آب کردن پهلو و تمرین هایی برای بهبود وضعیت آن
غذا یا ورزش خاصی برای چربی سوزی در بخش خاصی از بدن وجود ندارد، اما با کاهش چربی کل بدن می توانید  برای آب کردن پهلو ها از آن استفاده کنید. این کار به اندکی زمان و توجه نیاز دارد. مهم ترین نکات برای آب کردن پهلو ها نمی توان فقط چربی بخش خاصی از […]

غذا یا ورزش خاصی برای چربی سوزی در بخش خاصی از بدن وجود ندارد، اما با کاهش چربی کل بدن می توانید  برای آب کردن پهلو ها از آن استفاده کنید. این کار به اندکی زمان و توجه نیاز دارد.

مهم ترین نکات برای آب کردن پهلو ها

آب کردن پهلو ها

نمی توان فقط چربی بخش خاصی از بدن را با غذا يا ورزش سوزاند

چربی سوزی زمانی اتفاق می افتد که در بدن کسری کالری بوجود آید. برای این منظور، کالری دریافتی تان باید از کالری-ای که می سوزانید کمتر باشد. توجه به رژیم غذایی و ورزش منظم به حفظ این حالت کمک می کند، که نتیجه آن چربی سوزی پهلو و دیگر بخش های بدن خواهد بود.

  • غذاهای ناسالم را از رژیم غذایی خود حذف کنید

روی مهارت خود در رژیم غذایی سالم تمرکز کنید. برای این منظور، غذاهایی را مصرف و یا پخت کنید که دارای مقادیر پایین کالری، چربی و شیرینی باشند و در عین حال مغذی.

غذاهای سرخ کردنی، نوشیدنی های شیرین و اسنکهایی مانند کلوچه و چیپس را حذف و یا بسیار کم مصرف کنید. اینگونه خوراکی ها کالری بالا و مواد مغذی پایینی دارند و کار شما را سخت تر می کنند.

مطالب مرتبط  کالری یک لیوان شیر و جایگاه آن در رژیم غذایی

  • مهارت خود را در رژیم غذایی سالم بالا ببرید

وقتی غذاهای ناسالم را حذف کردید به دنبال جایگزین آنها باشید. اگر صبحانه از املت لذت می برید، آنرا با سفیده تخم مرغ، پنیر کم چرب، و سبزیجات تازه جایگزین کنید. مصرف سبزیجات را در نهار و شام افزایش دهید. برای مثال، در وعده نهار، سالاد با سس کم چرب را بجای غذای سرخ کردنی مصرف کنید. در شام، سبزیجات بیشتری همراه غذاهای نشاسته داری مانند پاستا میل کنید. همیشه اسنک های سالمی مانند میوه همراه خود داشته باشید.

  • ورزش بخشی از معادله است

برای دستیابی به کسری کالری، بهتر است برخی فعالیت های فیزیکی را در برنامه خود قرار دهید. ورزش نباید سخت باشد، اگرچه هر چه شدیدتر باشد، کالری بیشتری سوزانده می شود. اگر از پیاده روی تند لذت می برید، در طول هفته در کل 5 ساعت به آن اختصاص دهید. همچنین بجای آن می توانید ورزش سخت تری با زمان کمتر انجام دهید مانند دوی آهسته که تقریبا 150 دقیقه در هفته زمان می برد. تمرینات قدرتی نیز مهم هستند چون ماهیچه سازند و میزان متابولیسم(سوخت و ساز) بدن را بالا می برند. بجای اینکه فقط برتقویت بخش میان تنه تمرکز کنید، می توانید حداقل هفته ای دو جلسه تمرینات قدرتی انجام دهید تا همه گروه های اصلیِ ماهیچه ها را تقویت کنید.

