آیا می دانید با خوردن یک مشت کالری آجیل چه میزان است؟
کالری آجیل
آجیل ها از جمله خوشمزه ترین و پرطرفدارترین خوراکی ها و تنقلات هستند. افرادی که تصمیم دارند از رژیم غذایی سالم و بی ضرر تبعیت کنند همیشه از این موضوع که چرا خوراکی های خوشمزه مضر هستند و نمی توانیم آن ها را در رژیم غذایی خود داشته باشیم» گلایه دارند. اما خوشبختانه، آجیل ها […]

آجیل ها از جمله خوشمزه ترین و پرطرفدارترین خوراکی ها و تنقلات هستند. افرادی که تصمیم دارند از رژیم غذایی سالم و بی ضرر تبعیت کنند همیشه از این موضوع که چرا خوراکی های خوشمزه مضر هستند و نمی توانیم آن ها را در رژیم غذایی خود داشته باشیم» گلایه دارند. اما خوشبختانه، آجیل ها در عین حال که بسیار خوشمزه و باب میل افراد مختلف هستند، از نظر ارزش غذایی هم در جایگاه بالایی قرار دارند. در واقع شما با مصرف این خوراکی ها، مقداری از نیاز بدنتان به پروتئین، انواع ویتامین ها و مواد معدنی مختلف تأمین می کنید. اما یک موضوع دیگر در رژیم غذایی، میزان انرژی دریافتی شما از غذاهاست. بنابراین در مورد آجیل ها هم نباید بی محابا عمل کنید. در اینجا میزان کالری آجیل ها را برای شما بیان می کنیم.

کالری ۱۰۰ گرم بادام زمینی

بادام زمینی از جمله در دسترس ترین آجیل هاست. شما با میل کردن ۱۰۰ گرم بادام زمینی ۵۶۷ کالری انرژی دریافت خواهید کرد. شایان ذکر است که این میزان از آجیل مذکور دارای ۸/۲۵ گرم پروتئین و ۲۴/۴۹ گرم چربی می باشد. همچنین میزانی از کربوهیدرات و فیبر و شکر دریافت خواهید کرد. از جمله مهمترین مواد مغذی ای که در بادام زمینی وجود دارند می توان به کلسیم، منیزیوم، آهن، فسفر و پتاسیم اشاره کرد.

مطالب مرتبط  کالری مصرفی بسکتبال چقدر است؟

کالری ۱۰۰ گرم بادام درختی

یک میان وعده سالم و غنی از پروتئین که معمولا مصرف روزانه آن به همگان، به ویژه بانوان توصیه می شود، بادام درختی است. کالری ۱۰۰ گرم بادام برابر ۵۷۹ می باشد. ۱۵/۲۱ و ۹۳/۴۹ گرم، به ترتیب اعداد مربوط به میزان پروتئین و چربی همین مقدار بادام می باشد. فسفر، پتاسیم، کلسیم، آهن و همچنین ویتامین E از جمله مواد مفید موجود در بادام می باشند.

کالری ۱۰۰ گرم پسته

پسته از جمله آجیل هایی است که معمولا برای افرادی که خون از دست داده اند یا دچار ضعف هستند توصیه می کنیم. علت این است که این آجیل خوشمزه دارای مواد مغذی فراوان همچون پروتئین، آهن، کلسیم، منیزیم و فسفر می باشد. همچنین منبع آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب مفید است. میزان کالری آجیل پسته برابر با ۵۶۰ کالری در ۱۰۰ گرم می باشد.

کالری آجیل

کالری ۱۰۰ گرم گردو

هر ۱۰۰ گرم گردو ۶۵۴ کالری دارد. گردو، نه تنها به عنوان آجیل استفاده می شود، مصارف فراوان دیگری نیز دارد که از جمله آن ها می توان به استفاده در پخت انواع غذاها یا دسرها اشاره کرد. گردو منبع غنی پروتئین است و مقدار زیادی چربی دارد. اما از آنجا که این چربی اشباع نبوده و کاملا سالم است، منافع زیادی برای بدن دارد.پتاسیم، فسفر، منیزیم و فیبر از جمله سایر موادی هستند که در گردو یافت می شوند.

کالری ۱۰۰ گرم فندق

فندق، گزینه خوشمزه دیگری است که در ظرف آجیل ها می یابید. گفتنی است که با میل کردن ۱۰۰ گرم فندق، ۶۲۸ کالری انرژی دریافت خواهید کرد. پروتئین فندق نسبت به آجیل های دیگر کمتر است. اما مقادیر زیادی از کلسیم، پتاسیم، فسفر و منیزیم را می توانید در آن بیابید.

مطالب مرتبط  8 برنامه ورزش برای کاهش وزن

کالری ۱۰۰ گرم تخمه آفتابگردان

تخمه یکی از آجیل هایی است که همیشه در اکثر خانه ها موجود است. بارها اتفاق افتاده است که ساعت ها در هنگام تماشای فوتبال یا سریال مورد علاقه تان، یک ظرف پر از تخمه را خالی کرده اید. اما حالا که تصمیم دارید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و از میزان کالری آجیل ها اطلاع یابید باید بدانید که ۱۰۰ گرم تخمه، ۵۷۰ کالری انرژی به شما می دهد.

×
×

سبد خرید