطعه میوه کوچک (مانند کیوی، زردآلو، سیب، ماندارین).  + پنیر 20 گرم

 •  روز هفتم

صبحانه

 تخم مرغ همزده روی خمیر مایه: 2 عدد تخم مرغ (آشپز) + 2 برش نان خمیر مایه (برشته شده) + 3 قاشق غذاخوری مارگارین یا 2 قاشق غذاخوری آووکادو + 1 عدد میوه متوسط.

 ناهار

 ساندویچ پنیر، آووکادو و سالاد: 40 گرم پنیر سفت کم چرب + 2 فنجان سبزیجات سالاد (مانند کاهو، خیار هویج، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای) + 2 قاشق غذاخوری آووکادو + 2 برش نان چند دانه.

 شام

  ماهی قزل آلا و سبزیجات کبابی: 125 گرم سالمون + 1 فنجان برنج قهوه ای پخته + 1.5 فنجان سبزیجات بخارپز (مانند گل کلم، کلم بروکلی، کدو حلوایی).

 دسر/شام

 میوه پاپ: با میوه های یخ زده (مانند موز یا انبه) با ماست یونانی تهیه می شود.

 تنقلات، خوراک مختصر

 1 وان ماست کم چرب/بدون شکر اضافه شده.

آیا بهترین رژیم لاغری ۷ روزه پایدار است؟

برنامه غذایی 7 روزه کاهش وزن

 حتما قبلاً آن را شنیده‌اید که رژیم تنها راه کاهش وزن نیست . در پاقع بهترین راهکار کاهش وزن  فقط رژیم‌های غذایی نیستند، بلکه سبک زندگی است که در کنار رژیم شما را به این هدف می‌رساند. از نظر علمی  هیچ راه حل سریعی برای کاهش وزن پایدار و سلامت طولانی مدت وجود ندارد. گ

  اما برخی از رژیم‌ها و برنامه‌های ورزشی می‌تواند سرعت کاهش وزن را تسریع ببخشند  در مورد فواید سلامتی و رعایت آسان آنها نسبت به سای رژیم های لاغریبرتری دارند.

برای پایداری بهترین رژیم لاغری ۷ روزه باید چه کرد؟

برنامه غذایی 7 روزه کاهش وزن

 • ورزش

  فعالیت بدنی بخشی از یک سبک زندگی سالم است و می تواند تلاش شما را برای کاهش وزن افزایش دهد. مردم مدرن به دلیلی ماشینه شدن زندگی کمتر فعالیت بدنی دارند و خمین امر باعث افزایش وزن آنها خواهد شد. به همین دلیل بهتر است که ورزش روزانه در مدت دریافت بهترین رژیم لاغری۷ روزه فراموش نشود.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده توصیه می کند که به طور متوسط ​​بزرگسالان 150 تا 300 دقیقه فعالیت هوازی متوسط ​​یا 75 تا 150 دقیقه فعالیت هوازی شدید در هفته برای سلامت عمومی داشته باشند. سعی کنید کخ از تمرینات قدرتی غافل نشوید.

  توده عضلانی بدون چربی در زمان استراحت کالری بیشتری نسبت به چربی می سوزاند، بنابراین مطمئن شوید که هر از گاهی خم شوید.دو جلسه تمرین قدرتی در روزهای غیر متوالی هفته را هدف قرار دهید که تمام گروه های عضلانی اصلی شما را هدف قرار می دهد و حداقل 1 یا 2 ست 12 تا 15 تکراری را انجام دهید.

 • خوردن آگاهانه

غذا خوردن آگاهانه بسیار ساده است، اما این بدان معنا نیست که آسان است.  تسلط بر غذا خوردن آگاهانه به معنای حذف عاداتی است که نیازهای شما را برآورده نمی کند . مثلاً ناهار خوردن پشت میز کار یا خوردن میان وعده در حین تماشای سریال های تلویزیونی مورد علاقه خود.