۵ تمرین برای آب کردن پهلو

آب کردن پهلو ها

از آنجایی که چربی های پهلو  در کناره های شکم قرار دارند، خلاص شدن از شر آن می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. برای آب کردن چربی های پهلو نیازمند صرف وقت بسیار زیادی است. در خانه بودن و گذراندن بیشتر زمان نشستن و کار کردن ممکن است منجر به رسوب بیشتر چربی در آنها شود. برای اینکه دستگیره های عشق خود را آب کنید و کمری تراشیده به دست آورید، تمریناتی وجود دارد که می توانید به راحتی در حالی که در خانه هستید انجام دهید.

مطالب مرتبط  رژیم کاهش وزن ۳ روزه

بهترین تمیرن ها برای آب کردن پهلو

آب کردن پهلو

تمرین سخت تنها چیزی است که به کاهش چربی رسوب شده در پهلوی شما کمک می کند. برای انجام این کشش کافی است بایستید و هر دو پا را از شانه باز کنید. حالا بازوهای خود را از هر دو طرف دراز کنید. دم بکشید و بدن خود را به آرامی به طرفین خم کنید و با دست چپ انگشت پای چپ خود را لمس کنید. دست راست شما باید در هوا باشد و به سمت بالا کشیده شود. اطمینان حاصل کنید که بازوی چپ و راست شما یک خط مستقیم تشکیل می دهند که از زمین شروع می شود. گردن خود را به سمت چپ نگه دارید. به آرامی به حالت عادی برگردید و آن را در سمت دیگر تکرار کنید.

آب کردن پهلو

از دیگر روش های آب کردن پهلو تمرین روسی است. فقط بنشینید و پاهایتان را دراز کنید و دست‌ها را جلوتر به هم متصل کنید. حالا پاهایتان را بالا بیاورید تا با زمین تماس نداشته باشند. حالا بالاتنه خود را از این طرف به سمت دیگر همراه با دستان خود بچرخانید، بدون اینکه اجازه دهید پاهایتان با زمین برخورد کنند. این به آب شدن چربی های رسوب شده روی دسته های عشق شما در کمترین زمان کمک می کند.

آب کردن پهلو

یکی دیگر از تمرینات برای حرکت دادن عضلات کمر و شکم، تمرین crad kick  است. روی تشک بنشینید و زانوهای خود را خم کنید. پاهای خود را در کنار هم و دستان خود را در پشت با انگشتان به سمت عقب نگه دارید. اکنون به آرامی باسن خود را به سمت بالا فشار دهید و پای راست خود را با لگد به بالا بکوبید. پاهای خود را یکی یکی عوض کنید و به لگد زدن ادامه دهید. اطمینان حاصل کنید که باسن شما در طول تمرین با زمین تماس نداشته باشد. 30 ثانیه ادامه دهید و 3-4 بار تکرار کنید.

مطالب مرتبط  رژیم غذایی کم نمک برای چه افرادی مناسب است؟

آب کردن پهلو

یک تمرین نشستن بسیار ساده و در عین حال موثر که به شما کمک می کند تا در کوتاه تری زمان برای آب کردن پهلو ها لمس انگشت های پا به شکل نشسته است. فقط بنشینید و پای چپ خود را به سمت داخل تا کنید و پای راست را جلوتر از خود بکشید. اکنون از دست راست خود برای لمس انگشت پای راست خود استفاده کنید. این وضعیت را حداقل 10 ثانیه نگه دارید و 3-4 بار تکرار کنید. این به کشش عضلات کمر و همچنین عضلات کناری شکم کمک می کند.

آب کردن پهلو

برای کسانی که به دنبال راه های سریع برای آب کردن پهلوها است کرانچ دوچرخه است.  سعی کنید این تمرین را در برنامه روزانه خود بگنجانید. فقط صاف به پشت دراز بکشید و پای خود را با زانوهای جمع شده به سمت داخل بکشید و دست ها را زیر سر قرار دهید. حالا پای راست خود را بلند کنید و سعی کنید زانوی راست خود را با آرنج چپ لمس کنید. مطمئن شوید که در حین انجام این کار، بالاتنه خود را بلند کرده اید. به حالت استراحت برگردید و همین کار را با پای دیگر تکرار کنید.

×
×

سبد خرید