بهترین رژیم غذایی در سال ۲۰۲۳
در بخش رژیم های لاغری، روش های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد. در حالی که برخی از این برنامه‌ها مفید و جالب هستند، برخی دیگر ممکن است بی‌اثر یا بسیار شدید باشند و یک خطر واقعی برای سلامتی ایجاد کنند. برای مشاهده واضح تر، رتبه بندی بهترین رژیم های غذایی آسان و موثر و […]

در بخش رژیم های لاغری، روش های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد. در حالی که برخی از این برنامه‌ها مفید و جالب هستند، برخی دیگر ممکن است بی‌اثر یا بسیار شدید باشند و یک خطر واقعی برای سلامتی ایجاد کنند. برای مشاهده واضح تر، رتبه بندی بهترین رژیم های غذایی آسان و موثر و همچنین توصیه های ما برای کاهش وزن سالم و پایدار را کشف کنید.

سالم ترین رژیم لاغری: رژیم مدیترانه ای

رژیم غذایی

رژیم مدیترانه ای یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی در جهان است. به دلایل خوب، این رژیم موثر و سریع همچنین یکی از امیدوارکننده‌ترین رژیم‌های غذایی برای حفظ سلامت، دستیابی به وزن سالم و محافظت از سیستم قلبی عروقی است.

در اصل، رژیم مدیترانه ای برای کاهش وزن نبود، بلکه برای زندگی طولانی تر و سالم تر بود. با این حال، نتایج لاغری آن غیرقابل انکار است و رژیم مدیترانه ای همچنان مزایای فراوان آن را ثابت می کند.

اصول اصلی رژیم مدیترانه ای

رژیم غذایی

ثروت در میوه ها و سبزیجات تازه و فصلی؛

مطالب مرتبط  ممنوعیت در تغذیه نوزاد

استفاده از روغن زیتون و روغن کلزا در پخت و پز؛

مصرف زیاد غلات کامل؛

مصرف متوسط ​​گوشت؛

اهمیت داده شده به ماهی؛

غذای غنی از دانه های روغنی و حبوبات؛

فرآورده های شیر میش چند بار در هفته مصرف می شود.

رژیم لاغری کم قند و چربی ترانس؛

غذاهای ساده و فصلی؛

عدم وجود غذاهای فرآوری شده و غذاهای آماده.

دستور العمل های سم زدایی Croq’Kilos را به صورت رایگان دانلود کنید

موثرترین رژیم لاغری: رژیم DASH

رژیم DASH یکی از شناخته شده ترین رژیم های غذایی سریع و موثر در ایالات متحده است. این در ابتدا برای کاهش فشار خون ایجاد شد (از این رو نام آن: رویکردهای غذایی برای توقف فشار خون بالا). با این حال، اثربخشی آن برای چندین سال متوالی عنوان موثرترین رژیم غذایی در جهان را به خود اختصاص داده است.

برای سلامتی عالی است، همچنین به شما این امکان را می دهد که به روشی بسیار سالم و پایدار وزن کم کنید.

اصول اصلی رژیم غذایی DASH

رژیم غذایی

رژیم غذایی کم نمک؛

انتخاب چربی های با کیفیت: اسیدهای چرب، پلی و تک غیراشباع.

فعالیت بدنی را تقویت می کند؛

غذاهای ساده و فصلی؛

فقیر در غذاها و غذاهای فرآوری شده؛

قند کم؛

غنای گیاهی و غلات کامل؛

مصرف الکل را محدود کنید.

توصیه های ما را برای مراقبت از سلامت خود دریافت کنید

سریعترین رژیم لاغری: رژیم کم کربوهیدرات یا کم کربوهیدرات

برای چندین دهه، رژیم های کم کربوهیدرات یا کم کربوهیدرات مد روز بوده است. نشاسته و نان اغلب به چاق کردن و نامتعادل کردن رژیم غذایی روزانه متهم می شوند. بنابراین، رژیم های کم کربوهیدرات صرفاً با هدف کاهش کم و بیش مصرف کربوهیدرات ها در رژیم غذایی روزانه به منظور کاهش وزن هستند.

مطالب مرتبط  نکات مهم درباره تغذیه نوزاد چیست؟

چه غذاهایی پر کربوهیدرات هستند؟

رژیم غذایی

غذاهای پر کربوهیدرات عبارتند از:

پاستا؛

برنج ؛

نان ؛

غلات؛

بیسکویت؛

کیک ها ؛

نوشابه های گازدار

محصولات شیرین

برخی از رژیم‌های بسیار محدودکننده کم کربوهیدرات حتی تا آنجا پیش می‌روند که میوه‌هایی را که خیلی شیرین تلقی می‌شوند، ممنوع می‌کنند.

مزایا و مضرات رژیم کم کربوهیدرات

از نقطه نظر تغذیه، محدودیت محصولات قندی می تواند به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی موثر و سریع جالب باشد. در واقع، شکر سفید و غلات تصفیه شده که بیش از حد مصرف می شوند، اغلب مسئول افزایش وزن و عدم تعادل رژیم غذایی هستند.

با این حال، همه منابع کربوهیدرات نباید برابر باشند. در واقع، غذاهای نشاسته ای و نان های تهیه شده از غلات کامل برای سلامتی شما عالی هستند. آنها منبع اولیه انرژی برای مغز هستند و حامل فیبرها و ریزمغذی‌های ضروری برای سلامتی هستند.

رژیم غذایی موثر برای کاهش وزن 10 کیلوگرم: رژیم های پر پروتئین چطور؟

هنگامی که به دنبال یک رژیم غذایی موثر برای کاهش وزن 10 کیلوگرمی و بیشتر هستید، اغلب روش‌های هیپرپتوتئینی هستند که ابتدا ظاهر می‌شوند.

با این نوع رژیم، باید محتاط بود. در واقع، اگر افزایش جزئی در سهم پروتئین در رژیم غذایی می تواند برای کاهش وزن مفید باشد، هرگز نباید خیلی زیاد باشد.

مصرف بیش از حد یا انحصاری پروتئین می تواند عواقب چشمگیری برای سلامتی داشته باشد:

خستگی کلیه؛

کمبودهای تغذیه ای؛

خستگی مزمن؛

اختلالات حمل و نقل؛

و غیره.

برای کاهش وزن 10 کیلوگرمی و بیشتر، همیشه توصیه می شود با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. متخصص تغذیه یا متخصص تغذیه شما تنها کسی است که می تواند یک پیگیری شخصی و متناسب با اهداف و نیازهای خاص شما را ارائه دهد.

مطالب مرتبط  کالری یک پرس سیب زمینی سرخ کرده چقدر است؟

تنوع غذایی، یک عامل کلیدی برای یک رژیم غذایی سالم و پایدار

بهترین رژیم غذایی آسان و موثر، تنوع غذایی است! مانند رژیم های مدیترانه ای و DASH، هیچ چیز موثرتر از یک رژیم غذایی متنوع و متعادل برای کاهش وزن و داشتن سلامتی بهتر نیست.

به عنوان یک قاعده کلی، توصیه می شود از رژیم های غذایی حذفی که شامل حذف یک یا چند دسته غذایی است، خودداری کنید. به طور مشابه، رژیم های محدود کننده مبتنی بر محدودیت شدید کالری هرگز ایده خوبی نیستند.

برای کاهش وزن دائمی، هر دسته غذایی باید به نسبت مناسب و با فرکانس مناسب نمایش داده شود. بنابراین، کاهش وزن بدون ناامیدی و ترک محل لازم برای لذت خوردن بسیار آسان تر است.

×
×

سبد خرید