 تا آنجا که به این «رژیم غذایی» مربوط می شود، قوانین استاندارد تغذیه سالم شما اعمال می شود (مقدار زیادی میوه، سبزیجات، پروتئین بدون چربی و غلات فرآوری نشده)، اما بیشتر به نحوه خوردن شما بستگی دارد تا آنچه می خورید.

 با وعده های کوچکتر شروع کنید و به آرامی و بدون هیچ مزاحمتی غذا بخورید تا بتوانید علائم طبیعی گرسنگی بدن خود را دنبال کنید و قبل از سیر شدن غذا را متوقف کنید.  چه در حال خوردن سالاد و چه برگر، قوانین یکسانی اعمال می شود.

مطالب مرتبط  رژیم لاغری سریع و نکات مهم درباره آن

 مزایای کاهش وزن با بهترین رژیم لاغری ۷ روزه

 اگر با پرخوری استرسی  دست و پنجه نرم کرده‌اید، تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن آگاهانه می‌تواند به کاهش این رفتارها کمک کند و همچنین ممکن است منجر به کاهش وزن شود، بدون اینکه شما را ملزم به رعایت قوانین عجیب و غریب کند.

  اگر پرخوری یا سایر مشکلات مربوط به غذا در زندگی شما اختلال ایجاد می کند، رسیدگی به این مسائل و ترمیم رابطه خود با غذا در حال حاضر مهمتر از تلاش برای کاهش وزن است.

 اگر فکر می کنید به کمک نیاز دارید از درخواست کمک نترسید.  با پزشک خود صحبت کنید – آنها شما را با یک متخصص سلامت روان مرتبط خواهند کرد که می تواند به شما کمک کند تا روش مناسب را برای ایجاد صلح مجدد با غذا پیدا کنید.

 ایجاد عادات غذایی منظم تر و احتمالاً کاهش وزن تنها مزیت های غذا خوردن آگاهانه نیست.  این رویکرد برای غذا خوردن می‌تواند روی نوگی شما نیز معجزه کند.

 رژیم‌های نامناسب غذایی می‌توانند باعث احساس افسردگی و ناامیدی زیادی شوند. برای ترک این عادت شما ممکن است در مراحل اولیه احساس ضعف زیادی کنید. احساس نا امیدی و ضعف   وقتی به غذاهای خاصی محدود می‌شوید کاملا قابل درک است. از دیگر عادات بد غذایی که با رژیم های درست درمان می‌شود غذا خوردن در بیرون از خانه یا شکستن روتین‌تان است که قادر بوده تا  باعث اضطراب بی‌مورد زیادی شود.

سخن پایانی

در این مقاله شما عزیزان را با بهترین رژیم لاغری ۷ روزه آشنا کردیم. همانطور که در مقالات قبلی بیان شد، رژیم های سریع ممکن است پایدار نباشد. علاوه بر این باید برای دریافت این رژیم حتما با پزشک و مشاوران کاربلد صحبت شده تا فرد درصورت داشتن بیماری های خاص این رژیم ها را دریافت نکنند.

همچنین برای آنکه بتوانید به خوبی از این نوع رژیم ها نتیجه ببیند وجود ورزش همراه آن کاملا ضروری است. درصورتی که متابولیسم بدن کم یا کند باشد میزان چربی سوزی کاملا کاهش پیدا کرده و این روند حتی با گرفتن رژیم های سخت نیز بهبود پیدا نخواهد کرد. به همین دلیل وجود ورزش های هوازی و رژیم های مناسب سبب افزایش سوخت و ساز بدن شده و در نتیجه کاهش وزن چشمگیری را برای مخاطب ایجاد خواهد کرد. حتما در هنگام دریافت رژیم به سن، جنسیت، میزان تراکم استخوان، نداشتن بیماری های زمینه ای توجه کرده تا علاوه بر نتیجه دلخواه دچار مشکل خاصی نشوید.

×
×

سبد خرید